صفحه را انتخاب کنید

افزایش ۷۵ درصدی مرگ ناشی از سوء مصرف موادمخدر به نسبت سال گذشته

افزایش ۷۵ درصدی مرگ ناشی از سوء مصرف موادمخدر به نسبت سال گذشته

شهرگان: بر اساس آمار مرکز کنترل بیماری‌های بریتیش کلمبیا، تاکنون ۳۰۸ نفر در استان بریتیش کلمبیا جان خود را تسلیم سوء مصرف موادمخدر کرده‌اند که ۷۵ درصد بیشتر از آمار درگذشته‌های سال گذشته است.

fentanyl

قرص فاتانل در امریکای شمالی یکی از اصلی‌ترین موادمخدری است که جان آدمی را می‌گیرد. عکس از پلیس شهر کالگری

برابر این آمار، در ماه‌های ژانویه تا می، هر ماه به شکل میانگین ۶۱.۶ نفر جان خود را از دست داده‌اند. در سال ۲۰۱۵، در هر ماه به شکل میانگین ۴۰.۳ نفر جان خود را از دست داده بودند. در ژانویه ۲۰۱۶ به تنهایی ۷۷ نفر به خاطر سوء مصرف موادمخدر درگذشته‌اند.

قرص‌های معروف به فنتانل یکی از اصلی‌ترین موادمخدری هستند که بانی مرگ ساکنین استان می‌شوند.

برابر این آمار، پیش‌بینی می‌شود که امسال ۸۰۰ نفر در سطح استان جان خودشان را به خاطر مصرف بیش از اندازه مواد مخدر از دست بدهند.

drug-overdose-deaths

بین سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۵ مرگ ناشی از سوء مصرف موادمخدر در سطح استان افزایش نگران‌ کننده‌ای یافته است. بین سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۵، یعنی بین ماه‌های ژانویه تا می امسال در مقایسه با سال گذشته، ۷۵ درصد بیشتر از قبل انسان‌ها جان خود را تسلیم موادمخدر کرده‌اند

بیشتر افرادی که امسال جان خود را از دست داده‌اند، در گروه سنی ۲۰ تا ۳۹ سال قرار می‌گیرند.

این آمار سوء مصرف موادمخدر خیابانی (شامل بر هرویین، کوکائین، ام‌دی‌ام‌‌ای و مانند آن)، مصرف بدون تجویز پزشک داروهایی که مواد مخدر دارند و یا ترکیب هر دو مورد است. همچنین این آمار شامل مصرف موادمخدر تازه‌ای است که از دیگر کشورها وارد کانادا می‌شوند و پیش‌تر برای این مرکز شناخته شده نبوده‌اند.

در ماه آپریل و بعد از آنکه دویست‌مین نفر در استان جان خود را به خاطر سوء مصرف موادمخدر از دست داد، در بریتیش کلمبیا، وضعیت اورژانسی سلامت عمومی اعلام شده است.

مرگ میانگین دو نفر در هر روز

دکتر الن رودیمان، رییس تازه انجمن پزشکان بریتیش کلمبیا به شبکه سی‌بی‌سی گفته است که پزشکان بخشی از علت بحران موجود در سطح استان هستند که هر روز به شکل میانگین جان دو نفر را می‌گیرد.

او در این مصاحبه خواستار این شده است تا به شکل جدی‌تری با موضوع اعتیاد در سطح استان رفتار بشود و منابع کافی برای حفظ جان انسان‌ها مهیا شود.

در همین حال، دولت استانی اجازه داده است تا ۵ مرکز تازه در شهر ونکوور به مصرف‌کنندگان فضایی امن و تحت نظارت پزشک یا پرستار برای مصرف موادمخدر ارائه دهند.

پیش‌تر تلاش شده بود تا تنها مرکز امن مصرف موادمخدر در بخش شرقی ونکوور تعطیل شود، اما با حکم دادگاه عالی در سال ۲۰۱۱ این مرکز توانست به فعالیت خود تا امروز ادامه دهد.


  • سیدمصطفی رضیئی، مترجم و روزنامه‌نگار مقیم شهر برنابی است. او نزدیک به سه سال است در کانادا زندگی می‌کند و تاکنون ۱۴ کتاب به ترجمه او در ایران و انگلستان منتشر شده‌اند، همچنین چندین کتاب الکترونیکی به قلم او و یا ترجمه‌اش در سایت‌های مختلف عرضه شده‌اند، از جمله چهار دفتر شعر از چارلز بوکاووسکی که در وب‌سایت شهرگان منتشر شده‌اند. او فارغ‌التحصیل روزنامه‌نگاری از کالج لنگرا در شهر ونکوور است، رضیئی عاشق نوشتن، عکاسی و ساخت ویدئو است، برای آشنایی بیشتر با او به صفحه فیس‌بوک‌اش مراجعه کنید.

Advertisement

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی:

ویدیویی

بارگذاری...

فرم اشتراک ایمیلی

آرشیو شهرگان

مطالب شهرگان را مشترک شوید

برای دریافت تازه‌ترین مطاالب و به‌روزرسانی‌های مطالب شهرگان، به لیست پستی ما بپیوندید.

اشتراک شما با موفقیت انجام شد

Pin It on Pinterest

Share This