صفحه را انتخاب کنید

فقر غذایی دانشجوهای کانادا: خوردن غذا یا کسب دانش

فقر غذایی دانشجوهای کانادا: خوردن غذا یا کسب دانش

شهرگان: از چهار دانشجوی کشور، یک نفر ممکن است از یک وعده غذایی صرف نظر کند، چون پول کافی ندارد. هر هر دانشجوی کشور، یک نفر ممکن است در طول شبانه روز گذشته، چیزی نخورده باشد، چون پول ندارد.

بررسی بیش از ۴ هزار دانشجوی دانشگاه یا کالج در پنج پردیس کانادا نشان می‌دهد که بخش قابل توجه‌ای از دانشجویان کانادایی با سیلی صورت خودشان را سرخ نگه می‌دارند: چهار نفر از هر دانشجوی بررسی شده در این تحقیق، دچار عدم امنیت در تهیه غذای روزانه خودش است.

میل اکسنچ، یک گروه غیر انتفاعی که از سال ۱۹۹۳ برنامه‌های کمکی به دانشجویان عرضه می‌کند، در گزارش خود با عنوان «گرسنه برای علم» می‌گوید که ۳۹ درصد دانشجوهای بررسی شده در تحقیق انها به درجات مختلف در طول سال گذشته از آسیب‌ها و یا فقر غذایی رنج برده‌اند.

نتایج این گزارش تحقیق می‌گوید که ۳۱ درصد دانشجوهای کشور دچار عدم امنیت در کسب غذای روزانه خود هستند و ۸.۳ درصد آنها از درجات شدید فقر غذایی رنج می‌برند.

این گزارش می‌گوید وضعیت مالی دانشجوها در حالی افت می‌کند که برابر آمارهای فدراسیون دانشجویان اونتاریو، میانگین قرض دانشجویی در سال ۲۰۱۵ برای هر دانشجو به ۳۷ هزار دلار رسیده است.

در کنار آن، آمار فدراسیون دانشجویان کانادا به میل اکسچنج می‌گوید که در سال ۲۰۱۵، ۲۷.۷ جوانان کشور بی‌کار بوده‌اند و ۱۶.۵ درصد دانشجویان در طول تابستان می‌توانند کاری با درآمد مناسب پیدا کنند.

دانشجویان در جواب به سوال‌های میل اکسچنج، اصلی‌ترین دلیل‌های نامناسب بودن وضعیت تغذیه خود را چنین عنوان کرده‌اند: قیمت غذا (در ۵۲.۷ درصد پاسخ‌ها)، هزینه تحصیل (در ۵۱.۲ درصد پاسخ‌ها) و هزینه مسکن (در ۴۷.۵ درصد پاسخ‌ها)، این در حالی است که کانادا هر ساله شاهد افزایش قیمت غذا، تحصیل و مسکن است.

به عنوان مثال، میانگین هزینه تحصیل در کانادا بین سال‌های ۱۹۹۳ تا ۲۰۱۵ دو برابر شده است و به ۶ هزار و ۱۹۱ دلار در سال رسیده است. در کنار آن، هزینه حمل و نقل، لباس، کتاب و تجهیزات درسی (مانند هزینه داشتن کامپیوتر) به دانشجویان فشار می‌آورند.

آمارهای بدست آمده در گزارش میل اکسچنج می‌گوید که ۲۳.۷ درصد دانشجویان در نتیجه فقر غذایی، دچار مشکلات جسمانی شده‌اند. ۲۰.۱ درصد دانشجویان هم می‌گویند فقر غذایی به سلامت روانی آنان ضربه زده است. تقریبا نصف دانشجویان می‌گویند که غذای سالم را قربانی غذای ارزان‌تر می‌کنند.

thank-you-card-infographic-png

سازمان آمار کانادا می‌گوید که برابر داده‌های سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۲ میلادی، ۵ درصد کودکان کانادایی و ۸ درصد افراد بالغ در کشور از عدم امنیت غذایی رنج می‌ببرند. هر سال بیش از ۸۵۰ هزار نفر در کانادا برای دریافت غذا سراغ بانک غذا می‌روند و یک سوم آنها، کودکان و جوانان کشور هستند.

Website | + posts

سیدمصطفی رضیئی، مترجم و روزنامه‌نگار مقیم شهر برنابی است. او نزدیک به سه سال است در کانادا زندگی می‌کند و تاکنون ۱۴ کتاب به ترجمه او در ایران و انگلستان منتشر شده‌اند، همچنین چندین کتاب الکترونیکی به قلم او و یا ترجمه‌اش در سایت‌های مختلف عرضه شده‌اند، از جمله چهار دفتر شعر از چارلز بوکاووسکی که در وب‌سایت شهرگان منتشر شده‌اند. او فارغ‌التحصیل روزنامه‌نگاری از کالج لنگرا در شهر ونکوور است، رضیئی عاشق نوشتن، عکاسی و ساخت ویدئو است، برای آشنایی بیشتر با او به صفحه فیس‌بوک‌اش مراجعه کنید.

تازه‌ترین نسخه دیجیتال شهرگان

شهرگان در شبکه‌های اجتماعی:

ویدیویی

بارگذاری...

فرم اشتراک ایمیلی

آرشیو شهرگان

مطالب شهرگان را مشترک شوید

برای دریافت تازه‌ترین مطاالب و به‌روزرسانی‌های مطالب شهرگان، به لیست پستی ما بپیوندید.

اشتراک شما با موفقیت انجام شد

Pin It on Pinterest

Share This