صفحه را انتخاب کنید

نگرانی از کمپین تازه ایربی‌ان‌بی برای ونکوور و تورنتو در اوج بحران بازار اجاره مسکن

نگرانی از کمپین تازه ایربی‌ان‌بی برای ونکوور و تورنتو در اوج بحران بازار اجاره مسکن

کمپین تازه اپ ایربی‌ان‌بی از صاحبخانه‌های ونکوور و تورنتو می‌خواهد تا پایان سپتامبر خانه‌هایشان را در این اپ برای اجاره کوتاه‌مدت ثبت کنند و ۲۵۰ دلار جایزه دریافت کنند، کمپینی که خشم مقامات شهر ونکوور را برانگیخته است.

screen-shot-2016-08-29-at-4-37-26-pm

در همین زمینه در شهرگان بخوانید: شگفتی شهر ونکوور از تاثیرگذاری فرهنگ تقسیم؛ مالیاتی تازه بر تجارتی نوین: دولت شهر ونکوور نظر مردم را نسبت به اجاره کوتاه مدت خانه‌ها می‌پرسد

این شهر هفته‌هاست با بحران در بازار اجاره خانه روبه‌رو است، چون تعداد واحدهای موجود برای اجاره در این منطقه شهری به کمتر از یک درصد است.

این در حالی است که قیمت‌های واحدهای موجود برای اجاره با رشدی تصاعدی روبه‌رو هستند تا به تورم موجود در بازار خرید مسکن برسند.

پیش‌بینی شده قیمت خانه‌های اجاره‌ای برای قراردادهای تازه امسال حداقل شاهد ۲۰ درصد تورم باشند.

دولت شهری ونکوور معتقد است این اپ و اپ‌های مشابه بر بازار اجاره مسکن تاثیر گذاشته‌اند و برنامه‌ای را بررسی می‌کند تا برابر آن، مصرف‌کنندگان این اپ، مالیاتی مشابه هتل‌ها به دولت پرداخت کنند.

ایربی‌ان‌بی در پاسخ گفته این شرکت نقشی مستقیم بر بازار مسکن نگذاشته و بیشتر مصرف‌کنندگان این اپ، اتاقی از خانه را برای کوتاه مدت کرایه می‌دهند تا بتوانند از عهده هزینه‌های سرسام‌آور زندگی در این منطقه شهری بربیایند و خواستار اجاره بلند مدت این فضا نیستند.

هم‌اکنون ۶ هزار و ۴۰۰ واحد از شهر ونکوور برای اجاره کوتاه مدت در ایر‌بی‌ان‌بی‌ای ثبت شده‌اند. ۴ هزار و ۲۰۰ واحد در سال ۲۰۱۵ به این اپ ملحق شده‌اند. به شکل میانگین، هر واحد موجود در ونکوور، ۶ هزار و ۵۰۰ دلار از اجاره کوتاه مدت فضای خانه از طریق اپ ایربی‌ان‌بی درآمد کسب می کند.


  • سیدمصطفی رضیئی، مترجم و روزنامه‌نگار مقیم شهر برنابی است. او نزدیک به سه سال است در کانادا زندگی می‌کند و تاکنون ۱۴ کتاب به ترجمه او در ایران و انگلستان منتشر شده‌اند، همچنین چندین کتاب الکترونیکی به قلم او و یا ترجمه‌اش در سایت‌های مختلف عرضه شده‌اند، از جمله چهار دفتر شعر از چارلز بوکاووسکی که در وب‌سایت شهرگان منتشر شده‌اند. او فارغ‌التحصیل روزنامه‌نگاری از کالج لنگرا در شهر ونکوور است، رضیئی عاشق نوشتن، عکاسی و ساخت ویدئو است، برای آشنایی بیشتر با او به صفحه فیس‌بوک‌اش مراجعه کنید.

Advertisement

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی:

ویدیویی

بارگذاری...

فرم اشتراک ایمیلی

آرشیو شهرگان

مطالب شهرگان را مشترک شوید

برای دریافت تازه‌ترین مطاالب و به‌روزرسانی‌های مطالب شهرگان، به لیست پستی ما بپیوندید.

اشتراک شما با موفقیت انجام شد

Pin It on Pinterest

Share This