صفحه را انتخاب کنید

کانادا رأی به تغییر داد!

کانادا رأی به تغییر داد!

شهرگان: روز دوشنبه ۱۹ اکتبر ۲۰۱۵ شهروندان کانادا رای به تغییر دادند و با انتخاب کردن حزب لیبرال، دولت محافظه‌کار هارپر از قدرت سیاسی کنار رفت. در این انتخابات حضور و نقش شهروندان ایرانی – کانادایی‌ها برجسته و پررنگ بود. در این دوره از انتخابات دو نامزد ایرانی‌ تبار و یک نامزد افغان‌تبار به پارلمان کانادا راه یافتند.

با پایان شمارش آرای انتخابات پارلمانی کانادا، سرانجام جاستین ترودو، پسر پی‌یر ترودو نخست‌وزیر اسبق کانادا به عنوان نخست‌وزیر جدید این کشور انتخاب شد.
بنا به گزارش شبکه بی‌بی‌سی، دو نامزد ایرانی تبار از حزب لیبرال به نام‌های مجید جوهری و علی احساسی از برندگان این انتخابات هستند. همچنین مریم منصف، شهروند افغان‌تبار کانادا نیز از حزب لیبرال به پارلمان این کشور راه یافته است.
با تغییر دولت هارپر، اعتماد به‌نفس در میان جامعه ایرانی تبار افزایش یافته و شعار «ما می‌توانیم تغییر دهیم» از قوت و اعتبار بیشتری برخوردار شده‌است.

علی احساسی

علی احساسی

 

مریم منصف

مریم منصف

 

مجید جواهری

مجید جوهری

 

 

 

 

 


  • هادی ابراهیمی رودبارکی؛ شاعر، نویسنده و سردبیر هفته نامه شهروند بی. سی و شهرگان آنلاین؛ متولد ۱۳۳۳ - رشت و ساکن کانادا - استان بریتیش کلمبیاست. از ابراهیمی تاکنون دو کتاب شعر با عنوان: «یک پنجره نسیم» - ۱۹۹۷ - نشر آینده - ونکوور و «همصدایی با دوئت شبانصبحگاهی» نشر بوتیمار - ایران منتشر شده‌است.

نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی:

ویدیویی

بارگذاری...

فرم اشتراک ایمیلی

آرشیو شهرگان

مطالب شهرگان را مشترک شوید

برای دریافت تازه‌ترین مطاالب و به‌روزرسانی‌های مطالب شهرگان، به لیست پستی ما بپیوندید.

اشتراک شما با موفقیت انجام شد

Pin It on Pinterest

Share This