صفحه را انتخاب کنید

گزارش فروش خانه در ونكوور ماه جولاى٢٠١٥

گزارش فروش خانه در ونكوور ماه جولاى٢٠١٥

محتويات اين مقاله ترجمه آمار و نظرات رسمى ريل استيت بورد ونكووراست.

ميزان فروش ملك در ماه جولاى بالاترين ركورد در ماه هاى مشابه در ده سال اخير بوده و اين در حالى است كه تعداد خانه هاى ليست شده پاسخگوى نياز بازار نیست.

آمار ماه گذشته افزايش ٣٣/٥ درصدى فروش ملك در ميانگين ماهيانه ١٠ سال اخير را نشان ميدهد.

تابستان ونكوور با ركورد فروش ٣٩٧٨خانه در ماه جولاى پشت سر گذاشته شد، فشار خريداران موجب افزايش ممتد قيمت گرديده است . امار نشان ميدهد كه فروش ماه جولاى٣٠٪ افزايش نسبت به همين ماه در سال ٢٠١٤ داشته است و نسبت به ماه جون ٢٠١٥ افزايشى معادل ٩/١٪ را نشان ميدهد. دارسى مك لويد معتقد است كه در رقابت معاملات ملك، بازار به كام فروشندگان است.

امار فروش ماه قبل٢٩/١٪ بالاتر از ميانگين  ١٠ سال اخير بوده است.

تعداد ليستينگ هاى جديد شامل هاوس و اپارتمان و تاون هاوس در ماه جولاى بالغ بر ٥١١٢ است كه اين رقم ٣/٨ ٪ از خانه هاى ليست شده در جولاى ٢٠١٤ بيشتر است.

تعداد كل واحد هاى ليست شده در ام ال اس ١١٥٠٥ واحد بوده كه در مقايسه با جولاى ٢٠١٤.به ميزان ٥/٥٪ سير نزولى داشته است.

به اعتقاد مك لويد عوامل متعددى اطمينان خريداران را براى خريد از جمله كاهش عرضه، پايين بودن نرخ بهره بانكى تقويت نموده است ، وى معتقد است كه بازار براى رسيدن به مرز تعادل به ٦٠٠٠ واحد مسكونى بيشتر نياز دارد.

تقاضا براى خريد خانه (هاوس) در سرتاسر ونكوور در حال افزايش ميباشد و دارسى مك لويد مدير ريل استيت بورد اعلام نمود كه ميزان فروش هاوس در ماه جولاى ركورد ده ساله اخير در چنين ماهى را شكست.

شاخص بهاى مسكن  در يك سال گذشته ١١/٢٪ افزايش را نشان ميدهد.

هم اكنون بازار مسكن  در نقطه بالايى از سيكل افزايش قيمت به سر ميبرد چيزى مشابه سالهاى ٢٠٠٠. مك لويد اشاره نمود كه به اسانى ميتوان دليل اين افزايش را مشخص نمود ولى واقعيت اين است كه عوامل مختلفى موجب افزايش قيمت گرديده است.

به اعتقاد مك لويد پايين بودن نرخ بهره ،كاهش عرضه، افزايش جمعيت،شرايط اقتصادى كانادا موجب افزايش تقاضا نسبت به سالهاى قبل در اين منطقه بى نظير كره زمين گرديده است.

نسبت فروش به لیست‌های فعال در ماه جون (تقاضا / عرضه) ٣٤/٦٪ است كه بالاترين رقم از سال ٢٠٠٦ تاکنون است ( رونق معاملات بالاتر از ماقبل بحران جهانى ٢٠٠٨). در واقع از هر سه خانه ليست شده يك خانه فروش ميرود . هرگاه  درصد ياد شده از ٢٠٪ فراتر رود وضعيت به سود فروشندگان بازار املاک است.

فروش هاوس در ماه جولاى ٢٠١٥ افرايشى معادل ١٧/٩٪نسبت به جون ٢٠١٤ و ٢٨/٤٪افزايش  نسبت به جولاى ٢٠١٣ را رقم زده است و پايه قيمت هاوس با ١٦/٢٪ افزايش به ميانگين ١،١٤١،٨٠٠دلار افزايش يافته است.

با فروش ١٧٢٩اپارتمان در ماه جولاى افزايشى معادل ٤٢/٧٪ نسبت به جولاى ٢٠١٤ و افزايشى معادل ٤٢/٩٪نسبت به جولاى ٢٠١٣ را شاهد هستيم و لذا پايه ميانگين بهاى اپارتمان با ٥/٩٪افزايش به ٤٠٠،٩٠٠ دلار افزايش يافته است.

 فروش تاون هاوس در ماه جولاى ٢٠١٥ افرايشى معادل ٣٠/٩٪نسبت به جولاى٢٠١٤ و ٤٢/٧٪ افزايش نسبت به جولاى ٢٠١٣ را رقم زده است و پايه قيمت تاون هاوس با ٧/٨٪افزايش به ميانگين  ٥٢١،٥٠٠دلار افزايش يافته است.

توضيح اينكه امار ونكوور بزرگ شامل نواحى: ويسلر، سان شاين كوست، اسكواميش، وست ونكوور، نورث ونكوور، ونكوور، برنابى، نيووست مينستر، ريچموند، پورت مودى، پورت كوكويتلام، كوكويتلام، پيت ميدوس، ميپل ريچ و دلتاى جنوبى است.

1 نظر

  1. Miral

    There is a critical shortage of inramfotive articles like this.

Advertisement

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی:

ویدیویی

بارگذاری...

فرم اشتراک ایمیلی

آرشیو شهرگان

مطالب شهرگان را مشترک شوید

برای دریافت تازه‌ترین مطاالب و به‌روزرسانی‌های مطالب شهرگان، به لیست پستی ما بپیوندید.

اشتراک شما با موفقیت انجام شد

Pin It on Pinterest

Share This