صفحه را انتخاب کنید

کمپین دولت مترو ونکوور برای حفظ شبکه فاضلاب

کمپین دولت مترو ونکوور برای حفظ شبکه فاضلاب

شهرگان: کمپین «هیچ‌وقت دستمال گردگیری توی توالت نیانداز» از ساکنین شهرهای مترو ونکوور می‌خواهد تا مراقب باشند چه چیزهایی را از طریق توالت‌هایشان دور می‌اندازند.

Flushable

دولت مترو ونکوور می‌گوید فقط ادرار، مدفوع و دستمال توالت را می‌توان در توالت‌ها انداخت. مواد شیمایی، داروها و رنگ اگر داخل سیستم فاضلاب بشوند، راه خودشان را به رودخانه‌ها باز خواهند کرد و آب منطقه را آلوده می‌کنند. تصویر از دولت مترو ونکوور

این کمپین می‌گوید توالت می‌تواند ادرار، مدفوع و دستمال توالت را همراه خودش ببرد، ولی این دلیل نمی‌شود که هر چیز دیگری را هم بتواند از طریق سیستم فاضلاب شهری دفع کند.

برای همین دولت مترو ونکوور فهرستی از موادی را معین کرده که نبایستی از طریق توالت دفع بشوند و در صدر آنها مدل‌های مختلف دستمال‌های گردگیری هستند. این مدل دستمال‌ها اغلب بافت‌های پلاستیکی دارند و در آب حل نمی‌شوند.

سیستم فاضلاب مترو ونکوور در هر روز یک میلیارد لیتر فاضلاب را جابه‌جا می‌کند و از ساختمان‌های شهر به خارج از شهر منتقل می‌کند. با این سیستم بیشتر آشنا بشوید

 

Website | + posts

سیدمصطفی رضیئی، مترجم و روزنامه‌نگار مقیم شهر برنابی است. او نزدیک به سه سال است در کانادا زندگی می‌کند و تاکنون ۱۴ کتاب به ترجمه او در ایران و انگلستان منتشر شده‌اند، همچنین چندین کتاب الکترونیکی به قلم او و یا ترجمه‌اش در سایت‌های مختلف عرضه شده‌اند، از جمله چهار دفتر شعر از چارلز بوکاووسکی که در وب‌سایت شهرگان منتشر شده‌اند. او فارغ‌التحصیل روزنامه‌نگاری از کالج لنگرا در شهر ونکوور است، رضیئی عاشق نوشتن، عکاسی و ساخت ویدئو است، برای آشنایی بیشتر با او به صفحه فیس‌بوک‌اش مراجعه کنید.

نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

بارگذاری...

پادکست شهرگان


آرشیو شهرگان