صفحه را انتخاب کنید

گالری عکس: ونکوور دوباره صاحب یک شهر چادری شد

گالری عکس: ونکوور دوباره صاحب یک شهر چادری شد

تنها به فاصله چند ماه از خراب کردن آخرین شهر چادری در ونکوور، این شهر دوباره در شماره ۹۵۰ خیابان مین، صاحب یک شهر چادری تازه شد.

این زمین که متعلق به دولت شهر ونکوور است، در گذر این ده سال همچنان خالی باقی مانده است.

عکس از سیدمصطفی رضیئی

هرچند که در آخرین سرشماری بی‌خانمان‌های شهرهای مترو ونکوور، جنوب بی‌سی شاهد افزایش ۳۰ درصدی تعداد کسانی است که صاحب خانه‌ای نیستند.

بخش عمده‌ای از افراد بی‌خانمان در شهر ونکوور اقامت دارند و این شهر در مقایسه با سال ۲۰۱۴، شاهد افزایش ۱۹ درصدی تعداد بی‌خانمان‌هایش است.

عکس از سیدمصطفی رضیئی

این اتفاق در زمانی رخ می‌دهد که موضوع مسکن، کار، فقر و بی‌خانمانی از مباحث اصلی انتخابات جاری دولت استانی بریتیش کلمبیا هستند.

عکس از سیدمصطفی رضیئی

انتخاباتی که در سایه گسترش فاصله غنی و فقیر در ساحل غربی کانادا دنبال می‌شود و نماد این گسترش فاصله، ده سال عدم افزایش کمک هزینه بهزیستی در استان است.

عکس از سیدمصطفی رضیئی

در این کمک هزینه ۶۱۰ دلاری، ۳۷۵ دلار برای یافتن سرپناه درنظر گرفته شده است. رقمی که با آن نمی‌توان سرپناهی در مترو ونکوور برای گذر یک ماه یک نفر یا یک خانواده یافت.

عکس از سیدمصطفی رضیئی

دولت شهر ونکوور اعلام کرده است که اقامت افراد در این زمین غیر قانونی است و خواستار این شده بود که تا ۹ صبح یکشنبه، این چادرها برچیده شوند.

عکس از سیدمصطفی رضیئی

افراد مستقر در این زمین می‌گویند قصد خروج از آن را ندارند.

عکس از سیدمصطفی رضیئی

در این موارد دولت شهر متوصل به دادگاه می‌شود تا با حکم یک قاضی بتواند پلیس را مجبور به اخراج افراد از محل موقت اقامت‌شان کند. امری که هفته‌ها یا ماه‌ها طول می‌تواند طول بکشد.

Website | + posts

سیدمصطفی رضیئی، مترجم و روزنامه‌نگار مقیم شهر برنابی است. او نزدیک به سه سال است در کانادا زندگی می‌کند و تاکنون ۱۴ کتاب به ترجمه او در ایران و انگلستان منتشر شده‌اند، همچنین چندین کتاب الکترونیکی به قلم او و یا ترجمه‌اش در سایت‌های مختلف عرضه شده‌اند، از جمله چهار دفتر شعر از چارلز بوکاووسکی که در وب‌سایت شهرگان منتشر شده‌اند. او فارغ‌التحصیل روزنامه‌نگاری از کالج لنگرا در شهر ونکوور است، رضیئی عاشق نوشتن، عکاسی و ساخت ویدئو است، برای آشنایی بیشتر با او به صفحه فیس‌بوک‌اش مراجعه کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترین نسخه‌ی دیجیتال شهرگان

ویدیویی

بارگذاری...

پادکست

آرشیو شهرگان