صفحه را انتخاب کنید

سوء استفاده از دختران كوهنورد ايراني

سوء استفاده از دختران كوهنورد ايراني

ماجرا از آنجا آغاز شد كه تورهای غیرمجاز و غیرقانونی اقدام به اعزام كوهنوردان جوان به كشورهای خارجی برای صعود به قله كردند كه این صعودها همراه با سوء استفاده از بانوان جوان بوده است.
بر اساس اخبار دریافتی برخی تورهای غیرمجاز و غیرقانونی صعود به قله اقدام به اعزام كوهنوردان جوان به كشورهای خارجی كرده و در این بین از بانوان جوان سوء استفاده می كنند.
بر اساس رول معمول، هر ساله عده ای زیادی از بانوان كوهنورد كشورمان به قله های داخلی و خارجی صعود می كنند كه همه این صعودها با مجوز رسمی از سوی مسئولین فدراسیون كوهنوردی انجام می شود، اما طی روزهای اخیر نایب رئیس بانوان فدارسیون كوهنوردی با مراجعه چند دختر جوان در محل كارش از رویدادی ناگوار مطلع شد.
ماجرا از آنجا آغاز شد كه تورهای غیرمجاز و غیرقانونی اقدام به اعزام كوهنوردان جوان به كشورهای خارجی برای صعود به قله كردند كه این صعودها همراه با سوء استفاده از بانوان جوان بوده است.
مواردی كه تاكنون به فدراسیون كوهنوردی در مورد سواستفاده از دختران جوان گزارش شده است سه مورد می باشند كه دو مورد آن مربوط به صعود های برون مرزی و یكی مربوط به صعودهای داخلی است.
در موارد خارجی كوهنوردان جوان در دام این تورها اسیر شدند و پس از حضور در هتل متوجه شده اند كه تنها زن این گروه كوهنوردی هستند.
در یكی از موارد دختر جوان از همراهی كوهنوردان خودداری می كند و در هتل می ماند ولی باز هم از نقشه های شوم هم تیمی های خود در امان نمی ماند و در مورد دوم نیز دختر جوان به همراه سایر كوهنوردان ایرانی اقدام به صعود می كند كه مورد مشابه تكرار می شود.
خانواده این كوهنوردان جوان برای احقاق حق به فدراسیون مراجعه كردند و مسئولین مربوطه نیز اعلام كردند وكیل فدراسیون این موضوع پیگیری می كند ولی كوهنوردان حاضر به شكایت نیستند و از سوی پسران متعرض تهدید شده اند.
نایب رئیس بانوان فدراسیون كوهنوردی در همین زمینه اعلام كرده كه ما همواره به خانواده ها هشدار داده ایم پیش از هر اعزام و صعود به محل فدراسیون مراجعه كرده و با بهره گیری از مشاوران این فدراسیون از قانونی بودن آنها مطلع شوند اما خانواده های این دختران كه اكنون به فدراسیون مراجعه كرده اند پیش از سفر فرزندان خود به همراه این تورها به فدراسیون مراجعه نكردند و از قانونی بودن این تورها و مشاوره های این مقام مسئول استفاده نكردند.
این دام های شیطانی به نوع های مختلف بر سر راه جوانان قرار دارد و این مسئله فقط به بانوان كوهنورد معطوف نمی شود و ممكن است این افراد با شكل های مختلف بر سر راه سایر ورزشكاران و دختران جوان ظاهر شوند ولی آنچه می تواند از تكرار این موارد جلوگیری كند توجه بیشتر خانواده ها است.
این اتفاق بیش از آنكه یك مسئله ورزشی باشد یك مسئله اجتماعی است و باید توجه داشت كه خانواده های قربانیان به تجدد گرایی و آزادی زنان در هر شرایطی اعتقاد داشتند و اگر با دقت بیشتری به این مسئله توجه می كردند هیچ گاه با چنین مشكلی روبه رو نمی شدند.
[خبرگزاری دانشجو]

Advertisement

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی:

ویدیویی

بارگذاری...

فرم اشتراک ایمیلی

آرشیو شهرگان

مطالب شهرگان را مشترک شوید

برای دریافت تازه‌ترین مطاالب و به‌روزرسانی‌های مطالب شهرگان، به لیست پستی ما بپیوندید.

اشتراک شما با موفقیت انجام شد

Pin It on Pinterest

Share This