صفحه را انتخاب کنید

نوروزتان هر روز

نوروزتان هر روز

مار

رسم است که در روزهای پایانی سال، وقایع یک‌سال گذشته ورق ‌خورد و لحظات با حس‌های متناقض؛ شاد و غم‌انگیز، شوق و اندوه، امید و ناامیدی‌ مرور شود و آرزو گردد تا تجربه‌های تلخ و ناموفق تکرار نشوند. انسان ایرانی در نوروز و سال پیش‌رو، امیدوار است تا با دگرگونی طبیعت، خود نیز دگرگون گردد و متحول شود. آرزو می‌کند تا نوروز و بهار؛ شادمانی و صفا و صلح و سلامت، دوستی و بخشش و مهرورزی نصیب همه گردد.
امید همه ما براین است که چنین باد!

امسال نیز چون سال‌ پیش، سفره‌های هفت‌سین بسیارانی خالی از حضور عزیزان و جگرگوشه‌هایی است که به‌خاطر آوردن درخت سبز آزادی به‌زندان ‌افتاده‌اند و هنوز بازنگشته‌اند.  جان شیرین آنان یا ستانده شده و یا در سلول‌های نظام جمهوری اسلامی ایران گرفتار آمده است.

نظامی که با شاد زیستن شهروندانش ستیزه‌جویی می‌کند، مبارزه برای شاد زیستن و پس زدن نومیدی‌ها در ایران امروز، جدالی روزمره و حیاتی است. حضور در چهارشنبه سوری و جشن آتش افروزی؛ زودودن و سوزاندن نفرت و کین و خشونت، به سخره گرفتن حکومت شادی ستیز اسلامی ایران، تبدیل به سنتی هر ساله شده‌است.

سال پیش امیدوارانه شادمانگی و آزادی و رفاه اقتصادی مردم ایران را، خوش بینانه به سال نو موکول کردیم اما صد افسوس که چنین نشد ولی چون شهرزاد قصه‌گوی هزار و یکشب، به امید به وقوع پیوستن این آرزو باز تاب می‌آوریم.  در هر نوروز امید است و بهار.  و چون نوروز با ماست هر سال، تاب و طاقت می‌‌آوریم.

طبق سنت هر سال، هفته‌نامه شهروند بی‌سی و شهرگان آنلاین؛ تبریک سال نوی خود را به اهالی قلم، آفرینشگران فرهنگی و کنشگران سیاسی و اجتماعی، خوانندگان ارجمند، هموطنان گرامی و نیز همه آنانی که در سال گذشته پشتیبان و حامی ما در استمرار انتشار کار رسانه‌ای ما بوده‌اند، تقدیم می‌‌دارد و برای همگان، آرزوی سلامت و حفظ انسانیت می‌کند.

آرزو می‌کنیم یاران دربند مطبوعاتی ما و پیام آوران صلح و دوستی و همه آنان که برای آزادی و تحقق زندگی انسانی و شرافتمند در آستانه سال نو کماکان در زندان‌های نظام جمهوری اسلامی به سر می‌برند، رهایی یابند و بار دیگر به کانون گرم خانواده‌هایشان باز گردند.

نوروزتان پیروز

 

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

خانه | >> به سوی واپسین نوشته‌ها

هادی ابراهیمی رودبارکی؛ شاعر، نویسنده و سردبیر هفته‌نامه شهرگان آنلاین؛ متولد ۱۳۳۳- رشت و ساکن کانادا - استان بریتیش کلمبیاست.

فعالیت ادبی و هنری او با انتشار گاهنامه فروغ در لاهیجان در سال ۱۳۵۰ شروع شد و شعرهای او به تناوب در نشریات نگین، فردوسی، گیله‌مرد، گردون، شهروند کانادا و شهرگان ونکوور چاپ و منتشر شد.

ابراهیمی همراه با تاسیس کتابفروشی هدایت در سال ۲۰۰۳ در نورت ونکوور، اولین انجمن فرهنگی-ادبی را با نام پاتوق فرهنگی هدایت در همین سال به‌همراه تعدادی از شاعران و نویسندگان ایرانی ساکن ونکوور راه‌اندازی کرد که پس از تعطیلی کتابفروشی هدایت در سال ۲۰۰۷ این انجمن با تغییر نام «آدینه‌ شب» برای سال‌ها فعالیت خود را بطور ناپیوسته ادامه داد.

هادی ابراهیمی رودبارکی از سال ۲۰۱۰ رادیو خبری فرهنگی شهرگان را تاسیس و تا سال ۲۰۱۵ در این رادیو به فعالیت پرداخت.

از ابراهیمی تاکنون دو کتاب شعر منتشر شده‌است:

«یک پنجره نسیم» - ۱۹۹۷ - نشر آینده - ونکوور

«همصدایی با دوئت شبانصبحگاهی» نشر بوتیمار - ایران

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

مطالب شهرگان را مشترک شوید

برای دریافت تازه‌ترین مطاالب و به‌روزرسانی‌های مطالب شهرگان، به لیست پستی ما بپیوندید.

اشتراک شما با موفقیت انجام شد