In touch with Diverse Iranian Community

گسترش احساسات ضداسلامی در پی قتل یک نظامی بریتانیایی

  یک موسسه خیریه در بریتانیا می گوید در پی قتل یک سرباز بریتانیایی توسط دو جوان مسلمان در منطقه وولیچ در جنوب شرق لندن، احساسات ضد اسلامی در این کشور افزایش یافته است.

 موسسه “فیت مترز” (Faith Matters) که تخصصش ارائه مشاوره تلفنی است، افزوده از هفته گذشته اقدامات ضد مسلمانان افزایش یافته است.

22_10_205-500x186 گسترش احساسات ضداسلامی در پی قتل یک نظامی بریتانیایی

 مسئول این موسسه خیریه می‌گوید تنها در دو روز، بیش از ۱۶۲ مورد تماس تلفنی با محتوای مخالفت با مسلمانان دریافت کرده است.

 دو مرد آفریقایی تبار نومسلمان که به قمه و ساطور مسلح بودند، روز چهارشنبه گذشته به یک سرباز ارتش بریتانیا در نزدیکی سربازخانه واقع در وولیچ حمله کردند و در مقابل چشم عابران، او را به قتل رساندند.

 فیاض مقال، مدیر این موسسه خیریه گفته است حمله به مساجد، نوشتن شعارهای ضد اسلامی، برداشتن روسری از سر زنانی که حجاب دارند و توهین لفظی از جمله این حملات هستند.

 آقای مقال در گفتگویی با رادیو پنج بی بی سی گفت: “آن چه واقعا نگران کننده است گسترش این حوادث است.”

 او افزوده : “بعضی از این حوادث کاملا خشونت آمیز بوده است.”

 به گفته مدیر این موسسه به نظر می رسد که فعالیت های اینترنتی خاصی برای انجام حملاتی هماهنگ به موسسات و مکان های تجمع مسلمانان در جریان است.

 روز گذشته (جمعه ۲۴ مه) گزارش شد که تلاش افراد تندرو برای آتش زدن یک مسجد مسلمانان در شهر میلتون کینز در مرکز انگلستان ناکام ماند.

 سراسقف کلیسای کانتربری، رهبر معنوی کلیسای انگلستان پس از دیدار با رهبران جامعه مسلمانان بریتانیا خواستار همبستگی مردم شده است.

پاسخ دهید

مشاهدهٔ قبل از ارسال

نمایش متن بعد از ارسال