In touch with Diverse Iranian Community

پورت کوکیتلام به یاد زنان به قتل رسیده باغ یادبود می‌سازد

0 107

شهرگان:  به یاد زنان گم شده و به قتل رسیده توسط رابرت پیکتون، قاتل زنجیره‌ای سابقا مقیم این شهر، شهر پورت کوکیتلام پروژه ساخت یک باغ یادبود را آماده اجرا دارد.

blakeburn-lagoons
پروژه باغی به یادبود زنان به قتل رسیده در پورت کوکیتلام یک قدم دیگر به ساخت خود نزدیک‌تر شده است. عکس از دولت شهر پورت کوکیتلاک

قرار است این باغ در بخشی از پارک بلک‌بِرن لاگونز ساخته شود و شامل بر مسیرهای پیاده‌روی، دریاچه، نیمکت‌ها و محوطه‌های پیک‌نیک باشد. همچنین گل‌ها و بوته‌هایی به یادبود بیشتر از 40 زن گم شده و اغلب به قتل رسیده توسط پیکتون کاشته شوند.

پیکتون در 2007 میلادی در شش فقره قتل مجرم اعلام و به حبس ابد محکوم شد، بعد از آنکه وسایل مربوط به 33 زن گم شده در مزرعه خانوادگی او در کوکیتلام پیدا شدند و او به قتل برخی از آنان اعتراف کرد.

باغ پیشنهادی در فاصله حدودا 500 متری مزرعه خاندان پیکتون قرار دارد.

پیش‌تر اقدام شهر ونکوور برای ساخت پیاده‌رویی به یاد زنان ناپدید شده و به قتل رسیده در این شهر به نتیجه نرسیده بود.

جنجال کتاب پیکتون

hi-bc-121217-missing-women-poster
پیکتون به قتل 6 نفر از 33 نفری اعتراف کرد که وسایل‌شان در مزرعه خانوادگی او پیدا شدند. تعداد زنان ناپدید شده در مترو ونکوور به بیش از 44 تن می‌رسد. عکس از پلیس شهر ونکوور

در زمستان گذشته، پیکتون کتابی بر پایه دیدگاه خود از آنچه گذشت توسط یک ناشر امریکایی منتشر کرد و عرضه کتاب توسط وب‌سایت آمازون در بریتیش کلمبیا جنجالی به پا کرد و به درخواست خانواده‌های زنان به قتل رسیده و ناپدید شده،‌ همچنین دولت استانی،‌ آمازون عرضه کتاب را متوقف ساخت.

دولت استانی قانونی را در دست تصویب دارد که به مجرمین جرایم خطرناک اجازه نمی‌دهد تا آنچه داستان‌هایشان را به ناشرها یا تهیه‌کننده‌های فیلم و سریال به قصد سود شخصی بفروشند.

پاسخ دهید

مشاهدهٔ قبل از ارسال

نمایش متن بعد از ارسال