UA-28790306-1

صفحه را انتخاب کنید

بالا رفتن رتبه ونکوور در جدول شهرهای گران‌قیمت

بالا رفتن رتبه ونکوور در جدول شهرهای گران‌قیمت

شهرهای مهم ونکوور و تورنتو در میان شهرهای جذاب در حوزه سرمایه‌گذاری خارجی در حوزه مسکن جایگاه بالاتری پیدا کردند.

در گزارش انجمن املاک و مستغلات میانگین قیمت مسکن در تورنتو ۱۲۲۵ دلار به ازای هر فیت مربع و در ونکوور ۱۳۶۸ دلار در هر فیت مربع بوده است. و این در حالی است که یک ملک مشابه در پاریس ۲۰۰۰ دلار در هر فیت مربع قیمت داشته و گران‌ترین شهر یعنی لندن ۳۶۳۶ دلار در هر فیت مربع قیمت‌گذاری شده است.

همان‌طور که مدیر این انجمن می‌گوید کانادا از نردبان بازار جهانی مستغلات در حال بالا رفتن است و علتان چیزی نیست جز سرمایه‌های خارجی! شما پول را از چین و روسیه به این مکان یعنی محل زندگی و تربیت کودکانتان می‌آورید.

اما بااین‌وجود بحث‌ها در مورد میزان اثرات این سرمایه خارجی در افزایش قیمت مسکن ادامه دارد بطوریکه گروه مسکن و وام دهی کانادا تیمی تحقیقاتی را جهت پیدا کردن خلأهای اطلاعاتی مربوط به درصد خریداران خارجی در کانادا در نظر گرفته است.

تحقیقات این گروه نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاری خارجی بخصوص در دو شهر مهم ونکوور و تورنتو شامل بازنشستگانی هستند که به دنبال زندگی لوکس و اشرافی در کانادا می‌باشند.

درواقع این گروه به دنبال تغیر در شیوه زندگی خود از آپارتمان‌های کوچک به ویلاهای بزرگ هستند و دو شهر تورنتو و ونکوور مقاصد جذابی برای این گروه هستند.

آمارها نشان می‌دهد که افزایش قیمت بخصوص در تورنتو از تبعات این موضوع است. بطوریکه در تورنتو بخصوص در خانه‌های ویلایی افزایش قیمت ۸٫۹ درصدی را در طول یک سال شاهد هستیم. اما در ونکوور افزایش معاملات ۱۵ درصدی نسبت به سال گذشته را شاهد بودیم و این موضوع باعث نگرانی دولت مرکزی کانادا شده است چراکه این افزایش قیمت‌ها در این دو شهر و همچنین در شهر کلگری تبعاتی را برای خانه اولی‌ها و همچنین کسانی که می‌خواهند مسکن خود را ارتقا ببخشند خواهد داشت.

بر همین اساس برای چهارمین بار دولت اقداماتی را جهت سخت‌تر کردن اعطای وام بانکی برای آرام کردن بازار مسکن انجام داده است. علی‌رغم این اقدامات همچنان افزایش قیمت بخصوص برای تورنتو در سال ۲۰۱۵ پیش‌بینی می‌شود. در زیر جدول جایگاه این دو شهر در میان شهرهای گران‌قیمت مشاهده می‌شود.

 unnamed

بعضی کارشناسان املاک پیش‌بینی سقوط قیمت می‌نمایند

هیلاری مک بث، کارشناس مسکن شرکت ریچاردسون واقع در ادمونتون کتابی تحت عنوان “حباب می‌ترکد” به مسئله قیمت بالا و غیرموجه مسکن پرداخته و معتقد است که قیمت‌ها ۵۰٪ بالای ارزش واقعی است. او معتقد است که شرایط فعلی از جهاتی شبیه شرایط سال ۲۰۰۰ امریکا بوده و شاخص قدرت خرید تقسیم بر قیمت مسکن قبل از سال ۲۰۰۰ کمتر از ۳ بوده (بین ۲ الی ۳) این ضریب قبل از سقوط بازار مالی امریکا ۴٫۴ بوده و هم‌اکنون ۳ است. و با در نظر گرفتن موارد یادشده حباب ۵۰ درصدی را در بازار مسکن پیش‌بینی می‌نماید.

اطلاعات بیشتر:

http://www.repmag.ca/news/this-is-the-guy-who-says-canadas-market-is-about-to-crash-189460.aspx

 شاخص رشد قیمت معاملات املاک:

وست ونکوور ۱۰٪، ونکوور وست ۶٫۸٪، شرق برنابی ۴٫۷٪ و مقایسه ان با میانگین ونکوور بزرگ ۶٫۴٪ از سال ۲۰۱۱ الی ۲۰۱۵.

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

خانه | >> واپسین نوشته‌ها

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها: