صفحه را انتخاب کنید

نوروزتان هر روز

نوروزتان هر روز

مار

رسم است که در روزهای پایانی سال، وقایع یک‌سال گذشته ورق ‌خورد و لحظات با حس‌های متناقض؛ شاد و غم‌انگیز، شوق و اندوه، امید و ناامیدی‌ مرور شود و آرزو گردد تا تجربه‌های تلخ و ناموفق تکرار نشوند. انسان ایرانی در نوروز و سال پیش‌رو، امیدوار است تا با دگرگونی طبیعت، خود نیز دگرگون گردد و متحول شود. آرزو می‌کند تا نوروز و بهار؛ شادمانی و صفا و صلح و سلامت، دوستی و بخشش و مهرورزی نصیب همه گردد.
امید همه ما براین است که چنین باد!

امسال نیز چون سال‌ پیش، سفره‌های هفت‌سین بسیارانی خالی از حضور عزیزان و جگرگوشه‌هایی است که به‌خاطر آوردن درخت سبز آزادی به‌زندان ‌افتاده‌اند و هنوز بازنگشته‌اند.  جان شیرین آنان یا ستانده شده و یا در سلول‌های نظام جمهوری اسلامی ایران گرفتار آمده است.

نظامی که با شاد زیستن شهروندانش ستیزه‌جویی می‌کند، مبارزه برای شاد زیستن و پس زدن نومیدی‌ها در ایران امروز، جدالی روزمره و حیاتی است. حضور در چهارشنبه سوری و جشن آتش افروزی؛ زودودن و سوزاندن نفرت و کین و خشونت، به سخره گرفتن حکومت شادی ستیز اسلامی ایران، تبدیل به سنتی هر ساله شده‌است.

سال پیش امیدوارانه شادمانگی و آزادی و رفاه اقتصادی مردم ایران را، خوش بینانه به سال نو موکول کردیم اما صد افسوس که چنین نشد ولی چون شهرزاد قصه‌گوی هزار و یکشب، به امید به وقوع پیوستن این آرزو باز تاب می‌آوریم.  در هر نوروز امید است و بهار.  و چون نوروز با ماست هر سال، تاب و طاقت می‌‌آوریم.

طبق سنت هر سال، هفته‌نامه شهروند بی‌سی و شهرگان آنلاین؛ تبریک سال نوی خود را به اهالی قلم، آفرینشگران فرهنگی و کنشگران سیاسی و اجتماعی، خوانندگان ارجمند، هموطنان گرامی و نیز همه آنانی که در سال گذشته پشتیبان و حامی ما در استمرار انتشار کار رسانه‌ای ما بوده‌اند، تقدیم می‌‌دارد و برای همگان، آرزوی سلامت و حفظ انسانیت می‌کند.

آرزو می‌کنیم یاران دربند مطبوعاتی ما و پیام آوران صلح و دوستی و همه آنان که برای آزادی و تحقق زندگی انسانی و شرافتمند در آستانه سال نو کماکان در زندان‌های نظام جمهوری اسلامی به سر می‌برند، رهایی یابند و بار دیگر به کانون گرم خانواده‌هایشان باز گردند.

نوروزتان پیروز

 

درباره نویسنده

هادی ابراهیمی رودبارکی

هادی ابراهیمی رودبارکی؛ شاعر، نویسنده و سردبیر هفته نامه شهروند بی. سی و شهرگان آنلاین؛ متولد ۱۳۳۳ - رشت و ساکن کانادا - استان بریتیش کلمبیاست. از ابراهیمی تاکنون دو کتاب شعر با عنوان: «یک پنجره نسیم» - ۱۹۹۷ - نشر آینده - ونکوور و «همصدایی با دوئت شبانصبحگاهی» نشر بوتیمار - ایران منتشر شده‌است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین نسخه‌ی دیجیتال شهرگان

ویدیویی

بارگذاری...

پادکست

نویسندگان و همکاران شهرگان

avatar for سید مصطفی رضیئیسید مصطفی رضیئی (269)

سیدمصطفی رضیئی، مترجم و روزنامه‌نگار مقیم شهر برنابی است. او نزدیک به ...

اردشیر زارعی قنواتیاردشیر زارعی قنواتی (253)

اردشیر زارعی قنواتی نویسنده و روزنامه‌نگار؛ روشنفکر و فعال سیاس...

سپیده جدیریسپیده جدیری (219)

سپیده جدیری؛ شاعر، مترجم، روزنامه‌نگار و بنیانگذار جایزه‌ی شعر زن...

هادی ابراهیمی رودبارکیهادی ابراهیمی رودبارکی (158)

هادی ابراهیمی رودبارکی؛ شاعر، نویسنده و سردبیر هفته نامه شهروند بی. س...

آزاده دواچیآزاده دواچی (141)

آزاده دواچی مترجم، شاعر و فعال حوزه زنان، دارای مدرک کار‌شناسی مترج...

غلامحسین دوانیغلامحسین دوانی (66)

غلامحسین دوانی؛ پژوهش‌گر اقتصادی و عضو انجمن اقتصاددانان حرفه‌ای بریت...

مهین میلانیمهین میلانی (58)

مهین میلانی: روزنامه‌نگار آزاد، نویسنده، مترجم، عکاس، گرافیس...