تبلیغات

صفحه را انتخاب کنید

پایان انتخابات در بریتیش کلمبیا: دولت اقلیت به انتخاب سبزها

پایان انتخابات در بریتیش کلمبیا: دولت اقلیت به انتخاب سبزها
تبلیغات

در تنگاتنگ‌ترین انتخابات برگزارشده در استان بریتیش کلمبیا طی ۲۰ سال اخیر، هیچ حزبی نتوانست در این دوره، برنده انتخابات باشد ولی سبزها تاریخ‌ساز شدند. نتیجه نهایی انتخابات با بازشماری چند حوزه انتخابات و آرای با پست ارسال شده و همچنین آرای زودتر از مقرر ( پیش از ۹ می به صندوق انداخته شده‌اند)، در فاصله دو هفته آینده مشخص خواهد شد.

توضیح: این خبر با شمارش بیشتر آرا تصحیح می‌شود

شهرگان: نامزد ایرانی‌تبار باخت، اولین ترنس‌جندر در کانادا توانست یک مقام نیازمند رای مردم را کسب کند و هیچ حزبی نتوانست برنده قطعی انتخابات باشد.

عاقبت رقابت تنگاتنگ دموکرات نوین بریتیش کلمبیا (بی‌سی‌ان‌دی‌پی) و حزب لیبرال‌های امروز بریتیش کلمبیا (لیبرال‌ها) همراه با سنگینی وزنه حضور فزاینده حزب سبز بریتیش کلمبیا (سبزها) به پایان خود رسید.

بعد از دوازده ساعت، ساعت ۸ شب صندوق‌های رای بسته شدند، هرچند افراد حاضر در صف‌ها اگر قبل از ساعت هشت در حوزه رای‌گیری حاضر شده بودند، توانستند رای خودشان را به صندوق‌ها بیاندازند.

درنهایت بعد از ۲۸ روز رقابت تنگاتنگ، از میان ۳ میلیون و ۱۵۶ هزار و ۹۹۱ نفر واجد شرایط، فراتر از ۶۰۰ هزار نفر پیش از ۹ می، رای خودشان را به صندوق‌ها انداخته بودند.

مهدی راسل در انتخابات برنده نشد. عکس از سیدمصطفی رضیئی

آمار اولیه می‌گوید که ؟؟؟ درصد افراد در انتخابات شرکت کرده‌اند و از میان ۸۷ کرسی پارلمان استانی، درنهایت این نتایج اولیه حاصل شد:

در کلیت آرای انتخابات و از میان یک میلیون و ۷۶۸ هزار رای تاکنون شمارش شده، حزب بی‌سی دموکرات توانست ۳۹.۸ درصد آرا را کسب کند و حزب لیبرال با ۴۱ درصد آرا در مقام نخست قرار گرفت.

سبزها هم توانستند ۱۶.۶ درصد آرا را به نام خود کنند.

مهدی راسل، تنها نامزد ایرانی‌بار انتخابات استانی توانست کمی بیشتر از ۲۳ درصد آرا حوزه کاپیلانو-منطقه ونکوور غربی را کسب کند و در انتخابات نفر دوم باشد. رالف سلطان، نامزد لیبرال در این حوزه برنده انتخابات شد.

راسل از میان ۲۱ هزار و ۱۵۶ رای تاکنون شمارش شده، توانست ۴ هزار و ۸۷۴ رای به نام خود کند. نامزد سبزها ۴ هزار و ۶۷ رای گرفت و نامزد لیبرال، ۱۲ هزار و ۲۱۵ رای را صاحب شد.

مورگان اوژه عکس از سیدمصطفی رضیئی

مورگان اوژه که نزدیک بود تا اولین فرد تراجنسی در کانادا باشد که با رای مردم توانسته است منصب دولتی دریافت کند، با فاصله‌ای کم از سم سالیوانِ لیبرال باخت.

در میان ۸۷ کرسی پارلمان استانی، تاکنون این نتایج اعلام شده است:

بی‌سی ان‌دی‌پی توانست ۴۱ کرسی را کسب کند و لیبرال‌ها ۴۳ کرسی را به نام خود کردند.

سبزها هم توانستند یک کرسی خودشان را به سه افزایش بدهند. بدین شکل این حزب با ائتلاف با یکی از دو حزب لیبرال یا بی‌سی ان‌دی‌پی دولت را انتخاب می‌کند.

هیچ حزب یا نامزد مستقلی دیگری هم نتوانست کرسی انتخاباتی کسب کند.

هنوز رای‌هایی که با پست ارسال شده‌اند و رای‌هایی که پیش از ۹ می به صندوق‌ها انداخته شده‌اند، کامل شمارش نشده‌اند و تا دو هفته طول می‌کشد که این آرا وارد جدول انتخابات بشوند. با توجه به فاصله خیلی کم برندگان کنونی، ممکن است نتایج انتخابات به ناگهان تغییر کند.

همچنین می‌توان گفت که پیشگویی‌ها و نظرسنجی‌های انتخابات امسال به‌خوبی جواب پس داده‌ بودند و نتیجه‌ای نزدیک به آنچه از دل صندوق‌ها بیرون آمد عیان ساخته بودند.

در هفته آینده، شهرگان این موضوع را بررسی می‌کند که حزب برنده انتخابات، چه قول‌هایی در برنامه عمل خود به مردم داده است و همچنین این سوال بررسی می‌شود که چه مباحث مهمی عاقبت به بحث‌های انتخاباتی راه پیدا نکردند و نادیده انگاشته شدند.

نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی:

ویدیویی

بارگذاری...

پادکست شهرگان


آرشیو شهرگان