صفحه را انتخاب کنید

آنچه بر نرگس محمدی، کنشگر کارزار لگام روا می‌دارند

آنچه بر نرگس محمدی، کنشگر کارزار لگام  روا می‌دارند

مطلع شدیم که در تاریخ ۲۰/۱۰/۹۳ خانم نرگس محمدی به شعبه ۲ دادسرای اوین احضار شدند. ایشان پس از چندین جلسه احضار و بازجویی و تفهیم اتهامات سنگین اجتماع و تبانی به قصد بر هم زدن امنیت ملی و فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران به موجب فعالیت‌های مدنی و حقوق بشری با اتهام جدیدی تحت عنوان عضویت در تأسیس گروه غیر قانونی و ضد امنیتی لگام رو به رو شده است. این اتهام را بازپرس پرونده به ایشان تفهیم و آخرین دفاع را نیز اخذ و جهت رسیدگی به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست آقای صلواتی ارسال کرده است.

Narges Mohammadiکارزار لگام با هدف لغو گام به گام اعدام در ایران توسط گروهی از روشنفکران و فعالان مدنی از جمله آقایان محمد ملکی، محمد نوری زاد، علی رضا جباری، فریبرز رییس دانا، محمد مفتی زاده، بابک احمدی و خانم‌ها سیمین بهبهانی، نسرین ستوده و نرگس محمدی تأسیس و ازمهر ماه ۱۳۹۲ شروع به فعالیت‌هایی در این زمینه نموده است.

این گروه با درک موقعیت بسیار حساس و دشوار کشور ایران و افزایش روز افزون احکام اعدام وبرای نجات جان انسان‌هایی که قربانی این پدیده تأسف بار می‌شوند و عواقب و تبعات ناگوار آن که متوجه فرد و خانواده قربانی و جامعه می‌شود، با هدفی انسانی و اخلاقی و با اتخاذ رویکرد فعالیت مدنی و مسالمت آمیز تشکیل شده و بیانیه‌ها و موضع گیری‌های اعضای آن نیز همواره در این چارچوب ارائه شده است.

در این پرونده مصاحبه خانم محمدی با رادیو فردا مبنی بر غیر قانونی بودن اعدام آقای غلامرضا خسروی که با صدور بیانیه لگام همراه بوده، از جمله دلایل طرح این اتهام علیه ایشان است. عنایت به موارد مطروحه در این موضع گیری نه تنها این عضو مؤسس لگام را در جایگاه متهم نمی نشاند بلکه برعکس عوامل اعدام آقای غلامرضا خسروی را به عنوان ناقضان قانون معرفی می‌نماید. بر این اساس بازپرس پرونده خانم محمدی را به حمایت از “سازمان مجاهدین خلق ایران” متهم کرده است.

همچنین حضور برخی از اعضای لگام آقایان ملکی، نوری زاد، جباری، رییس دانا و خانم محمدی در مقابل زندان قزل حصار و همراهی با تحصن برادران و خواهران سنی کرد در اعتراض به اعدام فرزندانشان موجب گردیده که این حرکت انسانی موجب طرح اتهام حمایت از گروه القاعده علیه این عضو کنشگر لگام گردد. این در حالی است که این برادران سنی و کرد هموطن ما از دادرسی عادلانه برخوردار نبوده، و بدون حضور وکیل به اعدام محکوم شده‌اند.

به این ترتیب ما اعضای لگام ضمن حمایت قاطع از کنشگر کارزارلگام، خانم نرگس محمدی، و بر حذر داشتن قوه قضاییه از محاکمه، تعقیب و مجازات ایشان اعلام می‌داریم که کارزار لگام نهادی قانونی و مدنی بوده و این قبیل اتهامات واهی و بی اساس را قاطعانه رد می‌کنیم ودر صورت انجام هر نوع تهدید و برخورد اعتراض خواهیم کرد.

 بابک احمدی، جعفر پناهی، علی رضا جباری، فریبرز رئیس دانا، نسرین ستوده، اصغرفرهادی، عبداله مرادی، اسماعیل مفتی زاده، محمد ملکی، محمد نوری زاد

نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی:

ویدیویی

بارگذاری...

فرم اشتراک ایمیلی

آرشیو شهرگان

مطالب شهرگان را مشترک شوید

برای دریافت تازه‌ترین مطاالب و به‌روزرسانی‌های مطالب شهرگان، به لیست پستی ما بپیوندید.

اشتراک شما با موفقیت انجام شد

Pin It on Pinterest

Share This