صفحه را انتخاب کنید

پیام ویدئویی ‘آمریکایی ناپدیدشده در ایران’ منتشر شد

پیام ویدئویی ‘آمریکایی ناپدیدشده در ایران’ منتشر شد

Robert

 

 

 

 

 

 

 

 

 

خانواده مامور سابق اف‌بی‌آی (پلیس فدرال آمریکا) که می گویند در سال ۲۰۰۷ در جزیره کیش ایران ناپدید شده، روز جمعه (۹ دسامبر) پیامی ویدئویی از او منتشر کرده‌اند که نشان می‌دهد زنده است و درخواست کمک دارد.

در این ویدئو که به گفته خانواده رابرت لوینسون از سوی "گروگان‌گیرهای ناشناس" فرستاده شده، آقای لوینسون لاغر و نحیف به نظر می رسد و از دولت آمریکا می خواهد به درخواست‌های گروگانگیرها پاسخ مثبت دهد.

او در این فیلم هویت گروگان‌گیرها را فاش نمی‌کند.

این تصاویر در سایتی منتشر شده که توسط خانواده آقای لوینسون به منظور درخواست کمک و جلب توجه جهانی برای آزادی او راه اندازی شده است.

همسر و پسر آقای لوینسون در یک پیام ویدئویی دیگر که در همین وب‌سایت منتشر شده است، از گروگان‌گیرها خواسته‌اند تا درخواست‌های خود را برای آزادی رابرت لوینسون ارائه دهند.

همسر آقای لوینسون پیش از این بارها از دولت ایران خواسته بود که برای یافتن شوهرش تلاش کند و درخواست ملاقات با محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور ایران را مطرح کرده بود. حکومت ایران می گوید از سرنوشت او اطلاعی ندارد ولی آماده همکاری برای یافتن حقیقت است.

دولت آمریکا با وجود انجام تحقیقات گسترده و طولانی در این پرونده، هنوز اطلاع دقیقی از محل نگهداری رابرت لوینسون و هویت گروگان‌گیرها ندارد.

'کمک کنید به خانه برگردم'

رابرت لوینسون

 

 

 

 

 

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داده است که این ویدئو در ماه نوامبر سال ۲۰۱۰ (بیش از یک سال پیش) برای خانواده آقای لوینسون ارسال شده است. بر اساس این گزارش در آن زمان دولت آمریکا انتشار ویدئو را مانعی در برابر تلاش ها برای یافتن رابرت لوینسون عنوان کرده بود.

در این ویدئوی ۵۴ ثانیه‌ای، آقای لوینسون با چشمانی گودافتاده اما ظاهری سالم جلوی یک دیوار بتونی نشسته و پیراهن سفید او به تنش گشاد به نظر می‌رسد.

او که سابقه بیماری دیابت و فشار خون بالا دارد، می‌گوید: "با من خوش‌رفتاری شده است. اما من به کمک دولت ایالات متحده برای پاسخ‌گویی به درخواست‌های گروهی که مرا سه سال و نیم در اختیار داشته‌اند، نیاز دارم… لطفا به من کمک کنید تا به خانه برگردم."

رابرت لوینسون آخرین بار هشتم مارس ۲۰۰۷ در جزیره کیش دیده شد.

خانواده او می‌گویند که آقای لوینسون به عنوان یک شهروند آمریکایی برای انجام تحقیقات درباره قاچاق سیگار به صورت شخصی به کیش سفر کرده بود، اما از سوی دیگر گزارش‌هایی نیز از دیدار او با یک متهم فراری آمریکایی در این جزیره منتشر شده است.

مقام های ایرانی از علت سفر و سرنوشت آقای لوینسون ابراز بی‌اطلاعی می‌کنند.

[بی. بی. سی]

 

 

 

 

 

 

 

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

>> به سوی واپسین نوشته‌ها

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

مطالب شهرگان را مشترک شوید

برای دریافت تازه‌ترین مطاالب و به‌روزرسانی‌های مطالب شهرگان، به لیست پستی ما بپیوندید.

اشتراک شما با موفقیت انجام شد