UA-28790306-1

صفحه را انتخاب کنید

پوسترهای تازه سازمان بهداشت فریزر در مبارزه با سوء مصرف موادمخدر

مقامات سازمان بهداشت فریزر در بریتیش کلمبیا کمپین تازه‌ای با دو پوستر با هدف اطلاع‌رسانی و افزایش آگاهی عمومی نسبت به بحران سوء مصرف موادمخدر در سطح استان شروع کرده‌اند.

overdose-poster

در همین زمینه در شهرگان بخوانید: افزایش ۷۵ درصدی مرگ ناشی از سوء مصرف موادمخدر به نسبت سال گذشته؛ هشدار پلیس ونکوور به والدین: در مورد فنتانل با بچه‌هایتان صحبت کنید؛ و گروه ویژه در بریتیش کلمبیا، برنامه سلامت در سطح کانادا: تلاش برای کاهش مرگ ناشی از سوء مصرف موادمخدر

بر یکی از آنها نوشته شده، «یک سرنگ حاوی فنتانل باعث مرگت می‌شود. یک سوزن حاوی نالوکسون می‌تواند نجاتت بدهد.» دومی می‌گوید، «اگر می‌خواهی مواد مصرف بکنی. یک برنامه بریز. آرام کارت را بکن. همراه رفیقت باش. نالوکسون همراه‌تان باشد.»

صفحه سازمان بهداشت فریزر بریتیش کلمبیا به زبان انگلیسی در موضوع سوء مصرف مواد مخدر و صفحه سازمان بهداشت بریتیش کلمبیا در موضوع هوشمندی در مصرف موادمخدر

این پوستر افرادی را هم مخاطب خود قرار می‌دهد که آشنایان، خانواده و دوستان‌شان مواد مصرف می‌کنند و از آنها می‌خواهد اگر شاهد سوء مصرف فردی شدند، بلافاصله با ۹۱۱ تماس بگیرند، تنفس مصنوعی به فرد بدهند و همچنین اطمینان خاطر کنند قبل شروع مصرف مواد، نالوکسون همراه‌شان باشد.

نالوکسون دارویی تزریقی است که جلوی اثرات کشنده سوء مصرف موادمخدر را می‌گیرد و می‌تواند جان فرد را نجات بدهد.

یکی از راه‌های پیشنهادی مصرف موادمخدر، استفاده از سایت‌های امن مصرف مواد است که پرستار در آنها حاضر است و امکانات درمانی و دارویی مهیا هستند. هرچند در اواخر ماه آگوست، تعداد موارد سوء مصر۳۱ف موادمخدر در این سایت‌ها هم به مرحله هشدار رسید و خبر رسانه‌ها شد.

امسال، مرگ ناشی از سوء مصرف موادمخدر در شش ماه اول سال، ۷۵ درصد رشد نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد. بیشتر درگذشتگان، مردهای مابین ۳۰ تا ۴۹ سال هستند، هرچند در میان درگذشتگان می‌توان افراد مسن، زنان و نوجوانان را هم یافت.

این پوسترها در مکان‌های عمومی مانند رستوران‌ها، بارها یا ایستگاه‌های اتوبوس به نمایش درخواهند آمد. هدف این پوسترها، مصرف‌کنندگان موادمخدر، همچنین خانواده‌ها، دوستان و آشنایان آنهاست.

 

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

خانه | >> واپسین نوشته‌ها

سیدمصطفی رضیئی، مترجم و روزنامه‌نگار مقیم شهر برنابی است. او نزدیک به سه سال است در کانادا زندگی می‌کند و تاکنون ۱۴ کتاب به ترجمه او در ایران و انگلستان منتشر شده‌اند، همچنین چندین کتاب الکترونیکی به قلم او و یا ترجمه‌اش در سایت‌های مختلف عرضه شده‌اند، از جمله چهار دفتر شعر از چارلز بوکاووسکی که در وب‌سایت شهرگان منتشر شده‌اند. او فارغ‌التحصیل روزنامه‌نگاری از کالج لنگرا در شهر ونکوور است، رضیئی عاشق نوشتن، عکاسی و ساخت ویدئو است، برای آشنایی بیشتر با او به صفحه فیس‌بوک‌اش مراجعه کنید.

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: