تبلیغات

صفحه را انتخاب کنید

نه پیمانه‌ای بشکند، نه صراحی تشنه بماند

نه پیمانه‌ای بشکند، نه صراحی تشنه بماند

بعداز مدت‌ها ننوشتن و با شما سخن نگفتن حالتی مثل خناق وخفگی به من دست داده‌است. نادانسته و ناپخته به‌سمت کسب‌و کاری سوق داده شدم که همه‌ی زمان و توان و توشه‌ی ذهنی و جسمی مرا معطوف به‌خود کرده‌است. تلاش کردم تا: نه شعر بسوزد نه کباب؛ نه کلام فطیر و بی‌مایه شود و نه نان و طعام از مزه بیفتد. نه ساغر بشکند، نه صراحی تشنه بماند؛ نه قدح از دست بیفتد و نه شراب بی‌‌پیمانه بماند.

آری! این هفته فرصت فراهم آمده را مغتنم شمردم تا -هرچند بریده بریده و نارسا – از تغییراتی که در صفحات شهروند بی‌سی و سایت شهرگان به‌وجود آورده‌ایم با شما درمیان بگذارم. و نیز به معرفی یک همکار جدید بپردازم.

باری! از این هفته – آنچنان که شاهدش هستید – صفحاتی را ‌گشوده‌ایم تا بیشتر به مسایل محلی این استان و گزارشات داخل مترو ونکوور بپردازد. برآنیم تا تجربه مهاجرت و تجربه‌های زندگی ایرانیانی را که طی بیش از سه دهه در این استان زندگی کرده‌اند، بازتاب دهیم. در این شماره این صفحه به زندگی رامتین شهرزاد، مهاجر پناهنده ایرانی مقیم مترو ونکوور می‌پردازد.

در این راه سید‌مصطفی رضیئی روزنامه‌نگار جوان و پرکار؛ ما و شهروند بی‌سی را، شهرگان و شهروندان فارسی‌‌زبان ساکن بی‌سی را یاری خواهد داد تا مهاجرین ایرانی زندگی خود را برای دیگر هموطنان تعریف کنند.

سیدمصطفی رضیئی

سیدمصطفی رضیئی

سیدمصطفی رضیئی، مترجم و روزنامه‌نگار مقیم شهر برنابی – کانادا است. او نزدیک به دو سال است در این کشور زندگی می‌کند و تاکنون ۱۴ کتاب به ترجمه او در ایران و انگلستان منتشر شده‌اند، همچنین چندین کتاب الکترونیکی به قلم او و یا ترجمه‌اش در سایت‌های مختلف عرضه شده‌اند، از جمله چهار دفتر شعر از چارلز بوکاووکسی که در وب‌سایت شهرگان منتشر شده‌اند. او فارغ‌التحصیل روزنامه‌نگاری از کالج لنگرا در شهر ونکوور است، رضیئی عاشق نوشتن، عکاسی و ساخت ویدئو است، برای آشنایی بیشتر با او به صفحه فیس‌بوک‌اش مراجعه کنید.

لطفاً نظرات خود را با ما درمیان بگذارید و برایمان بنویسید.

تبلیغات

آگهی‌های تجاری:

ویدیوی تبلیفاتی صرافی عطار:

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

Verified by MonsterInsights