صفحه را انتخاب کنید

اعتراف دیرهنگام سرلشكر سید‌حسن‌ فیروزآبادی

اعتراف دیرهنگام سرلشكر سید‌حسن‌ فیروزآبادی

این روزها همه جریان‌ها و افرادی كه زمانی حامی سرسخت احمدی نژاد بودند ناگهان به دشمن درجه یك او تبدیل شده‌اند و هر روز با اعلام‌برائت‌های جدیدی از جریان‌های مختلف سیاسی روبه‌رو می‌شویم كه تلاش می‌كنند با مواضع مستحكم تركش‌های اقدامات و اظهارات احمدی‌نژاد را از خود دور كنند. اما برخی افرادی كه به او در این سال‌ها انتقادهای فراوانی داشتند و همیشه به رویه‌اش اعتراض کردند با یادآوری بی‌توجهی حامیان احمدی‌نژاد به هشدارهای آن‌ها سعی می‌كنند تا به جریان‌های مذكور اعلام كنند كه باید از گذشته و اقداماتی كه داشتند عذرخواهی كنند ولی حیف كه این اعلام برائت‌ها تنها به زیر سوال بردن احمدی‌نژاد منتهی می شود و خبری از معذرت خواهی در پیشگاه ملت نیست.

 آفند سرلشكر

اما در میان موجی از واكنش‌ها به اقدامات و اظهارات احمدی‌نژاد، روز گذشته فیلمی از سرلشكرفیروزآبادی، رییس پیشین ستاد كل نیروهای مسلح منتشر و سبب ایجاد موج جدیدی شد. فیروزآبادی در اظهاراتی كه توسط خبرگزاری فارس منتشر شده بود می‌گوید ما نمی‌دانستیم احمدی‌نژاد اینگونه است زیرا او شعارهای متفاوتی می‌داد. وی در بخشی از سخنانش كه سبب جلب نظر افكار عمومی شد، تاکید کرده است: «مهندس موسوی می‌گفت از باطن احمدی نژاد خبر دارم اما ما خبر نداشتیم». وی افزود: «نمی‌توانستیم به احمدی‌نژاد شک کنیم. منتها به مشایی بسیار زود شک کردیم». حسن فیروزآبادی در مورد اعتراضات پس از اعلام پیروزی ۶۳درصدی محمود احمدی نژاد گفت: «من البته هیچ وقت دسترسی به اطلاعاتی پیدا نکردم که شخص موسوی، کروبی یا خاتمی از جریان سازماندهی فتنه سبز مطلع بودند. جریان سازماندهی فتنه سبز چیزی غیر از اخلاق و اعتقادات این آقایان بود». به گفته این مقام ارشد نظامی وی که در سال ۱۳۸۸ رییس ستاد کل نیروهای مسلح بود، در جلسه شورای عالی امنیت ملی به محمود احمدی نژاد برای استفاده از عبارت «خس و خاشاک» در اجتماع میدان ولیعصر پس از اعلام پیروزی‌اش اعتراض کرده است و گفته چرا به مردم توهین و آن‌ها را تحریك می‌كنید. او می گوید: « بعد از اعلام نتایج، آقای احمدی‌نژاد اجتماع میدان ولیعصر را تشکیل داد و مردم را جمع کرد و خودش نیز میان آن‌ها رفت و شال سبز به گردن انداخت و حرف‌های بدی زد و جمله‌ خس و خاشاک را گفت». رییس پیشین ستاد کل نیروهای مسلح ایران درباره رویکرد کنونی محمود احمدی نژاد، رییس جمهور پیشین ایران می گوید: «‌آقای احمدی‌نژاد الان سیاستی را اتخاذ کرده و در ظاهر از مشایی فاصله گرفته است. اما این را مطمئن باشید که احمدی‌نژاد و مشایی یک شخصیت در دو مقام هستند. این افراد جریان انحرافی را رو نمی‌كنند و به كار خود ادامه می‌دهند و باید اشاره كنم احمدی‌نژاد ولایتمدار نیست».

 احمدی‌نژاد تمام نشده است

فیروزآبادی با این حال تاکید می‌کند راه حل وضعیت کنونی «منع» محمود احمدی نژاد از فعالیت‌های سیاسی نیست، هر چند به گفته رییس پیشین ستاد کل نیروهای مسلح ایران باید از حضور مجدد او و هوادارانش در عرصه مدیریت کلان جلوگیری کرد. فیروزآبادی می‌گوید هاشمی كه عاقل‌تر، فهیم تر و سیاسی‌تر بود نیز برای ریاست‌جمهوری تا روزهای آخر تلاش می‌كرد و احمدی‌نژاد نیز كه سال‌ها رییس‌جمهور بوده دوباره به دنبال این جایگاه است.

 آقایان عذرخواهی كنید

شاید افشاگری‌های مقامات و شخصیت‌های جمهوری اسلامی دیرهنگام باشد و برای هدر رفتن عمر افرادی كه به خاطر بیان اعتراضات به دولت‌های نهم و دهم و نمایان كردن ذات احمدی‌نژاد و یارانش با مشكل روبه‌رو شدند، تاوانی به حساب نیاید اما این اعترافات دست‌كم می‌تواند سبب شود تا افرادی كه از این جریان در آن بازه یا حتی بعد از دوران ریاست‌جمهوری اش نیز دفاع‌های نابجا كردند به این اشتباه اذعان كنند تا مردم بدانند كه اگر مسئولی در این جامعه راه را نادرست انتخاب كرد جرات عذرخواهی دارد.

 در انتظار قضاوت و مجازات

از طرف دیگر همه جریان‌ها و افرادی كه در گذشته‌ای نه‌چندان دور از این فرد حمایت می‌كردند و امروز به اشتباهات و اقدامات نامناسب وی اعتراف دارند باید پرونده‌ای علیه وی تشكیل داده و احمدی‌نژاد را به دادگاه بكشانند تا قصور این فرد در زمینه‌های مختلف و هشت سال ریاست جمهوری او مشخص شود. از همه مهم‌تر پرونده‌های سربه مهری درباره ماجرای سال 88 و حواشی آن وجود دارد كه باید در این نوع دادگاه‌ها به صورت علنی بررسی شود و اگر كسی تقصیركار است به مجازات عملش برسد و آن افرادی كه در این اقدامات با مقصران همكاری كردند عقوبت كار خود را ببینند.

[قانون]

 

Advertisement

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی:

ویدیویی

بارگذاری...

فرم اشتراک ایمیلی

آرشیو شهرگان

مطالب شهرگان را مشترک شوید

برای دریافت تازه‌ترین مطاالب و به‌روزرسانی‌های مطالب شهرگان، به لیست پستی ما بپیوندید.

اشتراک شما با موفقیت انجام شد

Pin It on Pinterest

Share This