صفحه را انتخاب کنید

یک مطالعه تازه: عادت‌های بد سلامت تا شش سال از طول عمر کانادایی‌ها کاسته‌اند

یک مطالعه تازه: عادت‌های بد سلامت تا شش سال از طول عمر کانادایی‌ها کاسته‌اند

مطالعه‌ای تازه نشان می‌دهد نیمی از مرگ‌ها در کانادا به علت عادت‌های بد سلامت هستند – مانند کشیدن سیگار، تنبلی، خوردن غذاهای بنجل و نوشیدن الکل، این عادت‌ها همچنین تا شش سال از طول عمر ساکنین کشور کاسته‌اند.

 

این تحقیق توسط پروژه بزرگ زندگی مستقر در اونتاریو انجام شده است و متن کامل آن در آگوست امسال در مجله علمی پلاس منتشر شده است.

داده‌های این تحقیق نشان می‌دهد که بیشتر از هر چیزی، کشیدن سیگار از طول عمر ساکنین کشور کاسته و بانی بیماری‌های منجر به مرگ شده است. سیگار تا ۲ سال و ۸ ماه از عمر افراد می‌کاهد. تنبلی و عدم تحرک، ۲ سال و ۶ ماه و خوردن غذاهای بنجل ۱ سال و دو ماه و درنهایت الکل، ۲ هفته از طول عمر افراد کاسته است.

این تحقیق، علاوه بر افراد حاضر در پروژه، از داده‌های سازمان آمار کانادا، همچنین تحقیق‌های جامعه سلامت کانادایی مابین سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۰ استفاده کرده است. داده‌های کلینیک داده‌های مقایسه‌ای علوم در اونتاریو نیز در اختیار دانشمندان حاضر در این تحقیق بوده است و برای رسیدن به نتایج، از الگوریتم مانوئل استفاده شده است.

هم‌اکنون می‌توان با مراجعه به وب‌سایت پروژه و پر کردن پرسش نامه، طول عمر تخمینی خود را مشاهده کرد و همچنین متوجه شد چه عادت بدی در سلامت ما وجود دارد که بایستی بر روی آن کار کرد.


  • سیدمصطفی رضیئی، مترجم و روزنامه‌نگار مقیم شهر برنابی است. او نزدیک به سه سال است در کانادا زندگی می‌کند و تاکنون ۱۴ کتاب به ترجمه او در ایران و انگلستان منتشر شده‌اند، همچنین چندین کتاب الکترونیکی به قلم او و یا ترجمه‌اش در سایت‌های مختلف عرضه شده‌اند، از جمله چهار دفتر شعر از چارلز بوکاووسکی که در وب‌سایت شهرگان منتشر شده‌اند. او فارغ‌التحصیل روزنامه‌نگاری از کالج لنگرا در شهر ونکوور است، رضیئی عاشق نوشتن، عکاسی و ساخت ویدئو است، برای آشنایی بیشتر با او به صفحه فیس‌بوک‌اش مراجعه کنید.

Advertisement

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی:

ویدیویی

بارگذاری...

فرم اشتراک ایمیلی

آرشیو شهرگان

مطالب شهرگان را مشترک شوید

برای دریافت تازه‌ترین مطاالب و به‌روزرسانی‌های مطالب شهرگان، به لیست پستی ما بپیوندید.

اشتراک شما با موفقیت انجام شد

Pin It on Pinterest

Share This