صفحه را انتخاب کنید

گرانی احتمالی صورت‌حساب‌های آی‌سی‌بی‌سی

گرانی احتمالی صورت‌حساب‌های آی‌سی‌بی‌سی

ارنست اند یانگ از معروف‌ترین موسسات همکاری دولت استانی برای بررسی وضعیت مالی مجموعه‌های دولتی است و گزارش تازه آنها در ارزیابی آی‌سی‌بی‌سی می‌گوید که بیمه ماشین‌ها و تصادفات در بریتیش کلمبیا آینده‌ای تیره برای مصرف‌کنندگان این خدمات خواهد داشت.

این بررسی که به‌ درخواست دولت سابق لیبرال محافظه‌کار انجام شده بود،‌ در ۲۰۳ صفحه و با توجه به وضعیت تیره مالی آی‌سی‌بی‌سی و هزینه‌های پیش روی آن، می‌گوید که نرخ معمولی بیمه‌های این شرکت تا ۲۰۱۹ و در گذر تنها دو سال، ۳۰ درصد افزایش پیدا خواهد کرد و میانگین بیمه یک نفر در سال ۲ هزار دلار خواهد شد.

این رقم پایه‌ای بیمه است و بسته به شرایط فرد، رقم بیمه گران‌تر از این می‌شود.

هرچند این صحبت دولت پیشین است و از اهداف دولت تازه بی‌سی به رهبری حزب دموکرات نوین، یکی کاهش هزینه خدمات عمومی است.

یکی از دو شرکت دولتی که دولت جان هورگان نسبت به آن حساس‌تر از بقیه است، آی‌سی‌بی‌سی در کنار بی‌سی هایدرو است.

خیلی ساده چون هر دو شرکت، قرض‌های سنگینی دارند، ولی رقم دقیق آن در اختیار عموم جامعه هنوز قرار نگرفته است.

همچنین دقیقا مشخص نیست که قرض‌های دولتی بریتیش کلمبیا در دست کیست – چون خرید و فروش قرض، یکی از سرمایه‌گذاری‌های بازار جهان مدرن است و قرض‌های استانی هم همانند هر اموال دیگری در گوشه و کنار دنیا، از چین گرفته تا کانادا و تا اروپا، دست بدست می‌شوند.

درنهایت هزینه‌های پیش روی این دو شرکت هم سنگین‌تر از قبل شده‌اند.

برخی پیش‌بینی شده هستند، چون هم جمعیت بیشتر می‌شود و هم تعداد ماشین‌ها افزایش پیدا می‌کند، ولی برخی موارد هم در پیش‌بینی‌های مرسوم شرکت‌هایی مثل آی‌سی‌بی‌سی نیستند.

مثال آن هم آتش‌سوزی‌های کنونی بریتیش کلمبیا به‌خاطر تغییرات اقلیمی است که بانی این شده تا آی‌سی‌بی‌سی یک تیم ویژه مختص دادخواست‌های مربوط به خسارت‌های این آتش‌سوزی‌ها معین کند.

هورگان البته در نامه‌ای که به وزیرهای کابینه‌اش نوشت، دستور داد تا آی‌سی‌بی‌سی یک قول انتخاباتی حزب او را اجرایی کند: برای یک سال افزایش نرخ بهره این بیمه متوقف بشود تا در گذر این یک سال، بررسی‌های لازم در موضوع وضعیت این شرکت به انجام برسد و سپس بتوان تغییری در شرایط پیش رو انجام داد.

هورگان برای همین موضوع، جوی مک‌فیل، از اعضای قدیم حزب دموکرات نوین و وزیر سابق کابینه دولت استانی را به ریاست هیات مدیریه آی‌سی‌بی‌سی منصوب کرده است تا بتواند قول‌های حزب را به سرانجام برساند.

هرچند حزب اپوزیسون بی‌سی، لیبرال‌های محافظه‌کار به رهبری کریستی کلارک می‌گویند که چنین اقدامی ۱ تا ۲ میلیارد دلار خلاء در درآمدهای آی‌سی‌بی‌سی خلق خواهد کرد و این خلاء بانی آن خواهد شد تا در آینده‌ای نزدیک، فشار بیشتری به مصرف‌کنندگان در موضوع افزایش فزاینده نرخ بیمه بیاید.

Website | + posts

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی:

ویدیویی

بارگذاری...

فرم اشتراک ایمیلی

آرشیو شهرگان

ERROR
هیچ نظری در مورد پلت فرم Google شما وجود ندارد.

مطالب شهرگان را مشترک شوید

برای دریافت تازه‌ترین مطاالب و به‌روزرسانی‌های مطالب شهرگان، به لیست پستی ما بپیوندید.

اشتراک شما با موفقیت انجام شد

Pin It on Pinterest

Share This