صفحه را انتخاب کنید

کمیسیون حقوق بشر به بریتیش کلمبیا برمی‌گردد

کمیسیون حقوق بشر به بریتیش کلمبیا برمی‌گردد

در ماه آگوست بود که دولت دموکرات نوین، خواسته‌اش برای بازگشت کمیسون حقوق بشر به بریتیش کلمبیا را مطرح کرد و حالا در آخرین روزهای ماه سپتامبر، این دولت فرآیند جمع‌آوری نظر مردمی برای بازگشت این کمیسیون را شروع کرده است.

نزدیک به ۱۵ سال پیش، دولت لیبرال محافظه‌کار این کمیسیون را کنار گذاشته بود و حالا دموکرات نوین می‌گوید که «در مبارزه بریتیش کلمبیا با نابرابری و تبعیض، این کمیسیون را مجدد فعال خواهد کرد».

رهبر دولت استانی، جان هورگان، در بیانیه‌ مطبوعاتی دولت استانی در این زمینه گفته بود:

«هر انسانی شایسته رفتاری همراه با احترام و وقار است. ما با برقراری مجدد کمیسیون حقوق بشر، جامعه‌ای منصف‌تر و با مداراتر خلق می‌کنیم و همراه همدیگر برای حذف نابرابری‌ها و منع تبعیض‌ها بر پایه نژاد، مذهب، هویت جنسی، شناسه جنسی و بیان جنسیتی، کار خواهیم کرد.»

با حذف این کمیسیون در سال ۲۰۰۲، بریتیش کلمبیا تبدیل به تنها استان کانادا شده بود که فاقد بدنه‌ای حقوقی همانند این کمیسیون در زمینه حقوق بشر است.

دولت استانی در ابتدا بایستی نظرهای مردمی در این زمینه را جمع‌آوری بکند و سپس فرآیند نگارش و تصویب قانون را به سرانجام برساند.

این دولت پیش‌بینی کرده که در ۲۰۱۸ میلادی، کمیسیون حقوق بشر به استان بازگشته باشد.

وب‌سایت این دولت تا ۱۷ نوامبر نظرهای مردمی در این زمینه را جمع‌آوری می‌کند تا گزارش‌ خودش شامل بر چکیده حرف مردم را تا پیش از پایان امسال آماده و به دولت تقدیم کند.

 

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

>> به سوی واپسین نوشته‌ها

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

تازه‌ترین‌ها

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

مطالب شهرگان را مشترک شوید

برای دریافت تازه‌ترین مطاالب و به‌روزرسانی‌های مطالب شهرگان، به لیست پستی ما بپیوندید.

اشتراک شما با موفقیت انجام شد

Verified by MonsterInsights