صفحه را انتخاب کنید

انتقاد از انتصاب توفيقی و ميلی منفرد در وزارت علوم

انتقاد از انتصاب توفيقی و ميلی منفرد در وزارت علوم

 سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات گفته است به دنبال انتصاب  جعفر توفيقی و جعفر ميلی‌منفرد به عنوان مشاور عالی و معاون آموزشی وزارت علوم ، از رضا فرجی دانا، وزير علوم، تحقيقات و فناوری، دعوت شده در این خصوص به پرسش‌های نمایندگان پاسخ دهد.

6B75F51B-BC93-4BBC-B429-AA11FA5BAD81_mw1024_n_s

به گزارش «خانه ملت»، خبرگزاری مجلس، عبدالواحد فیاضی،  سخنگوی کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس، با انتقاد از انتصابات اخير وزارت علوم، تحقيقات و فناوری، گفته است: نمايندگان به دليل انتصاب توفيقی و ميلی‌منفرد در بدنه وزارت علوم از وزير برای حضور در جلسه بعدی کميسيون دعوت کردند. این نماینده مجلس اضافه کرده است: اعضای کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس انتقاداتی نسبت به انتصابات اخير وزير علوم، تحقيقات و فناوری داشتند از اين رو از رضا فرجی‌دانا برای حضور در کميسيون و توضيحاتی در اين باره دعوت شد. به گفته سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات  اقای فرجی دانا روز سه‌شنبه ۱۴ آبان برای ارايه توضيحاتی درباره انتصابات اخير  دراین کمیسیون حاضر می‌شود به گزارش خبرگزاری‌های ايران، آقای فرجی‌دانا، يکشنبه ۱۲ آبان، چهار انتصاب ديگر نيز در وزارت علوم تحقيقات و فناوری انجام داده است.

جعفر ميلی‌منفرد، گزينه نخست پيشنهادشده توسط حسن روحانی، رئيس جمهور ايران به مجلس برای  مسئوليت وزارت علوم، تحقيقات و فناوری بود که موفق نشد از مجلس رای اعتماد بگيرد. جعفر توفيقی پس از او به عنوان سرپرست اين وزارت‌خانه منصوب شد و در حالی که انتظار می‌رفت به عنوان دومين گزينه پيشنهادی آقای روحانی به مجلس معرفی شود، اين اتفاق نيفتاد و رضا فرجی‌دانا، جايگزين او شد.

جعفر توفيقی و جعفر ميلی‌منفرد، هر دو از سوی تعدادی از نمايندگان مجلس، به «حمايت از فتنه» متهم بودند. اصولگرايان نزديک به رهبر ايران از جنبش اعتراضی پس از انتخابات دهم رياست جمهوری در سال ۱۳۸۸ به عنوان «فتنه» نام می‌برند. [رادیو فردا]

Advertisement

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی:

ویدیویی

بارگذاری...

فرم اشتراک ایمیلی

آرشیو شهرگان

مطالب شهرگان را مشترک شوید

برای دریافت تازه‌ترین مطاالب و به‌روزرسانی‌های مطالب شهرگان، به لیست پستی ما بپیوندید.

اشتراک شما با موفقیت انجام شد

Pin It on Pinterest

Share This