صفحه را انتخاب کنید

بی‌خانمانی، فقر و مسکن، نگرانی اصلی مردم

بی‌خانمانی، فقر و مسکن، نگرانی اصلی مردم

تعداد بی‌خانمان‌ها از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۴، به میزان ۴ درصد بیشتر شده است. در این آمار، سه چهارم افراد شناسایی شده مرد و مابقی زن بوده‌اند

شهرگان:  یک نظرسنجی تازه می‌گوید بی‌خانمانی، فقر و مسکن بزرگ‌ترین دل‌نگرانی مردم مترو ونکوور است، این در حالی است که دولت شهر ونکوور به تنهایی 600 میلیون دلار در 5 سال گذشته خرج خانه‌های مقرون به صرفه کرده است و همچنان آمار از تعداد بالای بی‌خانمان‌های شهر می‌گوید.

may_2016_bc_gov_report_card_issues

بی‌خانمانی، فقر و مسکن در صدر دل‌نگرانی‌های مردم مترو ونکوور قرار گرفته است

گزارش شهر ونکوور از کمک‌های دولت شهری در سال 2015 به بازار مسکن را در این لینک بخوانید و ویدئوی دولت را در این لینک تماشا کنید:

امسال برای اولین مرتبه، دولت فدرال در تلاش است تا آمار رسمی تعداد بی‌خانمان‌ها در سرتاسر کشور را تهیه کند که بخشی از استراتژی دولت در موضوع بی‌خانمانی است. این آمار به دولت کمک خواهد کرد تا چهره فقر در سرتاسر کشور را نمایان سازد و برنامه‌های جامع‌تری برای رهایی مردم فقیر از مشکلات‌شان ارائه دهد.

دولت شهر ونکوور می‌گوید که 1 هزار و 746 نفر بی‌خانمان در آمارگیری شهری سال 2015 در سطح شهر شناسایی شده‌اند. آمار رسمی که در سطح مترو ونکوور در سال 2014 میلادی گرفته شده بود، نشان دهنده حضور 2 هزار و 777 بی‌خانمان در شهرهای منطقه بود که اکثرت آنها در شهر ونکوور زندگی می‌کنند.

گزارش نشنال پست از شهر چادری بی‌خانمان‌های ویکتوریا را در این لینک بخوانید، گزارش مشابه‌ای از وب‌سایت وایس را در این لینک بخوانید.

همین آمار می‌گوید که تعداد بی‌خانمان‌ها از سال 2008 تا 2014، 4 درصد بیشتر شده است. در این آمار، سه چهارم افراد شناسایی شده مرد و مابقی زن بوده‌اند. این آمار مشخص نمی‌کند چه تعدادی از افراد حاضر در آمار تراجنسی یا دگرباش جنسی بوده‌اند، هرچند می‌گوید 25 درصد این افراد بین 45 تا 54 سال سن داشته‌اند و 20 درصد آنها کمتر از 25 سال سن داشته‌اند.

همچنین این آمار، 410 بی‌خانمان زیر 18 سال در مترو ونکوور شناسایی کرده است. 88 نفر از آنها در همراهی والدین‌شان و بقیه بدون همراهی خانواده بوده‌اند. همچنین این آمار می‌گوید یک سوم افراد شناسایی شده، یعنی 582 نفر بومی کانادایی بوده‌اند.

در زمینه بی‌خانمانی بیشتر بخوانید: وب‌سایت از خانه تا خیابان؛ وب‌سایت اینجا برای کمک؛ و وب‌سایت‌های مرجع معرفی شده در بی‌سی هاوسینگ

در همین حال، استراتژی دولت استانی، کمک به خانواده‌های در معرض خطر بی‌خانمانی است تا بتدریج خانه‌هایی مقرون به صرفه و پایدار داشته باشند. بعد از ونکوور، شهرهای برنابی، دلتا / وایت راک، لنگلی، ریج میدوز، ریچموند و سوری بیشترین تعداد بی‌خانمان‌ها در مترو ونکوور را دارند.


  • سیدمصطفی رضیئی، مترجم و روزنامه‌نگار مقیم شهر برنابی است. او نزدیک به سه سال است در کانادا زندگی می‌کند و تاکنون ۱۴ کتاب به ترجمه او در ایران و انگلستان منتشر شده‌اند، همچنین چندین کتاب الکترونیکی به قلم او و یا ترجمه‌اش در سایت‌های مختلف عرضه شده‌اند، از جمله چهار دفتر شعر از چارلز بوکاووسکی که در وب‌سایت شهرگان منتشر شده‌اند. او فارغ‌التحصیل روزنامه‌نگاری از کالج لنگرا در شهر ونکوور است، رضیئی عاشق نوشتن، عکاسی و ساخت ویدئو است، برای آشنایی بیشتر با او به صفحه فیس‌بوک‌اش مراجعه کنید.

Advertisement

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی:

ویدیویی

بارگذاری...

فرم اشتراک ایمیلی

آرشیو شهرگان

مطالب شهرگان را مشترک شوید

برای دریافت تازه‌ترین مطاالب و به‌روزرسانی‌های مطالب شهرگان، به لیست پستی ما بپیوندید.

اشتراک شما با موفقیت انجام شد

Pin It on Pinterest

Share This