صفحه را انتخاب کنید

نگرانی‌ منتقدان از انتقال اطلاعات در کارت‌های هویت جدید بی‌ سی‌

نگرانی‌ منتقدان از انتقال اطلاعات در کارت‌های هویت جدید بی‌ سی‌

 Screenshot_1

منتقدان می‌‌گویند دولت بی‌ سی‌ در اقدامی که می‌‌تواند موجب ریسک درز اطلاعات پزشکی‌ افراد شود از دادن هر گونه اطلاعات در مورد کارت‌های هویت جدید با تکنولوژی بالا خود داری می‌‌کند.

از ۱۵ فوریه ساکنان بی‌ سی‌ می‌‌توانند carecard خود را با کارت هویت چند منظوره جدید تعویض کنند که گواهینامه آنان نیز به حساب می‌‌آید و دسترسی‌ به خدمات دولتی را برای آنان فراهم می‌‌کند.

دولت می‌‌گوید کارت‌های جدید، که هزینه تهیه آن ۱۵۰ میلیون دلار است، رفاه بیشتری را برای ساکنان بی‌ سی‌ فراهم کرده و تقلب در کارت‌های بیمه‌ را کاهش می‌‌دهد.

اما آنان که وظیفه‌شان حفاظت از حوزه خصوصی اهالی بریتیش کلمبیا است می‌‌گویند کارت‌های جدید گونه‌ای از تحت نظر قرار گرفتن مردم را اعمال می‌‌کنند[فیلم فارنهایت ۴۵۱ مدتهاست که در حال پیاده شدن است] و اطلاعات را به گونه‌ای متمرکز می‌‌کنند که باعث جلب و تحریک هکر‌ها می‌‌شود.

وینسن گاگولک، مدیر عامل “انجمن آزادی مبادله اطلاعات و حفظ حوزه خصوصی” می‌‌گوید: “وقتی‌ این همه اطلاعات در جایی‌ انبار شده و یا در ارتباط قرار می‌گیرد، حمله به آن برای مجرمین ارزشمند تر است.”

گالوگک می‌‌گوید سازمان متبوعش درخواست‌های قانونی متعددی برای دریافت اطلاعاتی‌ در مورد کارت‌های جدید از دولت به ثبت رسانده اما با پاسخ منفی‌ یا تاخیری دولت مواجه شده است.

“ما به موجب قانون آزادی اطلاعات تعدادی درخواست ثبت کرده ایم اما همواره با در بسته روبرو شده ایم. عملکردی که در جهت خنثی سازی درخواست ماست.”

وقتی‌ در سال ۲۰۱۱ برای اولین بار کارت خدماتی بی‌ سی‌ اعلام شد، دولت آن را به عنوان راه حلی برای مقابله با تقلب جلوه داد. دولت اعلام کرد از آن جا که تعداد کارت‌های بیمه‌ فعال دو برابر تعداد ساکنان بی‌ سی‌ است، هر ساله ۲۶۰ میلیون دلار زیان تقلب می‌‌شود.

اما، گاگولک می‌‌گوید هر گز هیچ سندی را دال بر صحت ارقام بالا و خیال پردازانه نبودن آنها مشاهده نکرده است.

می‌ گوید: “مقابله با جرم و رفاه مردم حرف‌هایی‌ هستند که همواره برای جا انداختن چنین اقداماتی مطرح می‌‌شوند. ابتدا می‌‌گفتند برای مقابله با جرم است، اما اکنون اینک به عنوان یک کارت رفاه تصویر می‌‌شود.”

گاگولک همچنین نگران است که دولت بدون مشوارت با کمیسر حوزه خصوصی این کار را پیش می‌‌برد. روز دوشنبه الیزابت دنهام، کمیسر حوزه خصوصی، بیانیه‌ای انتشار داد که بنا‌ به آن دفتر او در حال بر رسی این طرح است، اما مدعی ‌‌شد که او هنوز منتظر دریافت اطلاعات از وزارت‌های مربوطه و آژانس‌های دولتی است.

گاگلک می‌‌گوید: “اگر کمیسر پس از بررسی‌ خود از این موضوع اظهار نگرانی‌ کند چه خواهد شد؟ هزینه تغییر این برنامه چقدر است؟ و یا شاید دولت کمیسر را نادیده بگیرد.”

سخنگوی وزارت بهداشت، رایان جابز، می‌گوید که دولت در تمامی جریان کار با کمیسر حفظ حوزه خصوصی هماهنگی کرده و جایی‌ برای نگرانی در مورد کارت‌ها وجود ندارد.

او می‌‌گوید : “ما تمامی اقدامات لازم را برای حفظ اطلاعات خصوصی بیماران به عمل آورده ایم. اطلاعات خصوصی مردم کماکان مطابق قانون آزادی مبادله اطلاعات و حفظ حوزه خصوصی بی‌ سی‌، که اختیارات و محدودیت‌های تشکیلات دولتی را برای جمع آوری و انتشار اطلاعات شخصی‌ مشخص می‌‌کند، محفوظ خواهد ماند. این امر به معنای آن است که ارائه دهندگان خدمات پزشکی‌ نخواهد توانست سابقه رانندگی‌ بیمار را ببینند، همانگونه که یک افسر پلیس یا مامور  ای سی‌ بی‌ سی‌ نخواهد توانست سوابق پزشکی‌ شخص را ببیند.”

شایان توجه است است که گاگولک و دنهام تنها کسانی نیستند که در این زمینه اعلام خطر کرده اند. در سندی که در وب سایت افسر اطلاعات استان در دسترس قرار دارد آمده است که شرکت  ای بی‌ ‌ام در مورد یک جا کردن کارت‌ها هشدار داده است. بیانیه این شرکت می‌‌نویسد:

 “اگر چه این تکنولوژی به صرفه است، اما به اعتقاد ما کاربرد آن در آینده قابل پیش بینی‌ ایده خوبی‌ نیست. تداوم رویکرد کنونی جدائی مدارک مسافرت، پزشکی‌، رانندگی‌ و غیرّه ایجاد ایمنی‌  کرده و در مواردی که اطلاعات حیاتی‌ و یا تکنولوژی مربوطه در خطر قرار می‌‌گیرند خسارت محدود می‌‌شود.”

Source: Metro news

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

>> به سوی واپسین نوشته‌ها

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

مطالب شهرگان را مشترک شوید

برای دریافت تازه‌ترین مطاالب و به‌روزرسانی‌های مطالب شهرگان، به لیست پستی ما بپیوندید.

اشتراک شما با موفقیت انجام شد