صفحه را انتخاب کنید

کلیدهای زندگی سالم

کلیدهای زندگی سالم

Nazee Mirshamsiبهناز (نازی) میرشمسی، لیسانسیه مترجمی انگلیسی از دانشگاه آزاد ایران و دارای مدرک مربی‌گری زندگی از انستیتوی تربیت زندگی سی تی آی است.  او دوره‌ی مربی گری گروهی را با جک کنفیلد – نویسنده سری کتاب‌های غذای روح و بهترین مربی موفقیت در آمریکا – گذرانده است.
بهناز میرشمسی همچنین مربی ثبت شده و مورد تایید «بی سی آر پی ای» و نیز مربی خصوصی ورزش ثبت شده با کن فیت پرو است.
میرشمسی عاشق کارش است و کارش به صورت آموزش‌های گروهی و کارگاه‌های آموزشی یا به صورت خصوصی و یا نیمه خصوصی انجام می شود.
خانم میرشمسی که در ونکوور کانادا اقامت گزیده، باور دارد که در وجود تک تک انسانها جواهری نهفته است که در طول زندگی باید به تبلور برسد.
«شهروند بی سی»

 

سال ۲۰۱۲ و ۱۲ کلید برای باز کردن درهای سلامت برتر: 

آیا تا به حال فکر کرده‌اید که تنها و تنها چیزی که از بدو تولد تا آخرین لحظه‌ی عمر با شما باقی می ماند خودتان هستید و بدنتان؟!

همه چیز در این دنیا گذراست. مال و فرزند و همسر و هر چیز که فکر می کنید به شما تعلق دارد. یک روز می‌آید و یک روز می‌رود و در حقیقت شما در مسیر زندگی مالک هیج چیز نیستید به غیر از خودتان.

اهمیت دادن به این خود و مراقبت از آن چه معنایی دارد و چه طور می توانید از این خودی که تنها سرمایه‌ی شماست به بهترین شکل ممکن مراقبت کنید و به این صورت قدر و ارزش آنرا بدانید؟

همین الان که مشغول خواندن این مطلب هستید چه اندازه از بدن خود و وضعیت تنفس و دست‌ها و پاهای خود آگاهید؟

آیا شما چقدر از این تنها دوست و همراه خود که از اولین روز تولدتان تا به حال تنهای‌تان نگذاشته مواظبت می کنید؟ چقدر به آن احترام می گذارید؟ چقدر با او مهربان رفتار می‌کنید؟

چند ثانیه چشم‌های خود را ببندید و فقط به خودتان و بدنتان فکر کنید و نگاه کنید . ببینید از زمان نوجوانی تا به حال چگونه با آن رفتار کرده‌اید؟ چگونه به او غذا داده‌ا‌ید ؟ چگونه از عضلات و استخوان‌هایتان نگهداری کرده‌اید؟ چقدر ورزش کرده‌اید؟ و در مجموع چقدر خودتان را به هر شکلی که هستید دوست دارید و پذیرفته‌اید و باور دارید؟

 انسان به دنبال زندگی سالم تر و آرامش بیشتراست. اگر همه چیز داشته باشد ولی آرامش و رضایت درون نداشته باشد، هیچ گاه آرام نمی‌گیرد.

شما شایسته‌ی یک زندگی آرام و سلامت هستید. شما انسان منحصر به فردی هستید که بر حسب اتفاق به این دنیا نیامده‌اید. شما با استعدادها و قابلیت‌های منحصر به فردی به این دنیا آمده‌اید تا به خود و دیگر افراد جامعه‌ی بشری خدمت کنید.

شما قربانی زندگی نیستید. شما مختار به انتخاب هستید.

شما می‌توانید انتخاب کنید که خسته و خموده باشید یا ورزش کنید و آن را عادت زندگی خود قرار دهید.

شما می‌توانید انتخاب کنید از این خود بدتان بیاید و یا خودتان را به هر شکل که هستید کاملا بپذیزید و از آن خوشتان بیاید.

 

انتخاب با شماست!

راه‌های بسیاری برای ایجاد آرامش و سلامت زندگی وجود دارد که بی تردید با آنها آشنایید و ما تنها به ۱۲ مورد از آنها برای یاد‌آوری اشاره می کنیم. فراموش نکنید تنها و تنها شما هستید که می توانید انتخاب کنید که این کلیدهای سلامتی را برای ایجاد زندگی سلامت تر و با آرامش بیبشتر به کار ببندید یا فقط آنها را در گوشه‌ای از مغزتان بگذارید و اجازه بدهید که جریان زندگی و شرایط آن شما را با خود به هر کجا که می‌خواهد ببرد.

در این شماره ما فقط عناوین این کلید‌های زندگی سلامت را به صورت خلاصه مرور می‌کنیم:

۱- خود باوری/ دوست داشتن خود: این کلید اصلی زندگی سلامت است. وقتی با خود در صلح و آشتی باشید تمام زندگی شما در آرامش خواهد بود. زندگی شما هدیه‌ایست که در اختیار شما گذاشته شده است. بر شماست که قدر و ارزش خود را…

۲- ورزش

۳- آ گاهانه غذا خوردن

۴- نوشیدن مرتب آب 

۵- مدیتیشن/مراقبه

۶- دوست داشتن / پذیرش دیگران

۷- استفاده از قانون پرسپکتیو  

۸- بخشایش و گذشت  

۹- مثبت اندیشی و احاطه کردن خود در محیط های مثبت

۱۰- صداقت با خود و دیگران  

۱۲- برنامه ریزی کردن   

۱۳- هدفمند زندگی کردن

 

در شماره‌های بعدی با توضیح بیشتر در مورد هر یک از این کلید‌ها برای باز کردن درهای آرامش و سلامتی در زندگی آشنا خواهید شد

آرشیو نوشته‌ها و شناسایی نویسنده:

>> به سوی واپسین نوشته‌ها

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

ویدیویی

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی

آرشیو شهرگان

دسته‌بندی مطالب

پیوندها:

مطالب شهرگان را مشترک شوید

برای دریافت تازه‌ترین مطاالب و به‌روزرسانی‌های مطالب شهرگان، به لیست پستی ما بپیوندید.

اشتراک شما با موفقیت انجام شد