صفحه را انتخاب کنید

لغو مراسم یادبود مه‌آفرید امیرخسروی در تهران و زادگاهش ناش

لغو مراسم یادبود مه‌آفرید امیرخسروی در تهران و زادگاهش ناش

شهرگان: پس از حضور بیش از هزار نفر در مراسم تشیع جنازه مه‌آفرید امیرخسروی در روز شنبه چهارم خرداد، غلامعلی ریاحی وکیل او خبر از لغو تمام مراسم یادبود مه‌آفرید امیرخسروی داد.

در روز مراسم تشیع جنازه، چند تن از کارگرانی که در حمایت از کارهای مه‌آفرید شعار می‌دادند، دستگیر شدند که پس از گرفتن تعهد از وکیل و خانواده وی که هیچ مراسمی در رشت و تهران برگزار نمی‌شود و یا اگر برگزار شود آنها مسئول عواقب آن خواهند بود، آزاد شدند.

پیش‌از این قرار بود که تنها مراسم روز سه‌شنبه در سعادت‌آباد لغو شود و با برگزاری مراسم هفت مه‌آفرید در زادگاهش «ناش» در روز جمعه ۹ خرداد مخالفتی نشده‌‌بود، اما بنا به گزارش فرارو و به نقل از وکیل مه‌آفرید امیرخسروی اجرای این مراسم نیز با مشکلاتی از سوی نیروهای نظامی – امنیتی روبرو شده‌است.  غلامعلی رياحی می‌گوید پس از مراسم تشیع جنازه و دستگیری موقت، صورتجلسه‌ای تنظیم شد که خانواده مه افريد امير خسروی حق نداشته باشد که مراسم تهران را برگزار کند. رياحی در ادامه توضيح داد: «ولی در همان صورتجلسه ذکر شد که در رودبار و روستای محل تولد مه آفريد برگزاری مراسم بر اساس ضوابط اشکالی ندارد. اين صورت جلسه توسط من به عنوان وکيل خانواده امير خسروی و برادر آن مرحوم و سه نفر از مقام های امنيتی امضا شد.»

[vsw id=”kWPoivkveXg” source=”youtube” width=”600″ height=”444″ autoplay=”no”]

[vsw id=”rZ2Scq9kPN4″ source=”youtube” width=”625″ height=”444″ autoplay=”no”]

Advertisement

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی:

ویدیویی

بارگذاری...

فرم اشتراک ایمیلی

آرشیو شهرگان

مطالب شهرگان را مشترک شوید

برای دریافت تازه‌ترین مطاالب و به‌روزرسانی‌های مطالب شهرگان، به لیست پستی ما بپیوندید.

اشتراک شما با موفقیت انجام شد

Pin It on Pinterest

Share This