آشیان / پیشنهاد سردبير / نه ساغر بشکند، نه شراب بی‌جام ماند
هادی ابراهیمی رودبارکی - Hadi Ebrahimi Roudbaraki

نه ساغر بشکند، نه شراب بی‌جام ماند

بعداز مدت‌ها ننوشتن و با شما سخن نگفتن حالتی مثل خناق وخفگی به من دست داده‌است. نادانسته و ناپخته به‌سمت کسب‌و کاری سوق داده شدم که همه‌ی زمان و توان و توشه‌ی ذهنی و جسمی مرا معطوف به‌خود کرده‌است. تلاش کردم تا: نه شعر بسوزد نه کباب؛ نه کلام فطیر و بی‌مایه شود و نه نان و طعام از مزه بیفتد. نه ساغر بشکند، نه صراحی تشنه بماند؛ نه قدح از دست بیفتد و نه شراب بی‌جام ماند.

آری! این هفته فرصت فراهم آمده را مغتنم شمردم تا -هرچند بریده بریده و نارسا – از تغییراتی که در صفحات شهروند بی‌سی و سایت شهرگان به‌وجود آورده‌ایم با شما درمیان بگذارم. و نیز به معرفی یک همکار جدید بپردازم.

باری! از این هفته – آنچنان که شاهدش هستید – صفحاتی را ‌گشوده‌ایم تا بیشتر به مسایل محلی این استان و گزارشات داخل مترو ونکوور بپردازد. برآنیم تا تجربه مهاجرت و تجربه‌های زندگی ایرانیانی را که طی بیش از سه دهه در این استان زندگی کرده‌اند، بازتاب دهیم. در این شماره این صفحه به زندگی رامتین شهرزاد، مهاجر پناهنده ایرانی مقیم مترو ونکوور می‌پردازد.

در این راه سید‌مصطفی رضیئی روزنامه‌نگار جوان و پرکار؛ ما و شهروند بی‌سی را، شهرگان و شهروندان فارسی‌‌زبان ساکن بی‌سی را یاری خواهد داد تا مهاجرین ایرانی زندگی خود را برای دیگر هموطنان تعریف کنند.

Mostafa-150x150 نه ساغر بشکند، نه شراب بی‌جام ماند
سیدمصطفی رضیئی

سیدمصطفی رضیئی، مترجم و روزنامه‌نگار مقیم شهر برنابی – کانادا است. او نزدیک به دو سال است در این کشور زندگی می‌کند و تاکنون 14 کتاب به ترجمه او در ایران و انگلستان منتشر شده‌اند، همچنین چندین کتاب الکترونیکی به قلم او و یا ترجمه‌اش در سایت‌های مختلف عرضه شده‌اند، از جمله چهار دفتر شعر از چارلز بوکاووکسی که در وب‌سایت شهرگان منتشر شده‌اند. او فارغ‌التحصیل روزنامه‌نگاری از کالج لنگرا در شهر ونکوور است، رضیئی عاشق نوشتن، عکاسی و ساخت ویدئو است، برای آشنایی بیشتر با او به صفحه فیس‌بوک‌اش مراجعه کنید.

لطفاً نظرات خود را با ما درمیان بگذارید و برایمان بنویسید.

درباره هادی ابراهیمی رودبارکی

هادی ابراهیمی رودبارکی
هادی ابراهیمی رودبارکی؛ شاعر، نویسنده و سردبیر هفته نامه شهروند بی. سی و شهرگان آنلاین؛ متولد ۱۳۳۳ - رشت و ساکن کانادا - استان بریتیش کلمبیاست. از ابراهیمی تاکنون دو کتاب شعر با عنوان: «یک پنجره نسیم» - ۱۹۹۷ - نشر آینده - ونکوور و «همصدایی با دوئت شبانصبحگاهی» نشر بوتیمار - ایران منتشر شده‌است.

پیشنهاد خوانش

خیر مقدم به سعید ملک‌پور و تقدیر از تلاش‌های تیم آزادسازی او از زندان جمهوری اسلامی ایران

سعید ملک‌پور طراح وبسایت و برنامه‌ریز کامپیوتر، بعد از یازده سال زندان، با پرداخت وثیقه، …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *