صفحه را انتخاب کنید

بندهایی از قرارداد فدراسیون فوتبال و کی‌روش

بندهایی از قرارداد فدراسیون فوتبال و کی‌روش

فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران به نمایندگی علی كفاشیان 

كارلوس مانوئل بریتو لیال كی‌روش شهروند پرتغال 

هر دو طرف قرارداد برای امضای موافقتنامه‌ای جهت سرپرستی كارلوس كی‌روش به عنوان سرمربی تیم ملی ایران تمایل دارند. توافق شده است كه:

IMAGE634854020001021575

بخش اول: موضوعات و استانداردها

  سرمربی تیم ملی وظیفه دارد تمامی تلاش حرفه‌ای و اخلاقی خود را با رعایت تمامی قوانین مربوط به فیفا در جهت پیشرفت قابلیت‌های تكنیكی و تاكتیكی فدراسیون به كار گیرد.

  سرمربی موظف است گزارشاتی منظم و جامع درباره شرح فعالیت‌ها و پیشرفت‌های تیم را به مقامات فدراسیون اعلام كند. وظایف خاص سرمربی شامل این موارد زیر می‌شود:

١- انتخاب اعضا، آماده‌سازی و هدایت تكنیكی تیم ملی بزرگسال جمهوری اسلامی ایران. هر دو طرف قرارداد باید آگاه باشند كه فدراسیون  فوتبال جمهوری اسلامی ایران، سرمربی تیم ملی را از اختیاراتی كه در این پاراگراف بیان شد، بركنار خواهد كرد، بركنار نخواهد كرد مگر در صورتی كه كل قرارداد به دلایلی فسخ شود.

٢- نظارت و هدایت تیم ملی طبق یك برنامه مدون تمرین و آماده‌‌سازی.

٣- ارایه گزارشاتی دوره‌ای به فدراسیون از وقایع، اخبار، كمبودها و كاستی‌هایی كه برای آماده‌سازی تیم ملی وجود دارد. همچنین شرحی تحلیلی در نقاط قوت و ضعفی كه آماده‌سازی و موفقیت تیم را تضمین می‌كند.

٤- ارایه برنامه‌ریزی‌های دقیق برای تمرین‌های تكنیكی و كارهای اجرایی كه شانس موفقیت‌ تیم ملی را بالا می‌برد.

٥- هدایت تمامی فعالیت‌ها و تمرین‌‌های تئوریك و تكنیكی پیش از مسابقات و رقابت‌های پیش رو و هر برنامه دیگری كه نیازمند آمادگی تیم ملی و بازیكنان است.

٦- نظارت بر آماده‌سازی تكنیكی تیم ملی المپیك و تیم ملی ١٩‌ساله‌ها طبق برنامه‌ریزی‌های فدراسیون فوتبال.

بخش دوم: مدت قرارداد

  این قرارداد اگر طبق مفاد آن پیش از موعد مقرر فسخ نشود تا آخرین روز جام جهانی ٢٠١٨ در روسیه اعتبار دارد. تاریخ معتبر شروع به كار سرمربی می‌تواند توسط طرفین تعیین شود اما باید پیش از اول آگوست سال ٢٠١٨ باشد.

   اگر تیم ملی جمهوری اسلامی ایران نتواند در جام جهانی ٢٠١٨ روسیه در تورنمنت‌نهایی، مقامی به دست بیاورد، فدراسیون فوتبال حق دارد این قرارداد را به استثنای بند بعدی فسخ كند و طرفین هیچ تعهدی نسبت به یكدیگر نخواهند داشت.

  اگر بدون هیچ دلیلی فدراسیون فوتبال قرارداد را فسخ كند، كارلوس كی‌روش تمامی مبالغ پیش از فسخ را دریافت خواهد كرد و فدراسیون موظف است حقوق مقرری سه ماه آینده كی‌روش را پس از فسخ قرارداد بر اساس جدول مقرری در بند پرداخت كند.

