صفحه را انتخاب کنید

کانادا در حال بررسی باز کردن بخش پذیرش ویزا در تهران

کانادا در حال بررسی باز کردن بخش پذیرش ویزا در تهران

وزیر شهروندی، مهاجرت و چند فرهنگی کانادا: در حال بررسی باز کردن بخش پذیرش ویزا در تهران هستیم

J. Keny

مرکز بین المللی حقوق بشر در ایران (آی سی اچ آر): جیسون کنی، وزیر شهروندی، مهاجرت و چند فرهنگی کانادا در نامه ای به حسن زارع زاده اردشیر ، ریاست مرکز بین المللی حقوق بشر در ایران گفت در حال بررسی باز کردن بخش پذیرش مدارک ویزا در تهران هستیم. این نامه که روز گذشته به دفتر آی سی اچ آر رسیده است تلاش دارد تا نگرانی های جامعه ایرانی را پایان دهد.

 مرکز بین المللی حقوق بشر در تاریخ ۱۰ مه در نامه ای به آقای جیسون کنی به بسته شدن دفتر ویزا و مهاجرت در تهران اعتراض کرده و نوشته بود ما باور نداریم که بستن دائمی دفتر ویزا در تهران، با توجه به تاثیرات آن روی جامعه ایرانی، تصمیم بهینه ای باشد. حال اقدام شما در نتیجه مشکلات مالی باشد یا محدودیت های معاملات مالی میان دو کشور.

 حسن زارع زاده اردشیر، رییس مرکز بین المللی حقوق بشر در ایران در این نامه خطاب به وزیر نوشته بود: این اقدام (بسته شدن دفتر مهاجرت در تهران) خلاف حقوق بشر است. ما از تحریم های دیپلماتیک علیه نظام جمهوری اسلامی حمایت می کنیم ولی باور داریم که بسته شدن دفتر ویزا تنها ایرانیان را در تنگنا قرار می دهد.

 آقای جیسون کنی، وزیر شهروندی و مهاجرت کانادا در پاسخ به این نامه نوشته است : من میدانم که انتقال دفتر ویزا از تهران به آنکارا در جامعه مقداری نگرانی ایجاد کرده است. بدین دلیل من از کار کنان اداره ی شهروندی و مهاجرت خواسته ام تا امکان باز کردن بخش پذیرش مدارک ویزا ( visa application centre VAC ) را در تهران بررسی نمایند که در این بخش متقاضیان میتوانند فرم درخواست ویزا را تکمیل و هزنیه مربوطه را پرداخت و پاسپورت خود را در تهران تحویل دهند.

متن کامل نامه وزیر مهاجرت به حسن زارع زاده اردشیر مدیر مرکز بین المللی حقوق بشر به شرح زیر است:

آقای حسن زارع زاده اردشیر

ریاست مرکز بین المللی حقوق بشر

 

آقای اردشیرعزیز،

 این نامه را در پاسخ به نامه شما به تاریخ ۱۰ مه که نگرانی های کنگره کانادایی های ایرانی تبار راجع به بسته شدن بخش ویزا و امور مهاجرت سفارت کانادا در ایران (تهران) در ان طرح شده بود می نویسم.

 امور شهروندی و مهاجرت کانادا (CIC ) شبکه دفاتر خود را به صورت سالانه ارزیابی کرده و راه های بهتر و موثرتر ارائه خدمت به متقاضیان را بررسی میکند.

 خدمات ویزا را از یک دفتر به دیگری منتقل کردن غیر معمول نیست. در بسیاری از موارد، سیستم پردازش جدید ما اجازه میدهد تا افسران ویزا در سراسر جهان با به اشتراک گذاشتن وظایف سنگین به پردازش ویزاها سرعت ببخشند. در مورد ایران، ما انتظار داریم که متقاضیان درخواست ویزا از ایران خدمات CIC را پس از انتقال کامل دفتر ویزا از تهران به آنکارا و استقرار در آنجا سریع تر دریافت کنند.

 با این حال، همانطور که مطلعید، دلایل اداری دیگری نیز در انتقال دفتر ویزا تهران به آنکارا وجود دارد. در طول چند ماه گذشته، ما قادر به تضمین امنیت افسران ویزا و اسناد در تهران نبوده یم. علاوه بر حملات به افسران ویزای ما، متقاضیان ویزا طی سال ها به ما گفته اند که استانداردهای صدور ویزا و ارائه خدمات در دفتر تهران به مانعی برای بازدید از کانادا تبدیل شده بود. متاسفانه، به دلیل واقعیت های امنیتی موجود، ما نمیتوانستیم استانداردهای ارائه خدمات در دفتر تهران را توسعه و بهبود بخشیم.

 من میدانم که انتقال دفتر ویزا از تهران به آنکارا در جامعه مقداری نگرانی ایجاد کرده است. بدین دلیل من از کار کنان اداره ی شهروندی و مهاجرت خواسته ام تا امکان باز کردن بخش پذیرش مدارک ویزا ( visa application centre VAC ) را در تهران بررسی نمایند که در این بخش متقاضیان میتوانند فرم درخواست ویزا را تکمیل و هزنیه مربوطه را پرداخت و پاسپورت خود را در تهران تحویل دهند.

 نقش اصی VAC دریافت فرم درخواست ویزا، مدارک لازم و هزنیه درخواست ویزا است که به صورت امن به دفتر ویزای مربوطه (آنکارا) انتقال میگردد. دفاتر VAC در مقایسه با دفاتر ویزا نیز از این مزیت برخوردارند که ساعات بیشتری در دسترس مراجعه کنندگان هستند. عوامل خدماتی در دفاتر VAC ، به زبان محلی در دسترس بوده، و برچگونگی پر کردن فرم ها نظارت، و از تکمیل شدن آنها اطمینان حاصل میکنند. این به متقاضیان کمک میکند تا با تاخیر غیر ضروری ناشی از عدم توجه به روند کار، تکمیل فرم ها، ارائه مدارک ناقص و رد تقاضا مواجه نشوند.

 با تشکر از شما برای صرف وقت در نوشتن نامه. من امیدوارم که توضیحات ارائه شده مفید باشد.

 ارادتمند،

جیسون کنی
وزیر شهروندی، مهاجرت، و چند فرهنگی کانادا

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

>> به سوی واپسین نوشته‌ها

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

مطالب شهرگان را مشترک شوید

برای دریافت تازه‌ترین مطاالب و به‌روزرسانی‌های مطالب شهرگان، به لیست پستی ما بپیوندید.

اشتراک شما با موفقیت انجام شد