صفحه را انتخاب کنید

منابع دولتی و غیر دولتی در مقابله با سوء استفاده

منابع دولتی و غیر دولتی در مقابله با سوء استفاده
9593425292_1370cc8557_z

کمک‌های مختلف دولتی و غیر دولتی در سطح استان یا کشور در اختیار قربانیان تجاوز و سوء استفاده جنسی، و دیگر انواع سوء استفاده قرار می‌گیرد. وب‌سایت‌های مختلفی به آشنایی افراد با این کمک‌ها دامن می‌زنند. عکس از فلیکر

شهرگان: فرد آسیب‌دیده از سوء استفاده دیگران، با مراجعه به اینترنت می‌تواند در کشور کانادا با کمک‌های دولتی و غیر دولتی گوناگونی آشنا شود. اینترنت یک راه خوب برای یافتن کمک است و هر فردی می‌تواند از سودمندی‌های آن استفاده کند. این موضوع امکان‌پذیر نیست تا تمامی افراد  با گستره این کمک‌ها آشنا باشند، ولی وب‌سایت‌های مختلفی در سطح کشور فعال هستند و منابع موجود را به مخاطبین خود معرفی می‌کنند. در این مطلب، منتخبی از این وب‌سایت‌ها معرفی شده‌اند.

فهرست لینک‌ها

در سطح کانادا:

http://crcvc.ca/links/

فهرستی از لینک‌های اینترنتی به امکانات موجود در زمینه‌های مختلف: گروه‌های غیر دولتی فعال که و کجا هستند؛ حقوق فرد قربانی چه هستند؛ حمایت از زنان، از کودکان یا از گروه‌های آسیب‌پذیرتر اجتماعی به چه شکلی است؛ چطور می‌توان به مشاوره حقوقی دست‌رسی یافت؛ چطور می‌توان فردی گم شده را یافت؛ امکانات دولت فدرال چه هستند و مواردی دیگر. با مراجعه به این وب‌سایت، می‌توانید به زبان انگلیسی انتخاب کنید در چه زمینه‌ای نیازمند یافتن راهنمایی هستید و با مراجعه به لینک موردنظرتان، با فهرستی از امکانات موجود و آدرس‌های اینترنتی آنان روبه‌رو می‌شوید.

فهرستی از اطلاعات ضروری

http://www.victimsinfo.ca/en/services/specific-crimes/sexual-assault

با مراجعه به این آدرس با فهرستی از برنامه‌ها و امکانات موجود در سطح استان بریتیش کلمبیا یا سطح کانادا روبه‌رو می‌شوید: توضیحی برای هر کدام از موارد آمده است، همچنین در کنار آن، نحوه دست‌رسی به هر برنامه مشخص شده، خواه از طریق مراجعه حضوری، مجازی یا تلفنی. فرد می‌تواند از فهرست وب‌سایت، نوع سوء استفاده‌ای که از آن آسیب دیده را انتخاب کند و سپس با انتخاب‌های موجود در هر مورد، آشنا شود.

خط تماس برای مشاوره

در بریتیش کلمبیا و یوکان:

http://www2.gov.bc.ca/gov/content/justice/criminal-justice/victims-of-crime/victimlinkbc

می‌دانید اوضاع مرتب نیست ولی نمی‌دانید شرایط کنونی شما از لحاظ قانونی یعنی چه و امکانات موجود و حق‌های انتخاب شما چه هستند؟ به این آدرس اینترنتی مراجعه کنید یا با شماره تماس ۶۰۴-۸۷۵-۰۸۸۵ زنگ بزنید یا اینکه به این آدرس ایمیل بزنید: [email protected] به شما مشاوره خواهند داد که الان وضعیت‌تان از لحاظ قانونی چه معنایی دارد و چه انتخاب‌هایی دارید. همچنین شما را راهنمایی می‌کنند تا چطور از امکانات دولتی و غیر دولتی موجود استفاده کنید.

کمک‌های پلیسی

در بریتیش کلمبیا:

http://www.policevictimservices.bc.ca/resources/

پلیس در سطح استان به شکل منطقه‌های شهری یا روستایی عمل می‌کند و هر منطقه، نظام متفاوتی برای کار دارد. با تمامی این‌ها، پلیس به شکل استانی برنامه‌هایی برای کمک به قربانیان انواع سوء استفاده‌ها عرضه می‌کنند. فهرستی از این برنامه‌ها، نام آنها و منطقه‌ای که در آن فعال هستند در این وب‌سایت عرضه شده است. همچنین در سطح کشوری و بین‌المللی، منابع، وب‌سایت‌ها و برنامه‌های کمک به قربانیان سوء استفاده معرفی شده‌اند.

کمک‌های موجود در سطح جامعه

http://www.transitionhouse.net/resources/community-resources/

در سطح جامعه،‌ برنامه‌های گوناگونی در سطح‌های جامعه بزرگ‌‌تر، مانند برنامه‌های وزارتخانه استانی توسعه امکانات برای کودکان و خانواده، یا برنامه‌هایی در سطح جوامع محلی، مانند برنامه متوقف ساختن خشونت، خانه اجتماعی زنان ویکتوریا در دوران گذار. با مراجعه به این وب‌سایت با برنامه‌های دولتی و غیر دولتی در سطح وزارتخانه‌ها یا خانه‌های اجتماعی یا خانه‌های محله آشنا می‌شوید که می‌توانند به شما بگویند در محل نزدیک به شما چه کمک‌هایی عرضه می‌شوند.

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

>> به سوی واپسین نوشته‌ها

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

مطالب شهرگان را مشترک شوید

برای دریافت تازه‌ترین مطاالب و به‌روزرسانی‌های مطالب شهرگان، به لیست پستی ما بپیوندید.

اشتراک شما با موفقیت انجام شد