صفحه را انتخاب کنید

کانادا: ایران بدون تردید ازسلاح اتمی استفاده می کند

کانادا: ایران بدون تردید ازسلاح اتمی استفاده می کند

Harper

استفن هارپر نخست وزیر کانادا، در مصاحبه با تلویزیون “سی بی اس” گفته است که رهبران جهان بیش از پیش به این نظر واحد می رسند که اگر ایران به سلاح اتمی دست یابد بدون تردید از آن استفاده خواهد کرد.

نخست وزیر کانادا تصریح نموده است که او به سخنان رهبران ایران بارها گوش داده و هر بار از اظهارات آنان احساس نگرانی و ترس کرده است.

استفن هارپر در ادامه افزوده است: “رهبران ایران تعصبات دینی شدیدی دارند و به نظر من اگر آنان احساس کنند که کاربرد سلاح هسته ای آنها را به اهداف مذهبی شان نزدیک می کند، در استفاده از این سلاح تردید نخواهند کرد.” نخست وزیر کانادا گفته است که رهبران جهان در صحبت‌های خصوصی شان بیش از پیش اظهار می دارند که دولت ایران در صورت ساختن سلاح اتمی از آن بدون تردید استفاده خواهد کرد.

از نظر نخست وزیر کانادا تحریم های جاری قادر به متوقف کردن برنامۀ اتمی ایران نیستند، ولی قدرت های جهانی در عین حال نمی دانند که برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح اتمی چه اقدامی باید انجام بدهند.

او گفته است که برخی کشورها آماده اند تا حدودی مجازات های بین المللی را علیه ایران اعمال کنند، اما، برای جهان انجام اقدامی فراتر از این تحریم ها مسأله ای ساده نیست.

استفن هارپر در جای دیگری از سخنانش افزوده : هر چند رییس جمهوری آمریکا تکرار می کند که برای متوقف کردن برنامۀ اتمی ایران گزینۀ نظامی را نادیده نمی گیرد، اما، هیچ اجماع یا نظر واحدی در این خصوص میان رهبران جهان نیست.

نخست وزیر کانادا همچنین گفته است که او مطلقاً هیچ تردیدی ندارد که ایران سرگرم توسعۀ جنگ افزار اتمی است و تکذیب های رهبران ایران در این خصوص دروغ محض هستند.

نخست وزیر کانادا اضافه کرده است که رهبران جهان نیز هیچ تردیدی در مورد تلاش ایران برای تولید جنگ افزار اتمی ندارند و اختلاف آنان تنها بر سر این است که این تلاش تا کجا پیش رفته و چقدر با تولید سلاح اتمی فاصله دارد.

[آسمان نیوز]

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

>> به سوی واپسین نوشته‌ها

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

مطالب شهرگان را مشترک شوید

برای دریافت تازه‌ترین مطاالب و به‌روزرسانی‌های مطالب شهرگان، به لیست پستی ما بپیوندید.

اشتراک شما با موفقیت انجام شد