استانی صفحه اول

مالیات ۲ درصدی بر خانه‌های خالی شهر ونکوور از ابتدای سال ۲۰۱۷

دولت شهر ونکوور در مبارزه با بحران اجاره مسکن در این شهر، مالیات نیم درصد تا ۲ درصد ارزش تقریبی خانه‌هایی معرفی کرد که مالکان آن را خالی اعلام کنند.

این مالیات قرار است از ابتدای سال ۲۰۱۷ میلادی اجرایی بشود و اولین صورت حساب در ابتدای سال ۲۰۱۸ برای مالکان خانه‌ها صادر خواهد شد.

2666520215_3ddb94520f_b-650x434 مالیات ۲ درصدی بر خانه‌های خالی شهر ونکوور از ابتدای سال ۲۰۱۷

ونکوور، اولین شهر کاناداست که در تلاش است تا بر خانه‌های خالی شهر مالیات وضع کند.

تعداد واحدهای موجود در بازار اجاره مسکن شهر ونکوور در حالی به رقم صفر نزدیک می‌شود که دولت شهری تخمین زده است بیش از ۱۰ هزار واحد خالی در سرتاسر شهر وجود دارند و همچنین ۱۰ هزار واحد دیگر هم به شکل کوتاه مدت ساکنینی بر خود می‌بینند.

این دولت امیدار است تا مالکان خانه‌ها، به جای پرداخت مالیات، اجاره دادن واحدهایشان را در نظر بگیرند.

در صورتی که مالکان گزینه پرداخت مالیات را انتخاب کنند، ۱۰۰ درصد رقم دریافتی قرار است برای ساخت واحدهای مقرون به صرفه در سطح شهر مصرف بشود.

برابر این مالیات جدید، مالکان خانه‌ها یک برگه سال آینده دریافت خواهند کرد و باید بر روی آن مشخص کنند خود بر خانه ساکن هستند یا آن را بلند مدت اجاره داده‌اند یا اینکه خانه در اختیار دوستان، اعضای خانواده یا فامیل قرار گرفته است.

واحدهایی که در دست تعمیر یا ساخت هستند شامل این مالیات نخواهند شد. همچنین واحدهایی که مالک آنها مشخص نیست و دادگاه روند مالکیت را تحت بررسی دارد، نیز شامل این مالیات نخواهند شد.

دولت شهری برای اطمینان از صحت پاسخ‌ها، به شکل موردی وضعیت خانه‌ها را بررسی خواهد کرد.

این مالیات بایستی پیش از اجرا، به تصویب شورای شهر ونکوور برسد. پیش‌بینی شده است حداقل ۲ میلیون دلار درآمد از طریق این مالیات برای دولت کسب می‌شود.

داده‌های اخیر نشان می‌دهد که در ماه سپتامبر، فاصله قیمت میانه اجاره یک واحد دو خوابه مابین شهر ونکوور و شهر تورنتو به بیش از ۱ هزار دلار رسیده است.

ونکوور هم‌اکنون گران‌ترین بازار اجاره مسکن در کانادا را دارد.

Related posts

حضور گلشیفته فراهانی در قسمت جدید فیلم «دزدان دریایی کارائیب»

شهروند بی‌سی

تاک‌ها از خونِ گمنامان آبیاری شده‌اند…

پریسا صنیعی

  شبه فمینیسم رودروی اندیشه‌ورزی فمینیستی

سمیه قدوسی

اظهار نظر