UA-28790306-1

صفحه را انتخاب کنید

نتیجه یک تحقیق در اونتاریو: شکر اضافه حتی در غذاهای با برچسب سالم

نتیجه یک تحقیق در اونتاریو: شکر اضافه حتی در غذاهای با برچسب سالم

شهرگان: تحقیق مشترک مرکز سلامت اونتاریو با همراهی دانشگاه واترلو نشان داد که سه چهارم غذاها و نوشیدنی‌ها، شامل بر غذاهای نوزادها و تولیداتی که برچسب سالم خورده‌اند، حاوی شکر اضافه هستند.

این تحقیق که نتیجه سنجش آزمایشگاهی ۴۰ هزار و ۸۲۹ قلم اجناس مختلف خریداری شده از یکی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای که در سرتاسر کشور شعبه دارد است، با عنوان «شکر اضافه در بسته‌های غذایی و نوشیدنی‌هایی یک خرده‌فروش عمده کانادایی در سال ۲۰۱۵: تحلیلی توصیفی» منتشر شده است.

به رغم آنکه هم سازمان بهداشت جهانی و هم سازمان قلب و سکته، قویا از مردم سرتاسر جهان خواسته‌اند که مصرف روزانه شکر خودشان را به کمتر از ۱۲ قاشق چایخوری محدود کنند، شکر همچنان پرمصرف‌ترین ماده مخدر دنیا محسوب می‌شود و گسترده مصرف می‌گردد.

به شکل میانگین، یک نفر در کانادا ۲۶ قاشق چایخوری شکر هر روز مصرف می‌کند. این معادل مصرف ۴۰ کیلوگرم شکر در سال است.

این تحقیق همچنین دریافت که شرکت‌های تولیدی غذا و نوشیدنی، در کانادا از ۳۰ عنوان مختلف، از جمله دکستروز، عصاره ذرت، گلوکوز، فراکتوز و آب میوه غلیط شده، استفاده می‌کنند تا نشان بدهند شکر در تولیدشان وجود دارد.

هرچند در تولیدات غذایی دنیا، از ۱۵۲ روش مختلف استفاده می‌شود تا نشان بدهند در تولید غذایی یا نوشیدنی‌ها، شکر اضافه وجود است.

شکر که یک ماده اعتیادآ‌ور است، در کنار دیگر آسیب‌ها، بانی افزایش وزن و چاقی مفرط، بیماری‌های قلب و عروق و همچنین مدل‌های مختلف دیابت در آدمی می‌شود. تاثیرگذاری شکر فراتر از نیاز بدن در کودکان همانند مصرف الکل برای افراد بزرگسال است.

شکر همچنین سالیانه مسوول مرگ ۱۸۰ هزار نفر در دنیا، شمال بر ۲۵ هزار نفر در امریکاست. بااین‌وجود، صنایع تولید غذا بر انکار ضررهای شکر سرمایه‌گذاری می‌کنند و چندین دهه است تلاش می‌شود تا به جای شکر، چربی مضر را مقصر اضافه وزن و گسترش بیماری‌ها، بخصوص در میان کودکان، معرفی کنند.

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

خانه | >> واپسین نوشته‌ها

سیدمصطفی رضیئی، مترجم و روزنامه‌نگار مقیم شهر برنابی است. او نزدیک به سه سال است در کانادا زندگی می‌کند و تاکنون ۱۴ کتاب به ترجمه او در ایران و انگلستان منتشر شده‌اند، همچنین چندین کتاب الکترونیکی به قلم او و یا ترجمه‌اش در سایت‌های مختلف عرضه شده‌اند، از جمله چهار دفتر شعر از چارلز بوکاووسکی که در وب‌سایت شهرگان منتشر شده‌اند. او فارغ‌التحصیل روزنامه‌نگاری از کالج لنگرا در شهر ونکوور است، رضیئی عاشق نوشتن، عکاسی و ساخت ویدئو است، برای آشنایی بیشتر با او به صفحه فیس‌بوک‌اش مراجعه کنید.

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: