صفحه را انتخاب کنید

مادر محمدعلی طاهری در کانادا درگذشت

مادر محمدعلی طاهری در کانادا درگذشت
شهرگان: سایت ایرانشهر خبر از درگذشت مادر محمدعلی طاهری را داد. عزت الملوک طاهری مادر محمدعلی طاهری در کانادا و در حالی که چشم انتظار آزادی فزرند خود بود، شامگاه شنبه 4 فوریه 2017 به وقت محلی درگذشت. شادروان عزت الملوک طاهری برای دو سال پیاپی (2015 و 2016 میلادی) به دلیل تلاش های گسترده اش در زمینه حقوق بشر جز ده چهره خبرساز ایرانی در خارج از ایران بود.
محمدعلی طاهری (۱ فروردین ۱۳۳۵ در کرمانشاه – )، بنیان‌گذار طب مکمل ایرانی، فرادرمانی، سایمنتولوژی و نظریهٔ پیوند شعوری است که بنام مؤسسه فرهنگی هنری عرفان حلقه در دهه ۱۳۸۰به ثبت رسیده است. به گزارش صدای آمریکا طاهری علی‌رغم اینکه فعالیت‌هایش در گذشته مورد توجه نظام جمهوری اسلامی بوده و از آن تقدیر شده، از اواخر سال ۱۳۸۹۹ و پس از گسترده‌تر شدن دامنهٔ مخاطبانش، با محدودیت‌های گسترده‌ای روبرو شد زیرا ادعا شد طاهری شیطان‌پرست شده و در فرقه‌های دینی‌اش به جای تشویق انسان‌ها به یگانه هستی یعنی خدا آن‌ها را به راه شیطان هدایت می‌کرد. همین امر به دستگیری او منجر شد.

مادر محمدعلی طاهری (سمت راست) و محمدعلی طاهری

طاهری در تاریخ ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۰ برای سومین مرتبه بازداشت و سپس محاکمه گردید و از آن زمان در زندان به سر می‌برد و در حال گذراندن پنج سال حبس تعزیری که بدان محکوم شده، می‌باشد و در همین حال در بهمن ۱۳۹۳ خبری مبنی بر احتمال محاکمه مجدد او منتشر گردیده است. نام او از سوی خبرگزاری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران (رهانا) به عنوان یکی از ۱۳۳ نخبه‌ای که حقوق‌شان در ایران نقض شده به شورای حقوق بشر سازمان ملل به گزارش شده است.

Advertisement

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی:

ویدیویی

بارگذاری...

فرم اشتراک ایمیلی

آرشیو شهرگان

مطالب شهرگان را مشترک شوید

برای دریافت تازه‌ترین مطاالب و به‌روزرسانی‌های مطالب شهرگان، به لیست پستی ما بپیوندید.

اشتراک شما با موفقیت انجام شد

Pin It on Pinterest

Share This