In touch with Diverse Iranian Community

خانه، فقر و بی‌خانمانی: نگاهی متفاوت به انتخابات استانی سال آینده

0 50
WP_20160410_12_29_24_Pro 1
کمتر از یک سال تا انتخابات دولت استانی در بریتیش کلمبیا باقی مانده است. عکس از سیدمصطفی رضیئی

شهرگان: در حالی که کمتر از یک سال تا نُه می 2017 و انتخابات دولت استانی باقی مانده است، جدیدترین نظرسنجی می‌گوید رای دهندگان استان برخلاف گذشته بیشتر از مسائل اقتصادی و بازار کار، بهداشت و سلامت، نگران خانه، فقر و بی‌خانمانی در بریتیش کلمبیا هستند.

همین نظرسنجی می‌گوید که ‌هم‌اکنون حزب دموکرات‌های نو حمایت 40 درصد از مردم را دارد، پس از لیبرال‌های بریتیش کلمبیا حمایت 34 درصد، حزب سبزها 14 درصد و محافظه‌کارها حمایت 10 درصد از مردم را دارند.

جان هورگان، رهبر دموکرات‌های نو بریتیش کلمبیا رقیب اصلی کریستی کلارک از حزب لبیرال‌های بریتیش کلمبیا در انتخابات سال آینده است. او هم‌اکنون مقبولیت 40 درصدی بین مردم دارد، در حالی که 59 درصد مردم استان از عملکرد کلارک راضی نیستند و تنها یک سوم افراد در این نظرسنجی به عملکرد دولت او نمره خوبی داده‌اند.

پول تبلیغات نامزدها

شهردار شهر ونکوور در حالی خواستار برگزاری رفراندوم برای منع اهدای پول از طرف شرکت‌ها و کمپانی‌های ثروتمند به حزب‌های حاضر در انتخابات استانی شده است که دولت کلارک می‌گوید هم‌اکنون منعی برای این افراد برای اهدای رقم‌های هنگفت به نامزدهای انتخاباتی وجود ندارد.

پیش‌تر دولت شهری ونکوور از دولت استانی خواسته بود تا مانع از اهدای پول بدون محدودیت از طرف شرکت‌های عمده، اتحادیه‌ها و افراد به نامزدهای انتخاباتی شود، خواسته‌ای که دولت استانی آن را رد کرد.

دولت شهر ونکوور نگران تأثیرگذاری پول ثروتمندان بر نتیجه انتخابات‌های آتی در سطح استان است،‌ چه در سطح دولت استانی، چه در سطح دولت شهری،‌ با توجه به اینکه هر مرتبه انتخابات برای نامزدها گران‌تر تمام می‌شود.

در سال 2014 به عنوان مثال، انتخابات شهر ونکوور برای نامزدها 5 میلیون و 600 هزار دلار خرج در بر داشت.

WP_20160510_20_29_19_Pro
موضوع بازار مسکن یکی از اصلی‌ترین مسائل مرتبط به انتخابات سال آینده است. عکس از سیدمصطفی رضیئی

 شروع جدل‌های انتخاباتی

کمتر از یک سال مانده تا انتخابات استانی، دولت حاکم بر سابقه خوب خود در تولید شغل تکیه کرده است: در طول یک سال گذشته، 110 هزار شغل در بریتیش کلمبیا درست شده‌اند و هم‌اکنون این استان، کمترین نرخ بیکاری در کانادا را دارد.

در مقابل دموکرات‌های نو شخص کلارک را هدف قرار داده‌اند: مخصوصا بر این موضوع تأکید می‌کنند که کلارک علاوه بر رقم نزدیک به 200 هزار درآمد سالیانه‌اش، در حدود 50 هزار دلار از طریق سخنرانی و حضور بر برنامه‌های مختلف، درآمد داشته است.

موضوعاتی دیگر مانند محیط‌زیست یا بودجه مدارس استان نیز بتدریج در مباحث مرتبط به انتخابات سال آینده مطرح شده‌اند.

درنهایت پنهان‌کاری‌های دولت کلارک هدف حمله دیگر نامزدهای انتخاباتی است: مخصوصا در جنجال دیلیت کردن ایمیل‌های کاری. جنجالی که در آن یک کارمند سابق دولت استانی متهم به فساد شد و بایستی در دادگاه از آنچه انجام داده، دفاع کند.

اخیرا یک کارمند ارشد بخش روابط‌عمومی حزب لیبرال‌های استان نیز در زمینه نقض مقررات مربوط به هزینه‌های تبلیغات متهم شده و به دادگاه احضار شده است. جنجالی دیگر که حزب لیبرال بایستی در مورد آن توضیح بدهد.

پاسخ دهید

مشاهدهٔ قبل از ارسال

نمایش متن بعد از ارسال