بخش سوم: وظایف و تعهدات سرمربی در جایگاه سرمربی تیم ملی

١- سرمربی بی‌قید و شرط تعهد می‌كند كه در جایگاه سرمربی تیم ملی در هیچ رویدادی شركت نكند و به هیچ عنوان حركتی نكند كه بتوان آن را به هر شكل به تبلیغ برای شخص خود یا نفع تبلیغاتی و سود‌آور هر شخص، شركت یا نهاد دیگری تفسیر كرد. مگر با موافقت كتبی رییس فدراسیون

٢- سرمربی همچنین می‌پذیرد كه در هیچ مصاحبه یا كنفرانس خبری درباره مسائل فدراسیون فوتبال بدون موافقت كتبی و هماهنگی با روابط عمومی صحبت نكند. به استثنای پرسش و پاسخ‌های مربوط به وضعیت تیم ملی در زمین فوتبال.

٣- به علاوه سرمربی تعهد می‌كند كه با هیچ سازمان یا نهاد دیگری به غیر از فدراسیون فوتبال در طول مدت این قرارداد كه در بند دو آمده است، قراردادی نبندد و مسوولیتی بر عهده نگیرد.

٤- سرمربی باید تمامی قواعد مربوط به اسپانسرهایی كه با فدراسیون قرارداد دارند را طبق توافقاتی كه با فدراسیون كرده‌اند بپذیرد. البته این موارد شامل كفش ورزشكاران نمی‌شود و سرمربی حق دارد به سلیقه خود كفش بازیكنان را از برند تجاری دیگری انتخاب كند.

٥- سرمربی موظف است یك برنامه مدون مشروح از وظایف خود برای تمرین‌ها و رقابت‌های پیش رو طی یك ماه پس از امضای قرارداد ارایه كند.

٦- برنامه‌ریزی مربوط به حضور و غیبت سرمربی باید به فدراسیون اعلام شود و توسط رییس فدراسیون به صورت كتبی مورد موافقت قرار گیرد و نباید بدون علت موجه به تاخیر بیفتد یا معلق نگه داشته شود.

٧- غیبت سرمربی در تمرینات تیم باید به پشتوانه موافقت كتبی رییس فدراسیون و همراه با كسر مبلغی از دستمزد تعیین شده برای سرمربی باشد.

الف) به هر روی غیبت غیرمجاز طولانی (بیش از پنج مرتبه) موجب فسخ قرارداد می‌شود

ب) بند ٧ و تبصره الف در صورت بیمار بودن سرمربی و تایید آن توسط گواهی پزشكی معتبر نخواهد بود.

٨- سرمربی موظف است قواعد فرهنگی اسلامی ایران را محترم شمارد. برای مثال خودداری از هرگونه ابراز نظر و عقیده توهین‌آمیز و تحقیرگونه و همچنین قوانین و مقررات ایران.

٩- سرمربی اذعان می‌دارد كه با هیچ باشگاه یا انجمن دیگری همزمان با این قرارداد قراردادی نبسته است.

١٠- سرمربی باید به تیم‌های ملی در سطوح دیگر به ویژه به عنوان مدیر تكنیكی برای تیم‌های المپیك و جوانان ١٩ ساله، مشاوره دهد و بر تمرینات‌شان نظارت داشته باشد. در عین حال ممكن است فدراسیون از او درخواست كند كه به عنوان مربی در بعضی از جلسات آموزش‌های تكنیكی‌ این تیم‌ها حضور داشته باشد. سرمربی موظف است در این جلسات با توافق طرفین حاضر شود.

١١- سرمربی تعهد می‌كند كه با كمیته‌های فنی و توسعه فدراسیون فوتبال همكاری و ارتباط موثری داشته باشد. سرمربی در جلسات این كمیته به ریاست رییس فدراسیون شركت خواهد كرد.

١٢- اگر سرمربی از تعهد و انجام هر كدام از موارد ذكر شده وظایفش سرباز زند، فدراسیون حق دارد جریمه‌ای معادل ٢٠ هزار دلار به ازای هر بند را اعمال كند.

بخش چهارم: وظایف و تعهدات فدراسیون و شرایط پرداخت دستمزد

١- فدراسیون موظف است سالانه یك میلیون و چهارصد هزار یورو تا روز پایان جام جهانی ٢٠١٨ روسیه به سرمربی پرداخت كند.

