UA-28790306-1

صفحه را انتخاب کنید

گزارش فیبا از تیم ملی بسکتبال ایران

گزارش فیبا از تیم ملی بسکتبال ایران

سایت فیبا در گزارشی از رقابت‌های جام ملت‌های آسیا ایران را از شانس‌های اصلی قهرمانی در این رقابت‌ها دانست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران ایسنا، سایت فدراسیون جهانی بسکتبال در گزارشی با اشاره به اظهارات کاپیتان تیم ملی بسکتبال ایران به وضعیت این تیم در جام ملت های آسیا پرداخت. در گزارش فیبا آمده است.

شاید در دنیای بسکتبال اینگونه باشد که تیم ها بعد از اتفاقی که چند سال پیش برای تیم ملی ایران در رقابت های قهرمانی آسیا افتاد به گونه ای از ریل خارج شوند که نتوانند به شرایط عادی برگردند. ایران که در دو دوره قبل از سال ۲۰۱۱ قهرمانی آسیا شده بود در مرحله یک چهارم پایانی سال ۲۰۱۱ غافلگیر شد و بازی را به اردن باخت تا شانس دومین حضور در المپیک را از دست بدهد. هرچند به نظر می رسد در شرایط فعلی ایران از آن دوران فاصله گرفته باشد.
علاوه بر حضور ممی بچیروویچ در راس کادرفنی تیم ملی بسکتبال ایران به نظر می رسد بازیکنان نیز تمرکز خود را کاملا معطوف این رقابت ها کرده اند.

صمد نیکخواه بهرامی پس از موفقیت در جام ویلیام جونز که با قهرمانی ایران به پایان رسید می گوید ملی پوشان پخته شده اند: “پیروزی همیشه شیرین است اما هنوز آنچه که در دوره قبل رقابت ها افتاد را فراموش نکرده ایم. یادمان نرفته که در دوره پیش چه اتفاق‌هایی رخ داد و به همین دلیل هرگز تیمی را در هیچ تورنمنتی دست کم نخواهیم گرفت. “

ایران در حالی در رقابت های قهرمانی آسیا در فیلیپین شرکت می کند که یکی از مدعیان قهرمانی در این رقابت ها است. تورنمنتی که سه تیم برتر آن جواز حضور در جام جهانی بسکتبال در سال ۲۰۱۴ را به دست می آورند. ایران در گروه سختی با چین،‌کره جنوبی و مالزی هم گروه شده است. یکی از ستاره های اصلی ایران که هم از نظر فیزیکی و هم از نظر ادبیاتی شیوه متفاوتی در تیم دارد سنتر ایران حامد حدادی است. بازیکن تیم فینیکس با ارزش ترین بازیکن جام ویلیام جونز بود. نیکخواه بهرامی درباره او می گوید: “حامد یک بازیکن تیمی بسیار خوب و یک هم‌تیمی عالی است. کسی در آسیا نمی تواند او را متوقف کند. خوشحالیم که او را در تیم داریم همچنان که بقیه بازیکنان در تیم جمع شده اند.”

با این حال ایران ارسلان کاظمی را متاسفانه در اختیار ندارد. بازیکنی که در رقابت های جام جهانی ۲۰۱۰ حضور داشت و سال بعد در ووهان با پیراهن تیم ملی در رقابت های قهرمانی آسیا به میدان رفت. کاظمی پس از گذراندن یک فصل در تیم دانشگاه اورگن در لیگ NCAA تواست با تلاش زیاد توانست به تیم فیلادلفیا بپیوندد. او پیش از این در گفت و گو با فیبا اعلام کرده بود که تیم ملی ایران را در فیلیپین همراهی نخواهد کرد.

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

>> واپسین نوشته‌ها

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: