آشیان / استانی / تمامی اعضای شورای مدارس شهر ونکوور توسط وزیر آموزش و پروش استان اخراج شدند

تمامی اعضای شورای مدارس شهر ونکوور توسط وزیر آموزش و پروش استان اخراج شدند

شهرگان:  ساعاتی بعد از آنکه اعلام شد که شورای مدارس شهر ونکوور قرار است در جلسه دیشب خود بودجه موردنظر آموزش و پروش استان را تصویب نهایی بکنند، وزیر آموزش و پروش استان، مارک برنیِر، اعلام کرد که تمامی ۹ عضو این شورا از کار خود اخراج شده‌اند.

8435842759_9b4deed4e8_z-383x510 تمامی اعضای شورای مدارس شهر ونکوور توسط وزیر آموزش و پروش استان اخراج شدند
عکس از فلیکر

در اوایل ماه اکتبر و بعد از آنکه اعضای این شورا به قلدری با کارمندان ارشد و اتهام‌های جدی در فضای کاری مسموم روبه‌رو شده بودند، وزیر آموزش پرورش استانی اعلام کرد که موضوع اخراج اعضای این شورا را می‌سنجد و هم‌زمان ورک‌سیف بی‌سی اعلام کرد که اتهام‌های اعلام‌ شده را در دست بررسی دارد.

وزیر آموزش و پرورش می‌گوید که این شورا به جای آنکه وظایف خود را انجام بدهد، به مسایل سیاسی مشغول شده بود. او علت اخراج اعضای این شورا هم عدم توان آنها در تصویب بودجه و حل مشکل کمبود بودجه تا پایان ماه جون امسال اعلام شده است.

شهردار ونکوور، گرگور رابستون به نیوز ۱۱۳۰ گفت که اخراج اعضای شورای مدارس شهر ونکوور برای او جای بسی شگفتی دارد. «سوال‌های بزرگی باید از وزیر آموزش و پرورشی پرسیده بشود که اعضای شورایی را که با رای مردم و به شکلی دموکراتیک انتخاب شده‌اند و قرار بود بودجه موردنظر را هم تصویب کنند، اخراج کرده‌ است.»

او در ادامه گفت، «بعید می‌دانم با انتصاب اعضای این شورا، بتوان به رای دهنده‌های ونکووری و آرزویشان برای باز نگه داشتن مدارس، احترام گذاشت.»

پیش‌تر این وزارتخانه به شورا تا پایان ماه جون فرصت داده بود که مشکل بودجه مدارس شهر ونکوور را حل کند. مدارس این شهر با کمبود بودجه فراتر از ۲۱ میلون دلار روبه‌رو هستند و به پیشنهاد وزارت آموزش و پرورش، برنامه تعطیلی ۱۱ مدرسه در سطح شهر دنبال می‌شود تا بتوان بر کمبود بودجه فائق شد و آن را به توازن رساند.

این شورا در ماه می برای جبران بخشی از کمبود بودجه، ۱۳۰ کارمند و ۳۷ معلم را اخراج کرده بود.

مایک لامبادری، به سخنگویی از شورای مدارس ونکوور در پاسخ به اعضای خود و دیگر اعضای این شورا، در یک بیانیه مطبوعاتی گفت، «مردم ونکوور اعضای این شورا را انتخاب کرده‌اند تا مدافع آموزش عمومی باشند، نه اینکه کار کثیف دولت استانی در زمینه بستن مدارس، کاهش برنامه‌های تحصیلی و فروش اموال عمومی را انجام بدهند که سقوط بودجه‌ای را جبران کند که خود مسوول نوشتن آن هستند. الان شورای مدارس ونکوور توسط دفتر رهبر دولت استانی، کریستی کلارک اداره می‌شود.»

هم‌اکنون دیان ترنر که سابق بر این سرپرست مدارس منطقه دلتا بود، جایگزین اعضای شورای مدارس شهر ونکوور شده است.

انتخابات این شورا قرار است به روال معمول، در سال ۲۰۱۸ میلادی همراه با انتخابات اعضای شورای شهر و دیگر هیات‌های شهر ونکوور برگزار شود.

درباره سید مصطفی رضیئی

سیدمصطفی رضیئی، مترجم و روزنامه‌نگار مقیم شهر برنابی است. او نزدیک به سه سال است در کانادا زندگی می‌کند و تاکنون ۱۴ کتاب به ترجمه او در ایران و انگلستان منتشر شده‌اند، همچنین چندین کتاب الکترونیکی به قلم او و یا ترجمه‌اش در سایت‌های مختلف عرضه شده‌اند، از جمله چهار دفتر شعر از چارلز بوکاووسکی که در وب‌سایت شهرگان منتشر شده‌اند. او فارغ‌التحصیل روزنامه‌نگاری از کالج لنگرا در شهر ونکوور است، رضیئی عاشق نوشتن، عکاسی و ساخت ویدئو است، برای آشنایی بیشتر با او به صفحه فیس‌بوک‌اش مراجعه کنید.

پیشنهاد خوانش

حقوق بشر، کانادا و عفو بین‌الملل

نازیلا پس از آنکه چند سال اول مهاجرتش به کانادا گذشت و توانست اسکان پیدا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *