In touch with Diverse Iranian Community

بودجه ۲۲.۹ میلیون دلاری برای ۲۹۰۰ کمپ تازه

0 59

با انتشار استراتژی آینده پارک‌های استان، بودجه‌ای ۲۲.۹ میلیون دلاری برای برپایی ۱ هزار و ۹۰۰ کمپ جدید در پارک‌های استان فراهم شده است.

بریتیش کلمبیا صاحب ۱۴ میلیون هکتار پارک‌های حفاظت شده است. این مقدار زمین معادل ۱۴.۴ درصد کل زمین‌های استان است و ۲ درصد این زمین‌ها در اختیار کمپ‌هایی قرار گرفته تا ساکنین و مسافرین بتوانند برای اقامت در منطقه‌های طبیعی از آنها استفاده کنند.

در همین زمینه در شهرگان بخوانید: گسترش راه‌های سبز دوچرخه‌سواری ، پیاده‌روی و قایق‌رانی در کانادا و بریتیش کلمبیا

17305813_2eede204e4_z
عکس از فلیکر

این استراتژی امیدوار است تا به ملت‌های بومی اجازه دهد تا فرهنگ و سنت خود را از طریق این کمپ‌ها به مسافرها قسمت کنند؛ همچنین شورایی برای مشاوره در امور پارک‌ها شکل می‌دهد؛ امکانات بیشتری از طریق موبایل و به شکل آن‌لاین در موضوع پارک‌های استان عرضه خواهد کرد؛ و درنهایت به موسسه‌های تحقیقی و آموزشی، فضای بهتری برای بررسی تغییرات اقلیمی بدهد.

در گذر سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۶، ۲۳ میلیون و ۸۰۰ نفر از پارک‌های بریتیش کلمبیا دیدار کرده‌اند. در گذر همین دوره، تعداد درخواست‌ها برای اقامت در کمپ‌های استان، ۱۶ درصد افزایش نشان داده است.

کمپ‌های تازه بیشتر در مکان‌هایی برپا خواهند شد که بیشترین ازدحام را شاهد هستند.

این کمپ‌ها همچنین ۶ هزار کیلومتر مسیر پیاده‌روی را نیز در پیش روی دوستداران طبیعیت قرار می‌دهند.

سال آینده، در ۱۵۰‌مین سالگرد استقلال کانادا، پارک‌های ملی کشور از ساحل اقیانوس آرام تا ساحل اقیانوس آتلانتیک شمالی مجانی در اختیار ساکنین کشور قرار خواهد گرفت. هرچند بایستی درخواستی پر کرد و کارت ورود به این پارک‌ها را دریافت کرد.

پاسخ دهید

مشاهدهٔ قبل از ارسال

نمایش متن بعد از ارسال