تازه‌ترین‌ها
آشیان / رويدادها / ایران / «وعده‌های دولت در حمایت از کارگران در حد شعار است»

«وعده‌های دولت در حمایت از کارگران در حد شعار است»

dehghankiya001 «وعده‌های دولت در حمایت از کارگران در حد شعار است»عضو هیات مدیره کانون شوراهای اسلامی کار استان تهران گفت: در حال حاضر زیر مجموعه دولت در بخش کارگری اعتقادی به اجرای سیاست دولت ندارد. 

علی دهقان کیا در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا از عدم تحقق وعده‌های دولت در بخش کارگری خبر داد و افزود: تمام وعده‌هایی که دولت در زمینه حمایت از کارگران می‌دهد فقط در حد خبر و شعار است. 

وی از عدم تخصیص کارت‌های اعتباری به کارگران خبر داد و گفت: خبرهایی که در زمینه پرداخت‌های کارت‌های اعتباری از سوی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی مطرح شد. تنها به منظور ایجاد یک جو مثبت در جامعه کارگری مطرح شد. 

عضو هیات مدیره شورای اسلامی کار استان تهران با انتقاد از عدم اجرای سیاست‌های سه جانبه گرایانه در بخش‌های کارگری گفت: به رغم دستور رئیس جمهور مبنی بر حضور نمایندگان گارگری در جلسات هیات مدیره شورای عالی تامین اجتماعی و شستا، اما وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی از اجرای این سیاست خودداری می‌کند. 

وی در بخش دیگری از سخنان خود انتقاد خود را از پیش نویس فعالی اصلاح قانون کار اعلام کرد و گفت: با تصویب این پیش نویس کلیه کارگران کشور تحت پوشش قراردادهای موقت کار قرار خواهند گرفت. این در حالیست که تا قبل از تصویب قانون کار فعلی ۹۵ کارگران کشور رسمی و تنها ۵ درصد از آن‌ها قراردادی بودند. 

دهقان کیا خواستار افزایش سیاست‌های حمایتی دولت از کارگران شد و گفت: ماده ۴۱ قانون در زمینه تعیین دستمزد به دلیل در نظر نگرفتن تورم واقعی به درستی اجرایی نمی‌شود.

[ایلنا]

درباره شهرگان

پیشنهاد خوانش

شعرخوانی شاعران آمریکایی علیه تحریم ایران به فرهاد میثمی تقدیم شد

شماری از شاعران آمریکایی غروب سه‌شنبه دو بهمن (۲۲ ژانویه) در واکنش به تحریم‌های دولت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *