آشیان / رويدادها / پگاه آهنگراني در دست اطلاعات سپاه است

پگاه آهنگراني در دست اطلاعات سپاه است

 

Pegah2-150x150 پگاه آهنگراني در دست اطلاعات سپاه استپگاه آهنگراني بازيگر سينما شامگاه روز ۱۹ تيرماه توسط ۵ نفر كه احتمالا از حفاظت اطلاعات نيروي انتظامي بودند در منزل شخصي‌اش دستگير شده و از ۲۲ تيرماه به اطلاعات سپاه تحويل داده شده است.

طبق آخرين اخبار رسيده به دويچه‌وله، يك ‌شنبه ۱۹ تيرماه ساعت ۸ شب ۴ مرد و يك زن وارد خانه پگاه آهنگراني، بازيگر سينما و فيلمساز، شده و او را به همراه يك سري از وسايلش با خود مي‌برند. اين اتفاق زماني افتاده كه وي در منزلش تنها بوده است.
بنا برهمين اطلاعات، اين بازيگر سينما تا شب گذشته، ۲۲ تيرماه در حفاظت اطلاعات نيروي انتظامي بوده و بعد از آن به اطلاعات سپاه تحويل داده شده است.
يك منبع آگاه به دويچه وله گفت كه پگاه توانسته تماس كوتاهي با مادرش بگيرد و تنها به او گفته كه نه مي‌داند كجاست و نه مي‌داند جرمش چيست.
پگاه آهنگراني قرار بود از تاريخ ۴ تا ۱۲ جولاي (۱۳ تا ۲۱ تيرماه) به دعوت دويچه وله به آلمان سفر كند. وي بنا بود مشاهدات خود را از بازي‌هاي جام جهاني فوتبال زنان در وبلاگ دويچه وله منتشر كند.
يك روز قبل از سفر به آلمان، از طرف وزارت اطلاعات با خانم آهنگراني تماس گرفته شده و به او گفته شده كه به فرودگاه نرود وگرنه در همانجا دستگير خواهد شد. به همين دليل وي از سفر به آلمان منصرف شد.
آخرين تماسي كه خانم آهنگراني قبل از دستگيري‌اش با خانواده‌ داشته يك‌شنبه ۱۹ تيرماه حوالي ظهر بوده است. پس از آن ديگر هيچ خبري از او نشد و خانواد‌ه‌اش اعلام كردند كه او ناپديد شده است.

درباره شهروند بی‌سی

پیشنهاد خوانش

بیانیه بیش از صد و هشتاد شاعر، نویسنده و هنرمند در اعتراض به حکم حبس نیما صفار، شاعر و نویسنده؛ آیا هشت ماه زندان، پاداش بی‌تفاوت نبودن و انتقاد به وضع موجود است؟

  فرج سرکوهی، شهرنوش پارسی‌پور و اسماعیل خویی به همراه بیش از صد و هشتاد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *