آشیان / استانی / ساکنین مترو ونکوور نظرشان را در مورد حمل و نقل عمومی می‌گویند

ساکنین مترو ونکوور نظرشان را در مورد حمل و نقل عمومی می‌گویند

شهرگان: شرکت ترنزلینک سه منطقه حمل و نقل و قیمت‌گذاری مدل‌های مختلف بلیط‌های حمل و نقل عمومی را در یک مرور دو ساله و چهار مرحله‌ای بررسی می‌کند تا آینده حمل و نقل در شهرهای جنوب استان را نقش بزنند.

اولین مرحله این طرح، شنیدن نظر مردم از طریق یک نظرسنجی اینترنتی است. شهروندان منطقه تا ۳۰ جون فرصت دارند تا نظر خودشان را از طریق این لینک به شرکت ترنزلینک منتقل کنند.

آخرین مرتبه، در ۱۹۸۴ مدل حمل و نقل عمومی و قیمت‌گذاری آن بررسی شده بود. در آن زمان شهرهای مترو ونکوور به سه منطقه تقسیم شدند و قیمت‌گذاری بلیط‌های ۹۰ دقیقه‌ای، روزانه و ماهانه بر اساس این تقسیم‌بندی اجرایی شدند.

2000px-TransLink-FareMap-20091108.svg_-650x433 ساکنین مترو ونکوور نظرشان را در مورد حمل و نقل عمومی می‌گویند
هم‌اکنون ترنزلینک از منطقه‌بندی‌ای برای قیمت‌گذاری حمل و نقل استفاده می‌کند که در ۱۹۸۴ ترسیم شده است. برای اولین مرتبه بعد از سه دهه، نحوه تغییر این منطقه‌بندی، هم‌چنین قیمت‌گذاری حمل و نقل عمومی بررسی می‌شود. این مرور دو سال طول خواهد کشید

هرچند از آن زمان تاکنون، حمل و نقل عمومی در مترو ونکوور به یک شبکه بزرگ تبدیل شده است که در آن روزانه ۱ میلیون نفر جابه‌جا می‌شوند.

ویدئوی تبلیغی این مرور را تماشا کنید:

این مرور که تخمین زده شده است انجام کامل آن ۲ سال طول خواهد کشید، نظر مردم را در کنار نظر متخصص‌های حمل و نقل می‌گذارد و سپس به مقامات شرکت اجازه می‌دهد تا با ترکیب این، طرح نهایی را برای اجرا آماده کنند.

شرکت ترنزلینک معتقد است با اجرایی شدن استفاده از کارت‌های هوشمند (کامپس)، این شرکت در جایگاهی متمایز نسبت به ۳۰ سال گذشته قرار گرفته است و با استفاده از این کارت‌ها می‌توان قیمت‌گذاری را از پایه تغییر داد و مواردی مانند فاصله‌ای که طی شده است و وسیله‌ای که توسط آن فرد جابه‌جا شده است، همگی را لحاظ کرد تا قیمت‌گذاری منصفانه‌تری وضع گردد.

هزینه‌ای که مردم امسال برای دریافت بلیط‌های حمل و نقل پرداخت می‌کنند، نیمی از هزینه‌های ترنزلینک را تأمین می‌کند. نزدیک به ۱ میلیون نفر در مترو ونکوور صاحب کارت‌های کامپس هستند.

هم‌اکنون بلیط‌های ۹۰ دقیقه‌ای به قیمت‌های ۲ دلار و ۷۵ سنت تا ۵ دلار و ۵۰ سنت برای افراد عادی و قیمت ارزان‌تر برای دانشجویان فروخته می‌شوند و بلیط‌های ماهیانه بر اساس منطقه‌ تردد، برای افراد عادی ۹۱ یا ۱۲۴ یا ۱۷۰ دلار هزینه در بر دارند.

درباره سید مصطفی رضیئی

سیدمصطفی رضیئی، مترجم و روزنامه‌نگار مقیم شهر برنابی است. او نزدیک به سه سال است در کانادا زندگی می‌کند و تاکنون ۱۴ کتاب به ترجمه او در ایران و انگلستان منتشر شده‌اند، همچنین چندین کتاب الکترونیکی به قلم او و یا ترجمه‌اش در سایت‌های مختلف عرضه شده‌اند، از جمله چهار دفتر شعر از چارلز بوکاووسکی که در وب‌سایت شهرگان منتشر شده‌اند. او فارغ‌التحصیل روزنامه‌نگاری از کالج لنگرا در شهر ونکوور است، رضیئی عاشق نوشتن، عکاسی و ساخت ویدئو است، برای آشنایی بیشتر با او به صفحه فیس‌بوک‌اش مراجعه کنید.

پیشنهاد خوانش

حقوق بشر، کانادا و عفو بین‌الملل

نازیلا پس از آنکه چند سال اول مهاجرتش به کانادا گذشت و توانست اسکان پیدا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *