صفحه را انتخاب کنید

یک میلیون دلار هزینه ارسال لیموزین و اس‌ یوو وی زرهی به هندوستان برای سفر هارپر

یک میلیون دلار هزینه ارسال لیموزین و اس‌ یوو وی زرهی به هندوستان برای سفر هارپر

harper_india_suv (1)

شهرگان: نمایندگان اپوزیسیون تصمیم هزینه کردن یک میلیون دلار برای ارسال «تاج محل تاکسی‌ هارپر – دو خودرو زرهی – به هندوستان برای بازدید پاییز گذشته نخست وزیر را به شدت مورد انتقاد قرار دادند.»

روز سه شنبه دولت آشکار کرد که مبلغ یک میلیون دلار برای انتقال لیموزین کادیلاک و اس‌ یوو وی زرهی به هندوستان به وسیله یک هواپیمای حمل و نقل نظامی c – ۲۷ گلوب مستر ارتش به اضافه مبلغ ۳،۳۵۶ دلار برای پرسنل نظامی این انتقال هزینه کرده است.

چارلی انگس نماینده ان دی پی‌ در پارلمان کانادا گفت: «این دولتی است که با جرأت به شهروندان سالمند می‌‌گوید پولی‌ در بساط نیست اما، وقتی‌ نوبت به مخارج کابینه دولتی می‌‌رسد پول مساله‌ای نیست … مانند این واقعیت که مالیات دهندگان مبلغ یک میلیون دلار پرداختند تا لیموزین نخست وزیر به هندوستان پرواز کند، و پرواز نظامی گلوب مستر این تاج محل تاکسی‌ شخصی‌ را حمل کند. هندوستان خودروهای زرهپوش خود با امنیت بالا را ارائه کرد. این خودروها برای نخست وزیر استرالیا به اندازه کافی‌ ایمن بودند، اما ظاهرأ نه برای رهبر ما.»

اما وزیر امور خارجه، جان برد، انتقاد اپوزیسیون را رد کرده و در توجیح ارسال خودرو‌ها از کانادا  به تاریخ هندوستان در از دست دادن دو نخست وزیر به وسیله ترور اشاره کرد: 

«در جنگ با ترور مردم هندوستان بهای خیلی‌ گزافی پرداخته‌اند. آنان در ۲۵ سال گذشته دو نخست وزیر از دست داده‌اند. وقتی‌ که پای امنیت ملی‌ و امنیت نخست وزیرمان در میان باشد ما از ار سی‌ام پی‌ توصیه می‌‌گیریم نه اینکه هر بار سراغ ان دی پی‌ برویم.»

هواپیمای c – ۱۷ در تاریخ ۲۹ اکتبر ۲۰۱۲ – ۶ روز پیش از رسیدن هارپر به هندوستان – کانادا را ترک کرد، و در تاریخ ۱۰ نوامبر ۲۰۱۲ یک روز پس از پایان سفر هارپر، به کشور بازگشت. برابر با مدرکی‌ که امروز در پارلمان ارائه شد این هواپیما در این سفر مدت ۴۸.۵ ساعت پرواز داشته است.

انتقال اتومبیل اولین بار در توقف هارپر در آگرا هندوستان مورد توجه قرار گرفت، هنگامی که یک اس‌ یوو وی شورولت با پلاک انتاریو برای بردن نخست وزیر و همسرش به تاج محل مورد استفاده قرار گرفت. بعدتر در همان روز، هنگامی که هارپر برای ورود به دهلی‌ نوع از هواپیما خارج شد، یک خود روی کادیلاک در پایین پله‌ها منتظر او بود. این دو خودرو بعدا به شهرهای دیگر محل توقف هارپر، چاندیگار و بنگلور انتقال یافتند.

رهبر موقت حزب لیبرال، باب ری، کانادایی‌ها مخالفتی با مخارج تامین امنیت نخست وزیر و فرماندار کلّ ندارند اما او سوال کرد چرا برای این کار از کانادا خودرو به هندوستان بردند. ۰۰ گفت: «هندوستان کشوری است که وزیران و دیگران با خودروهای زرهی رفت و آمد می‌‌کنند. برای من پذیرش ضرورت چنین کاری اندکی‌ سخت است.»

اما مقامات رسمی‌ به صورت خصوصی میزبان را مقصر دانسته گفتند مقامات محلی هندی از گارانتی کردن تامین خودروهای مناسب برای نخست وزیر به هنگام سفر‌های داخلی‌ خودداری کردند. 

Toronto Star

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

>> به سوی واپسین نوشته‌ها

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

مطالب شهرگان را مشترک شوید

برای دریافت تازه‌ترین مطاالب و به‌روزرسانی‌های مطالب شهرگان، به لیست پستی ما بپیوندید.

اشتراک شما با موفقیت انجام شد