آشیان / استانی / صد و پنج هزار و ششصد نفر در مترو ونکوور کار می‌کنند و فقیر باقی مانده‌اند

صد و پنج هزار و ششصد نفر در مترو ونکوور کار می‌کنند و فقیر باقی مانده‌اند

شهرگان: مرکز کانادایی جایگزین‌های سیاست‌گذاری‌ها در گزارش تازه خود می‌گوید بیشتر از ۱۰۰ هزار نفر ساکنین شهرهای مترو ونکوور زیر خط فقر زندگی می‌کنند، هرچند تمام وقت یا پاره وقت مشغول به کار هستند.

در همین زمینه در شهرگان بخوانید: یک کودک «فقیر» از هر پنج کودک مقیم بریتیش کلمبیا؛ تا پاییز ۲۰۱۷ حداقل حقوق در استان برتیش کلمبیا به ساعتی ۱۱.۲۵ خواهد رسید؛ بی‌خانمانی، فقر و مسکن، نگرانی اصلی مردم

برابر آمار سال ۲۰۱۲ میلادی، خط فقر در کانادا برای یک خانواده با دو عضو بالغ و دو فرزند، ۳۳ هزار و ۹۳۶ دلار در سال است. این رقم برای یک نفر، ۱۶ هزار و ۹۶۸ دلار محاسبه شده است.

map2-workingPovertyRate2012-ccpa-650x434 صد و پنج هزار و ششصد نفر در مترو ونکوور کار می‌کنند و فقیر باقی مانده‌اند
آمار فقر افراد صاحب کار در شهرهای مختلف مترو ونکوور در سال ۲۰۱۲

متن کامل این گزارش با عنوان «کار با فقر در مترو ونکوور» را در این لینک مطالعه کنید.

این گزارش نشان می‌دهد که در فاصله سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۲ میلادی، فقر بیشتر از همه در لیانز بی و شهر ونکوور غربی گسترش یافته است و به ترتیب ۱۷ و ۱۵ درصد رشد را شاهد بوده. بعد از آن وایت‌راک با ۱۵ درصد، کوکیتلام با ۱۳ درصد و منطقه ونکوور شمالی با ۱۳ درصد، بیشتر رشد فقر در میان افراد دارای شغل را شاهد هستند.

map1-workingPovertyRate2006-ccpa-650x434 صد و پنج هزار و ششصد نفر در مترو ونکوور کار می‌کنند و فقیر باقی مانده‌اند
آمار فقر افراد صاحب کار در شهرهای مختلف مترو ونکوور در سال ۲۰۰۶

رقم ۱۰۵ هزار و ۶۰۰ نفر، نشان‌گر افراد بین ۱۸ تا ۶۵ سالی است که حداقل در طول سال ۳ هزار دلار درآمد داشته‌اند، ولی همچنان زیر خط فقر زندگی می‌کنند. این رقم شامل تعداد دانشجوها و افراد بالغی نمی‌شود که در خانه‌های والدین خود یا فامیل‌هایشان زندگی می‌کنند و تعداد افرادی را معین کرده که مستقل زندگی می‌کنند.

مترو ونکوور در مجموع دارای ۸.۷ درصد افراد شاغل ولی دست به گریبان فقر را دارد و دومین شهر کانادا در این زمینه محسوب می‌شود، بعد از منطقه شهرهای تورنتو که ۹.۱ درصد افراد شاغل در آن دست به گریبان فقر هستند.

این گزارش مجموعه‌ای از توصیه‌ها هم برای رهایی شهرهای منطقه از فقر افراد شاغل مشخص کرده است، از جمله اینکه به دولت استانی توصیه کرده تا حداقل درآمد ساعتی را به ۱۵ دلار افزایش بدهد، استانداردهای استخدام افراد را مستحکم‌تر کند، در ساخت خانه‌های مقرون به صرفه سرمایه‌گذاری بیشتری صورت بگیرد، برنامه کودکان به فرزندان با اهدای ۱۰ دلار در هر روز به زندگی هر بچه اجرا شود و به بچه‌های خانواده‌های فقیر اجازه تحصیل رایگان در کالج‌ها، دانشگاه‌ها و دوره‌های آموزشی داده شود.

همچنین این گزارش به دولت فدرال توصیه می‌کند تا مقررات موجود را بهبود بخشد تا تمامی افراد بتوانند در زمان یافتن کار از کمک‌های دولتی استفاده کنند، کمک به تولید مشاغل بیشتر بشود و استراتژی ملی مربوط به خانه‌های مقرون به صرفه آماده و اجرا بشود و درنهایت به خانواده‌های فقیر امکانات بازگشت مالیات بیشتری داده شود.

درنهایت این گزارش از دولت‌های شهری می‌خواهد تا تضمین دهند هیچ‌کسی در زیر مجموعه‌های آنها با درآمد کم به کار گماشته نشود و حداقل در زیر مجموعه‌های آنها، کار همراه با فقر محو بشود. همچنین مراقب باشند فقر افراد باعث جدایی آنها از استفاده از مراکز ورزشی، آموزشی، فرهنگی و تفریحی نشود مانند خانه‌های محله و پارک‌ها نشود.

درباره سید مصطفی رضیئی

سیدمصطفی رضیئی، مترجم و روزنامه‌نگار مقیم شهر برنابی است. او نزدیک به سه سال است در کانادا زندگی می‌کند و تاکنون ۱۴ کتاب به ترجمه او در ایران و انگلستان منتشر شده‌اند، همچنین چندین کتاب الکترونیکی به قلم او و یا ترجمه‌اش در سایت‌های مختلف عرضه شده‌اند، از جمله چهار دفتر شعر از چارلز بوکاووسکی که در وب‌سایت شهرگان منتشر شده‌اند. او فارغ‌التحصیل روزنامه‌نگاری از کالج لنگرا در شهر ونکوور است، رضیئی عاشق نوشتن، عکاسی و ساخت ویدئو است، برای آشنایی بیشتر با او به صفحه فیس‌بوک‌اش مراجعه کنید.

پیشنهاد خوانش

حقوق بشر، کانادا و عفو بین‌الملل

نازیلا پس از آنکه چند سال اول مهاجرتش به کانادا گذشت و توانست اسکان پیدا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *