تبلیغات

صفحه را انتخاب کنید

انتخاب اکتبر و آینده آموزش و پرورش بریتیش کلمبیا

انتخاب اکتبر و آینده آموزش و پرورش بریتیش کلمبیا

پس از پایان انتخابات استانی، برخی کرسی‌های دولت‌های شهری خالی مانده‌اند و ماه‌های پیش رو شاهد برگزاری انتخابات‌های میان‌دوره‌ای در چندین شهر از جمله ونکوور و پورت مودی خواهند بود، همچنین اعضای شورای مدارس شهر ونکوور هم انتخاب خواهند شد.

اکتبر سال گذشته، تمامی اعضای این شورا توسط دولت لیبرال‌های محافظه‌کار به رهبری کریستی کلارک، اخراج شدند.

دولت استانی وقت معتقد بود که این شورا قادر نیست تا سیاست‌گذاری‌های مد نظر آنان را اجرا کند.

این سیاست‌گذاری‌ها شامل بر کاهش ۲۴ میلیون دلاری بودجه مدارس شهر ونکوور بود و به این شورا این فشار وارد بود تا حداکثر ۱۲ مدرسه را تعطیل کند تا کاهش بودجه ممکن بشود.

شورای مدارس ونکوور البته به بخشی از این کاهش بودجه تن داد و درنهایت با تاخیر، قرار جلسه‌ای را گذاشت تا بودجه مورد نظر دولت استانی را تصویب کنند – هرچند چند ساعت مانده به جلسه، تمامی اعضای آن اخراج شدند و درنهایت یک سرپرست برای این شورا معرفی شد.

حالا صحبت از این است که در ماه اکتبر، انتخابات تازه‌ای برگزار بشود و اعضای تازه شورا بالاخره رای مردمی را کسب کنند و کنترل کلاس‌های درس را بدست بگیرند.

این اخراج در کنار جدال ۱۵ ساله دولت استانی با فدراسیون‌ معلم‌های بریتیش کلمبیا بود که درنهایت به دادگاه عالی کانادا رسید و این دادگاه حق را به معلم‌ها داد.

پیش از انتخابات استانی البته دولت سابق به رهبری کلارک قراری با فدراسیون معلم‌ها امضا کرده بود تا بتوانند به شرایط مشخص شده در حکم دادگاه عالی کانادا برسند.

این فدراسیون خواستار این شده بود تا دولت استانی هر سال تا ۳۰۰ میلیون دلار در کلاس‌های درس سرمایه‌گذاری کند تا وضعیت آموزش و پرورش استان به وضعیت سال ۲۰۰۲ برگردد.

تحلیل‌های مرکز کانادایی سیاست‌های جایگزین در سال گذشته می‌گفت که بریتیش کلمبیا یکی مانده به آخری در بودجه برای تحصیل دانش‌آموزان است و در ۱۵ سال گذشته، سرمایه‌گذاری در آموزش و پرورش استان ۲۵ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

لیبرال‌های محافظه‌کار مکرر بودجه‌ آموزش و پرورش استان را کاهش داده بودند و دولت فعلی دموکرات نوین به رهبری جان هورگان در همراهی سبزها به رهبری اندرو ویور گفته‌اند در کلاس‌های درس سرمایه‌گذاری کافی خواهند کرد.

انتخاب اعضای شورای مدارس شهر ونکوور می‌تواند گامی مهم در زمینه این باشد که دولت فعلی را به اجرای قول‌هایش وادار کرد.

تبلیغات

آگهی‌های تجاری:

ویدیوی تبلیفاتی صرافی عطار:

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

Verified by MonsterInsights