تازه‌ترین‌ها
آشیان / رويدادها / ایران / یازده نفر از بهاییان به «اقدام علیه امنیت ملی» متهم شدند

یازده نفر از بهاییان به «اقدام علیه امنیت ملی» متهم شدند

 

bahai-shermin_negari-150x150 یازده نفر از بهاییان به «اقدام علیه امنیت ملی» متهم شدنداتهام یازده نفر از بهاییان ایران که حدود ۹ هفته پیش دستگیر شده بودند «اقدام علیه امنیت ملی» اعلام شده است.

این افراد از مدیران و کارکنان یک موسسه آموزش عالی نیمه حضوری و آنلاین بودند که با هدف تامین نیازهای تحصیلی جوانان بهایی که بعد از انقلاب از ورود به دانشگاه های دولتی محروم بوده اند، تاسیس شده است.

پدیده ثابتی، سخنگوی جامعه جهانی بهائی در گفت و گو با بی بی سی فارسی گفت بازداشت شدگان به اقدام علیه امنیت ملی و جمهوری اسلامی متهم شده اند.

به گفته خانم ثابتی علت این اتهام فعالیت در "آموزش عالی بهائیان" بوده است.

خانم ثابتی با ابراز نگرانی درباره وضع بازداشت شدگان گفت: "از موقعیت این یازده نفری که در بازداشت هستند، اطلاعی نداریم ولی بر اساس رفتار جمهوری اسلامی با بقیه زندانیان بسیار نگران هستیم. برای این که اتهامی که زده شده بسیار قوی و شدید است. هیچ کدام از بهائیان در قبل به وکیل دسترسی نداشته اند."

دولت ایران مدرک دانشگاه نیمه حضوری بهائیان را معتبر نمی داند ولی شماری از فارغ التحصیلان آن طی سال های اخیر از دانشگاه های خارج از کشور، به ویژه در کانادا و آمریکا، پذیرش گرفته اند.

بهائیان پس از انقلاب ایران از حق تحصیل در دانشگاه ها و مشاغل دولتی محروم بوده، مجامع آنها غیرقانونی اعلام شده و تعدادی از قبرستان های آنان در مناطق مختلف تخریب شده است.

[بی‌بی‌سی]

511092fcb8947582a033abd4b28104cb?s=75&d=mm&r=g یازده نفر از بهاییان به «اقدام علیه امنیت ملی» متهم شدند

شهروند بی‌سی

درباره شهروند بی‌سی

پیشنهاد خوانش

مجموعه شعر ساناز داودزاده، مقام برتر جشنواره شعر اروپا را کسب کرد

«روی حروف مرده راه می‌روم» مجموعه شعر ساناز داودزاده، مقام برتر جشنواره شعر اروپا را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *