صفحه را انتخاب کنید

سرب در آب آشامیدنی: اول شمال استان، سپس ویکتوریا و حالا شهر سوری

سرب در آب آشامیدنی: اول شمال استان، سپس ویکتوریا و حالا شهر سوری

شهرگان: شش مدرسه در شهر سوری نسبت به وجود سرب در آب آشامیدنی سنجیده شدند و هر شش مدرسه حد بالاتر از مجاز سرب در لوله‌های آب خود دارند.

لوله‌های قدیمی که در ساخت آنها از سرب استفاده شده است، اصلی‌ترین علت وجود سرب در آب آشامیدنی عنوان شده‌اند، هرچند فعالیت‌های استخراج معادن در امریکای شمالی یکی دیگر از عامل‌های اصلی ورود سموم، از جمله سرب، به ذخایر آب آشامیدنی هستند.

286131360_5140e16e1f_b

عکس از فلیکر

مقررات سازمان بهداشت کانادا در موضوع کیفیت آب آشامیدنی را در این لینک بخوانید.

سال گذشته، شهر پِمبرتون در شمال استان بریتیش کلمبیا به خبرهای رسانه‌ای راه یافت، چون در شهر سرب در آب آشامیدنی یافت شده بود. همچنین سال گذشته، در برخی مدارس شهر ویکتوریا آب فیلتر شده در اختیار دانش‌آموزان قرار گرفت تا مانع از مسمومیت افراد به سرب شوند.

بزرگ‌ترین بحران آب آشامیدنی معاصر در شهر فیلینت در ایالت میشیگان امریکا رخ داده است که سطح سرب در آب آشامیدنی شهر به حدی بالا رفته بود که باعث مسمویت ساکنین محلی شد.

در موضوع سرب در آب آشامیدنی خانه‌ها در کانادا، در این لینک می‌توانید اطلاعات بیشتری کسب کنید.

مقامات بهداشت و سلامت دولت استانی به ساکنین بخش‌های شمالی بریتیش کلمبیا هشدار داده‌اند اگر خانه‌هایشان پیش از ۱۹۸۹ میلادی ساخته شده است، نسبت به احتمال وجود سرب در آب آشامیدنی‌شان حساس باشند.

از ساکنین این خانه‌ها خواسته شده است تا از آب گرم برای پخت و پز استفاده نکنند، همچنین به آب سرد لوله‌ها اجازه دهند تا خالی شده و وقتی آب یخ شد، از آن برای پخت و پز استفاده کنند.

همچنین این امکان وجود دارد تا آب آشامیدنی هر خانه را نسبت به وجود سرب سنجید. هرچند دولت‌های شهری آب آشامیدنی شهر را مرتب می‌سنجد و سالم بودن آن را تایید می‌کنند، ولی وقتی آب به خانه‌ها می‌رسد و وارد سیستم لوله‌کشی خانه می‌شود، این عمر خانه و مواد موجود در بدنه لوله‌هاست که می‌تواند بر کیفیت و سلامت آب تاثیرگذار شود.

سال گذشته، وقتی نماینده مجلس استانی دلتای جنوبی، ویکی هانتینگتن آب محل کار خودش را به آزمایشگاه سپرد، متوجه شد این آب پنج برابر حد مجاز سرب دارد.

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

>> به سوی واپسین نوشته‌ها

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

مطالب شهرگان را مشترک شوید

برای دریافت تازه‌ترین مطاالب و به‌روزرسانی‌های مطالب شهرگان، به لیست پستی ما بپیوندید.

اشتراک شما با موفقیت انجام شد