٢ –  برنامه پرداخت كه شرح آن در جدول آمده است.

٣- فدراسیون موظف است مبالغ تشویقی زیر را با در نظر گرفتن شرایط این قرارداد به كارلوس كی‌روش پرداخت كند:

الف) سرمربی برای برد در مسابقات مقدماتی جام جهانی و آمادگی برای مسابقات دوستانه دو برابر بیشتر از مبلغی كه به بازیكنان تعلق می‌گیرد را دریافت كند. البته این مبلغ نباید كمتر از ٢٠٠٠ دلار امریكا برای هر بازی باشد.

ب) اگر فدراسیون فوتبال به جام جهانی ٢٠١٨ روسیه راه پیدا كند، ١٠ درصد از مبلغی كه فدراسیون از فیفا بابت ورود به جام جهانی دریافت می‌كند به تیم مربیگری تعلق می‌گیرد. سرمربی در ادامه موظف است پس از مذاكره با تیم مربیگری به بهترین شكل ممكن این مبلغ را تقسیم كند و فدراسیون در مقابل نتایج این تصمیم‌گیری وظیفه‌ای نخواهد داشت. فدراسیون موظف است نسبت به پرداخت این مبلغ طی پنج تا هفت روز پس از دریافت جایزه از فیفا اقدام نماید.

ج) در طول جام جهانی ٢٠١٨ روسیه تیم مربیگری ١٠ درصد از مبالغ تشویقی فیفا در طول این رقابت‌ها‌ را دریافت می‌كند كه قاعدتا تا زمان حضور تیم ملی در جام جهانی ادامه خواهد داشت. سرمربی موظف است پس از مذاكره با تیم مربیگری به بهترین شكل ممكن این مبلغ را تقسیم كند و فدراسیون در مقابل نتیجه این تصمیم‌گیری وظیفه‌ای نخواهد داشت. فدراسیون فوتبال موظف است نسبت به پرداخت این مبلغ طی پنج تا هفت روز پس از دریافت جایزه از فیفا اقدام نماید.

٤- فدراسیون فوتبال موظف است هزینه اقامت و ایاب و ذهاب كارلوس كی‌روش به عنوان یك سرمربی حرفه‌ای بین‌المللی را تقبل كند. برای نمونه وقتی كی‌روش به عنوان سرمربی تیم ملی در سفر است فدراسیون باید هزینه بلیت هواپیمایی درجه بیزینس، اقامت در هتل درجه یك، ترنسفر انحصاری درجه یك و وعده‌های غذایی را پرداخت كند. سرمربی به طور مستقیم با رییس فدراسیون در تماس است و گزارشش را به او ارایه می‌كند. علاوه بر این سرمربی تمامی نیاز‌ها و احتیاجات خود را به سرپرست تیم اعلام می‌كند و در بقیه مراحل دخالتی ندارد. سرپرست تیم به نمایندگی از او این موارد را به رییس فدراسیون اطلاع می‌دهد.

٥- كارلوس كی‌روش حق در اختیار داشتن یك تلفن همراه مدرن با قابلیت دریافت و ارسال ایمیل را علاوه بر كلیه‌ هزینه‌های مخابراتی دارا است.

٦- فدراسیون دسترسی به اینترنت DSL را بدون هیچ هزینه‌ای برای سرمربی فراهم می‌كند.

٧- فدراسیون هزینه خدمات پزشكی خصوصی

(از جمله دندانپزشكی) و همچنین خدمات دارویی مورد نیاز كارلوس‌كی‌روش و خانواده‌اش را در طول مدت این قرارداد تقبل می‌كند.

٨- كارلوس كی‌روش حق دارد به ازای هر سال از مدت قرارداد، شش هفته مرخصی داشته باشد. كه البته این مرخصی‌ها باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود كه به تعهداتش در مقابل تیم ملی خدشه‌ای وارد نكند.

٩- كارلوس كی‌روش پنج بلیت هواپیمایی رفت و برگشت درجه بیزینس برای هر سال از تهران به مقصد محل اقامتش و بازگشت به تهران یا به مقصد مشابه را در اختیار دارد.

