UA-28790306-1

صفحه را انتخاب کنید

حواشی یخ‌بندان در بی‌سی: جریمه‌های بعد از برف، ‌قسط‌بندی فیش برق

حواشی یخ‌بندان در بی‌سی: جریمه‌های بعد از برف، ‌قسط‌بندی فیش برق

شهرگان: سردترین دوره یخبندان ۳۰ سال اخیر جنوب بریتیش‌ کلمبیا، بانی شکسته شدن رکورد مصرف انرژی ده سال اخیر در سطح استان شد و بی‌سی هایدرو رودرروی افزایش رقم فیش‌های برق، تحت شرایطی مشخص امکان پرداخت قسطی فیش‌ها را ممکن ساخته است.

عکس از بی‌سی هایدرو

شرایط پرداخت قسطی فیش‌ها بدین شکل است: فیش بایستی مابین ۱ دسامبر ۲۰۱۶ و ۳۱ مارچ ۲۰۱۷ صادر شده باشد؛‌ قبل از موعد پرداخت مصرف‌کننده بایستی به بی‌سی هایدرو تلفنی تماس بگیرد و روند پرداخت قسطی را شروع کند؛ هرچند تمامی مصرف‌کنندگان می‌توانند از این امکان استفاده کنند، مهم نیست در کجا ساکن باشند یا اینکه رقم فیش‌شان چقدر باشد.

فیش مصرف برق درنهایت بایستی در شش ماه پرداخت شود.

تصویر خانه با لنز حساس به حرارت

دولت شهر ونکوور در مقابل موج سرما و افزایش مصرف انرژی، از ساکنین شهر خواسته است تا از امکان این دولت برای گرفتن تصویر خانه با لنز حساس به حرارت استفاده کنند و از این تصویرها برای بهبود مصرف انرژی و عایق‌سازی بهتر خانه سود ببرند.

عکس از دولت شهر ونکوور

در این تصویرها، حرارت به شکل طیف‌های رنگ زرد دیده می‌شود و هرچه طیف رنگ تیره‌تر بشود، نشان‌گر خروج حرارت از خانه است و نشان می‌دهد که به عنوان مثال، پنجره حرارت از دست می‌دهد یا دریچه‌ها درست بسته نمی‌شوند. بدین شکل، ساکنین ساختمان می‌توانند جلوی فرار گرما از خانه‌هایشان را بگیرند.

هشدار، جریمه و دادگاه برای برخی ساختمان‌ها

دولت‌های شهرهای استان رودرروی دوره یخ‌بندان طولانی مجبور به اجرای قانون هستند: اینکه صاحبان ساختمان‌ها بایستی محوطه و پیاده‌روهای جلوی ساختمان خود را رها از یخ و برف نگهداری کنند.

هرچند تمامی ساختمان‌های شهر چنین نکرده‌اند.

دولت شهر ونکوور به عنوان مثال به بیش از دو هزار ساختمان هشدار داد و حداقل ۳۶ صاحب ملک را به خاطر آسیب‌های ناشی از برف و یخ دادگاه فراخواند.

همچنین از ۳ ژانویه این دولت شروع به صدور برگه‌های جریمه برای این موضوع کرد. رقم جریمه‌ها از ۲۵۰ دلار شروع می‌شود.

در دو هفته نخست سال، بیش از ۹ هزار برگ جریمه صادر شده است.

چک کردن ساختمان‌ها نسبت به حضور جوندگان

متخصص‌های کنترل آفت در سطح استان نسبت به حضور جوندگان در ساختمان‌های شهر هشدار دادند.

جیمی کیفیاک به شبکه سی‌بی‌سی گفت: برای این جوندگان، «این موضوع مرگ یا زندگی است – آنها باید سرپناهی پیدا کنند.»

او در ادامه گفت، «آنهایی که سرپناهی پیدا نکنند، خواهند مرد. برای همین اگر ترکی در ساختمان پیدا کنند که از آن حرارت خارج بشود، آن‌قدر آن ترک را خواهند جوید تا بتوانند راهی به درون باز کنند.»

هر ترکی که حداقل به اندازه یک سکه دو دلاری بزرگ باشد، می‌تواند فضای کافی برای ورود موش به ساختمان را باز کند.

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

خانه | >> واپسین نوشته‌ها

سیدمصطفی رضیئی، مترجم و روزنامه‌نگار مقیم شهر برنابی است. او نزدیک به سه سال است در کانادا زندگی می‌کند و تاکنون ۱۴ کتاب به ترجمه او در ایران و انگلستان منتشر شده‌اند، همچنین چندین کتاب الکترونیکی به قلم او و یا ترجمه‌اش در سایت‌های مختلف عرضه شده‌اند، از جمله چهار دفتر شعر از چارلز بوکاووسکی که در وب‌سایت شهرگان منتشر شده‌اند. او فارغ‌التحصیل روزنامه‌نگاری از کالج لنگرا در شهر ونکوور است، رضیئی عاشق نوشتن، عکاسی و ساخت ویدئو است، برای آشنایی بیشتر با او به صفحه فیس‌بوک‌اش مراجعه کنید.

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: