صفحه را انتخاب کنید

«چنان در قید مهرت پای بندم»

«چنان در قید مهرت پای بندم»

شمارهای که پیش رو دارید شماره ویژه بیستمین سال انتشار نشریهایاست که با نام آینده آغاز کرد تا به شهروندی و شهرگانی رسید. کودکی که ۲۰ سال پیش با پاهای لرزان، راه رفتن را تجربه میکرد، و شما مخاطبان مهربان دست‌های این تازه از راه رسیده را گرفتید و به او اطمینان دادید تا به حرکتاش ادامه دهد. اینک در آستانه ۲۰ سالگی قرار گرفته است.

1209 1

شما خوانندگان پرمهری که هر هفته دستمان را گرفتید و حاصل عرقریزی فکری و اندیشگی فرزندان خردورزتان را به خانههایتان بردید. شما خوانندگانی که هر هفته به امید دریافت خبر خوش و مسرت‌آمیز، صفحات روزنامه را واکاوی کردید. آزادی‌های اجتماعی و سیاسی در درون کشور و آسایش و رفاه مردم داخل ایران امید هفتگی شما بود و ما چون قصه‌گوی شهرزاد هزار و یکشب، امیدتان را از این هفته به هفته‌ی دیگر موکول می‌کردیم.

شما نویسندگان و هنرمندان و اهالی قلم که هر هفته با پویایی اندیشه و قلمتان، بار معنوی نشریه را فراهم آوردید تا ریشههای فرهنگی زادگاهتان را حفظ کنید و آن را در پیوند با اندیشههای جهانی به پویایی برسانید و در اختیار مخاطبانتان قرار دهید.

شما صاحبان کسب و کار و حرفه با آگهیهایتان از ما حمایت بهعمل آوردید تا به عهدمان با جامعه مهاجر و پویای ایرانی وفادار بمانیم و راه و شیوه‌مان را ادامه دهیم.

بیست سال زمان کمی نیست. بیست سال دریافت حمایت مالی و معنوی و منتشر کردن و انتشار دادن.

مهر و سپاس بر شما.

چگونه میتوان سپاسگو بود و حمایت این همه سالها را پاسخی شایسته و درخور، داد؟

Front page small1

شماره پیش رو وامدار خردورزان و فرهیختگانی است که هر یک ما را سرشار از مهربانی کردند. این وظیفه و مسئولیت ما را در پاسخگویی به خواستههای فرهنگی جامعه ایرانیتبار بیشتر و سنگین‌تر میکند.

آرزومند انرژی‌ نامیرایم تا همچنان با انرژی و توان، به کار فرهنگی و مطبوعاتیام ادامه دهم.

اما این شماره حاصل تلاش همه نویسندگان و همکاران شهروند بیسی است که نام‌شان زینت‌بخش روی جلد شده‌است.  برخود لازم می‌دانم تا از همکاری صمیمانه داستان‌نویس کشورمان محمد محمدعلی گرامی که با دغدغه‌هایم سهیم شد و در انتشار این ویژه‌نامه یاری‌ام رساند و از سپیده جدیری عزیز که اگر حافظه و تلاش او برای جمع‌آوری مطالب ویژه‌نامه نبود، من بیست‌سالگی دردانه‌ام را به فراموشی می‌سپردم، سپاسگزاری کنم. از بهروز زمانی گرامی که طرح زیبای روی جلد این شماره، حاصل خلاقیت‌ هنری اوست، تشکر می‌کنم.

چنان در قید مهرت پای بندم

که گویی آهوی سر در کمندم

«سعدی»

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

خانه | >> به سوی واپسین نوشته‌ها

هادی ابراهیمی رودبارکی؛ شاعر، نویسنده و سردبیر هفته‌نامه شهرگان آنلاین؛ متولد ۱۳۳۳- رشت و ساکن کانادا - استان بریتیش کلمبیاست.

فعالیت ادبی و هنری او با انتشار گاهنامه فروغ در لاهیجان در سال ۱۳۵۰ شروع شد و شعرهای او به تناوب در نشریات نگین، فردوسی، گیله‌مرد، گردون، شهروند کانادا و شهرگان ونکوور چاپ و منتشر شد.

ابراهیمی همراه با تاسیس کتابفروشی هدایت در سال ۲۰۰۳ در نورت ونکوور، اولین انجمن فرهنگی-ادبی را با نام پاتوق فرهنگی هدایت در همین سال به‌همراه تعدادی از شاعران و نویسندگان ایرانی ساکن ونکوور راه‌اندازی کرد که پس از تعطیلی کتابفروشی هدایت در سال ۲۰۰۷ این انجمن با تغییر نام «آدینه‌ شب» برای سال‌ها فعالیت خود را بطور ناپیوسته ادامه داد.

هادی ابراهیمی رودبارکی از سال ۲۰۱۰ رادیو خبری فرهنگی شهرگان را تاسیس و تا سال ۲۰۱۵ در این رادیو به فعالیت پرداخت.

از ابراهیمی تاکنون دو کتاب شعر منتشر شده‌است:

«یک پنجره نسیم» - ۱۹۹۷ - نشر آینده - ونکوور

«همصدایی با دوئت شبانصبحگاهی» نشر بوتیمار - ایران

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

مطالب شهرگان را مشترک شوید

برای دریافت تازه‌ترین مطاالب و به‌روزرسانی‌های مطالب شهرگان، به لیست پستی ما بپیوندید.

اشتراک شما با موفقیت انجام شد