صفحه را انتخاب کنید

تاثیرگذاری مالیات مضاعف بر خریدارهای غیر کانادایی مسکن:

تاثیرگذاری مالیات مضاعف بر خریدارهای غیر کانادایی مسکن:

آمار ماه آگوست نشان می‌دهد ۱۵ درصد مالیات خریدارهای غیر کانادایی مسکن باعث سقوط تعداد خرید خانه به خصوص در ونکوور، برنابی، ریچموند و سوری شده است

[clear]

شهرگان: در ماه آگوست و در اولین ماه بعد از برقراری مالیات ۱۵ درصد برای خریدارهای غیر کانادایی بازار مسکن شهرهای مترو ونکوور،  آمار خرید و فروش مسکن در منطقه‌های گوناگون شهری سقوط کرده است.

بیشتر از همه، آمار ساختمان‌های تک واحد مسکونی شاهد بیشترین سقوط بوده‌اند و کمتر از نصف آمار مدت زمانی مشابه – ماه آگوست – در سال گذشته، این مدل ساختمان‌ها به فروش رفته‌اند.

به این ترتیب، شهرهای ونکوور، ریچموند، برنابی و سوری شاهد سقوط ۴۷ تا ۵۴ درصدی رقم فروش این مدل ساختمان‌ها بوده‌اند. در کلیت بازار مسکن، ماه آگوست امسال به نسبت سال گذشته، سقوط ۲۶ درصدی آمار خرید و فروش مسکن را نشان می‌دهد و این پایین‌ترین آمار خرید و فروش مسکن در چهار سال گذشته است.

در همین زمینه در شهرگان بخوانید: مقررات استانی برای خریدارهای غیر کانادایی بازار مسکن: ۱۵ درصد مالیات بیشتر

همچنین با معرفی این مالیات تازه، قیمت میانگین مسکن در جنوب بریتیش کلمبیا در ماه آگوست در مقایسه با قیمت‌ها در ماه جولایی امسال، ۳ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

به عنوان مثال، در بخش غربی شهر ونکوور، ۵۷ خانه تک واحدی در ماه آگوست فروخته شده‌اند، در حالی که در ماه جولایی ۱۰۸ خانه به فروش رفته بودند. قیمت میانگین این محله در ماه جولایی ۳ میلیون و ۵۲۰ هزار دلار بود و در ماه آگوست به ۳ میلیون و ۴۲۰ هزار دلار رسیده است. این محله در ماه آگوست ۲۰۱۵ شاهد به فروش رفتن ۱۴۹ خانه تک واحدی بود.

تاثیرهای دراز مدت مالیات تازه هنوز مشخص نیست

هرچند ماه آگوست کاهش خرید و فروش مسکن در منطقه‌های شهری مترو ونکوور را نشان می‌دهد، اما متخصص‌های بازار مسکن می‌گویند هنوز زود است تا این را امری دراز مدت تصور کرد و بایستی صبر نشان داد تا تاثیرهای طولانی مدت این مالیات تازه مشخص بشود.

بازار مسکن تورنتو هنوز آماری در زمینه افزایش حضور خریدارهای غیر کانادایی در این منطقه شهری اعلام نکرده است، ولی به شکل موردی، سازندگان واحدهای مسکونی شاهد افزایش حضور خریدارهای غیر کانادایی در این بازار در هفته‌های اخیر شده‌اند.

۵ هزار شغل ممکن است از دست بروند

شروع فصل سرما هم‌زمان با معرفی و اعمال مالیات تازه باعث شده تا انجمن خانه‌سازهای منطقه ونکوور بزرگ اعلام کند در چهار ماه آینده با کاهش پروژه‌های ساخت و ساز در منطقه‌های شهری جنوب بریتیش کلمبیا روبه‌رو خواهیم شد و این انجمن معتقد است تا ۵ هزار شغل ممکن است در این میان از دست بروند.

این رقم معادل ۱۰ درصد رقم ۵۰ هزار نفری است که در بازار ساخت مسکن در جنوب استان کار می‌کنند.

قیمت خانه‌ها هنوز مقرون به صرفه نیست

میانگین درآمد خانوارها در شهر ونکوور ۴۴ هزار دلار در سال است و این با قیمت‌های ۱ میلیون تا ۴ میلیون دلاری خانه در این شهر همچنان سازگار نیست، هرچند متخصص‌های بازار مسکن گام اول دولت استانی در زمینه مالیات بر اتباع خارجی را مفید ارزیابی کرده‌اند.

آمار دولت استانی پیش‌تر نشان داده بود که ۱۰ درصد خرید و فروش‌ها در بازار مسکن مترو ونکوور توسط اتباع غیر کانادایی صورت می‌گیرند و در زمان اعلام مالیات تازه برای این افراد، اعلام شد که گام‌های دیگری برای آرام کردن بازار مسکن مترو ونکوور بایستی برداشته شود.

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

>> به سوی واپسین نوشته‌ها

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

مطالب شهرگان را مشترک شوید

برای دریافت تازه‌ترین مطاالب و به‌روزرسانی‌های مطالب شهرگان، به لیست پستی ما بپیوندید.

اشتراک شما با موفقیت انجام شد