صفحه را انتخاب کنید

دو چهره سرشناس میان بازداشت‌شدگان وزارت ورزش ایران

دو چهره سرشناس میان بازداشت‌شدگان وزارت ورزش ایران

در پی بازداشت گروهی از مدیران وزارت ورزش، مسئول نظارت این وزارت‌خانه اعلام کرد که دو چهره سرشناس نیز در میان بازداشت‌شدگان هستند. پس از دستگیری‌ها تناقض‌گویی مسئولان در این مورد بالا گرفته است.

مسئول نظارت و کنترل برنامه‌های دفتر طرح و برنامه وزارت‌ ورزش روز سه‌شنبه (۳۰ دی، ۲۰ ژانویه) به خبرگزاری “ایلنا” گفته است که فردی که از “مدیران خوب وزارت ورزش است و حتی از سوی وزیر تشویق هم شده است” در بازداشت است و تحقیقات و مطالعات اولیه پیرامون این پرونده ادامه دارد.

(تصویر تزئینی است)

(تصویر تزئینی است)

بنا بر این گزارش دو فرد بازداشت شده خارج از مجموعه وزارت ورزش هستند، اما با وزارت‌ ورزش مرتبط هستند. علی پرویزی ادامه داده که: «این دو فرد جزو چهره‌های سرشناس هستند، اما تا زمانی که تخلف آن‌ها محرز نشده نمی‌توانم نام‌شان را اعلام کنم.»

در حالی که علی‌ پرویزی از بازداشت‌ها پرده بر می‌دارد، سجادی معاون ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان دستگیری مسئولان بلندپایه این وزارت‌خانه را تایید نمی‌کند. به گزارش “ایسنا” نصرالله سجادی گفته‌ است: «معتقدم این موضوع بیش از حد بزرگ شده است. از میان بازداشت شده‌ها یک نفر از مدیران وزارت ورزش و دو نفر بیرون از وزارتخانه بوده‌اند.»

چند مورد بازداشت در وزارت ورزش و جوانان

در روزهای اخیر مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که “چند متخلف دارای مسئولیت در حوزه ورزش” بازداشت شده‌اند. به گفته مدیرکل دفتر مرکزی حراست وزارت ورزش و جوانان، یک نفر از بازداشت‌شدگان در وزارت ورزش و جوانان “مسئولیت ستادی” داشته و دو نفر دیگر خارج از مجموعه مدیریتی ورزش ولی مرتبط با آن هستند.

به گفته رضا حسنی خو، مسئول این مرکز، “در حال حاضر صرفا برخی اتهامات نسبت به این افراد مطرح است”. وی به همین دلیل به هویت یا سمت بازداشت‌شدگان اشاره روشنی نکرده است. او در این مرحله اطلاع‌رسانی بیشتر را وظیفه دستگاه قضایی دانست.

رضا حسنی خو، “فقدان شفافیت مالی و درآمدی فدراسیون‌ها”، “انتصاب افراد غیرمتخصص”، “حاشیه‌های امن ناشی از وابستگی‌ها” و “طولانی شدن روند رسیدگی به تخلفات” را از جمله عوامل بروز فساد در ورزش ایران دانست.

مدت‌هاست که موضوع رسیدگی به فساد در فوتبال ایران در کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی نیز مطرح است. در همین چارچوب بود که خبر سفر حمید رسایی، نماینده اصول‌گرای مجلس، به برزیل به همراه تیم ملی فوتبال ایران جنجال‌ برانگیخت.

انتشار گزارش این کمیسیون هم تا کنون بارها به تاخیر افتاده است. آخرین بار قرار بود گزارش کمیسیون اصل نود پس از جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل منتشر شود.

[دویچه وله]

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

تازه‌ترین‌ها

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

مطالب شهرگان را مشترک شوید

برای دریافت تازه‌ترین مطاالب و به‌روزرسانی‌های مطالب شهرگان، به لیست پستی ما بپیوندید.

اشتراک شما با موفقیت انجام شد

Verified by MonsterInsights