١٠- فدراسیون فوتبال بیمه عمر و سلامت كارلوس كی‌روش و خانواده او را در مدت قرارداد در ایران پرداخت می‌كند.

١١- فدراسیون فوتبال هزینه اقامت، امكانات رفاهی، خودرو و خوراك و خدمات خشكشویی برای سرمربی در مدت قراردادش را تامین می‌كند و همچنین هزینه حمل و نقل هوایی متعلقات كی‌روش را به ایران در ابتدای این قرارداد و در زمان فسخ آن به هر علتی به كشور محل اقامت كی‌روش پرداخت می‌كند. طرفیت قرارداد همچنین با این موارد موافق هستند:

الف) در ازای آپارتمان مبله لوكسی كه گفته شد فدراسیون باید به آقای كی‌روش ماهیانه ١٥٠٠ دلار پرداخت كند و این مبلغ حتما باید به صورت ماهیانه پرداخت شود.

ب) كارلوس كی‌روش می‌تواند این آپارتمان مبله با تمامی امكانات (برق، تلفن، گاز، خشكشویی و نظافت) را كه توسط فدراسیون تامین می‌شود و با توافق طرفین انتخاب می‌شود، بپذیرد. آقای كی‌روش موافقت می‌كند آن مبلغی را كه در مورد الف ذكر شد به محض تحویل آپارتمان به ایشان دیگر پرداخت نخواهد شد.

١٢- تمامی هزینه‌ها با در نظر گرفتن مالیات دولت جمهوری اسلامی ایران برای دستمزد و مبالغ تشویقی، بیمه درمانی، گواهی اشتغال به كار و روادید باید توسط فدراسیون پرداخت شود. فدراسیون در صورت نیاز مدارك مربوطه را به وزارتخانه مالیات كشور محل اقامت كی‌روش ارایه می‌كند تا كی‌روش را از پرداخت مجدد مالیات معاف كند.

١٣- كارلوس كی‌روش حق دارد دو مربی غیرایرانی را به عنوان دستیار با حقوق سالانه حداكثر ٥٠٠ هزار دلار امریكا استخدام كند. هر كدام از این مربیان برای دریافت خدمات با فدراسیون فوتبال جداگانه قرارداد امضا می‌كنند. از این گذشته دو مربی دیگر، ایرانی خواهند بود و توسط فدراسیون به سرمربی معرفی می‌شوند. سرمربی حق دارد این دو مربی را بپذیرد و در غیر این صورت می‌تواند مربیان ایرانی دیگری را به فدراسیون پیشنهاد كند و با بالعكس!

بخش پنجم: فسخ قرارداد

١- در صورتی كه فدراسیون قرارداد را پیش از موعد مقرر به صورت یك طرفه و بدون علت معتبر فسخ كند، كارلوس كی‌روش حق دارد تمامی مبالغی كه در صورت عدم فسخ قرارداد تا آخرین روز جام جهانی ٢٠١٨ وعده داده شده را دریافت كند.

٢- بند اول مجددا قابل اجراست در صورتی كه فدراسیون قرارداد فعلی را به گونه‌ای نقض كند كه كارلوس‌ كی‌روش بتواند به دلایل معتبری فسخ قرارداد را اعلام كند.

شرایط اضطراری

اگر فعالیت‌های سرمربی در اثر بر هم خوردن شرایط نرمال به علت یك وضعیت اضطراری (جنگ، انقلاب، فعالیت‌های تروریستی و…) برای هر بازه زمانی طی این قرارداد مختل شود، قرارداد با توافق طرفین فسخ می‌شود. فدراسیون هم موظف است تمامی مبالغ وعده داده شده تا روز فسخ قرارداد را تسویه كند.

نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی:

ویدیویی

بارگذاری...

فرم اشتراک ایمیلی

آرشیو شهرگان

مطالب شهرگان را مشترک شوید

برای دریافت تازه‌ترین مطاالب و به‌روزرسانی‌های مطالب شهرگان، به لیست پستی ما بپیوندید.

اشتراک شما با موفقیت انجام شد

Pin It on Pinterest

Share This